Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuję porady czym wyczyścić i zabezpieczyć moją skórę?

 

Słyszałem o czyszczeniu szarym mydłem i co dalej?

 

 

A czy w tym temacie czyścimy skórę szarym mydłem, czy raczej czymś do tego celu przeznaczonym? Damian, wybacz, ale wyskoczyłeś jak przysłowiowy Filip nie czytając nawet pół strony tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam to co wyżej napisane, między innymi Colourlock cały zestaw, strong lub soft w zależności od stopnia zabrudzenia, za około 100 PLN masz wszystko co potrzebna tj. preparat do czyszczenia z pianowniczką, szczoteczkę, fibre i na koniec zestaw do zabezpieczenia, proste i skuteczne, polecam, ale najpierw poczytaj sobie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ponieważ to moje pierwsze auto ze skóą w środku to mam kilka pytań

 

Dodam iż jest to Fiat Bravo 2009 z pakietem Emotion skorą ciemnobrązowa

 

Zaczyna robić się sztywna i już jest mega śliska

 

Czy na początek można użyć do umycia :

 

Sonax Mleczko do czyszczenia skóry 250ml

 

Niezła cena na allegro czy aby nie jest to efekt "placebo"

 

Pozdrawiam

 

i dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich !

Jestem od paru dni w posiadaniu nowej hondy. Mam tam kierownicę skórzaną i mieszek na gałkę zmiany biegów. Chciałbym o to jakoś zadbać, mimo że to niewielki obszar skóry w aucie. Jaki środek do czyszczenia i mleczko polecacie ? Czy jest jakiś 2w1 ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miał ktoś do czynienia z Colourlock'iem oraz skórą z domowych kanap? Po przejrzeniu tematu wychodzi żeby brać od razu stronga. Ciekawi mnie tylko jak jest z jego średnią wydajnością? Potrzebowałbym wyczyścić i zabezpieczyć kanapy 3os, 2os oraz fotel. Zastanawiam się również nad zestawem Lexol, bo na forum też był używany z dobrymi efektami. Natknąłem się również na produkty Clinex- Leather Cleaner, Leather Conditioner które są raczej bardzo tanie cleaner ok. 17zł, a conditioner za ok. 37zł ceny za 1 litr. Niestety nic o nich nie znalazłem na temat ich działania. Może ktoś ich używał? Pytam się bardziej z ciekawości, niż chęci użycia ;) Co do samej skóry jest ona jasna, ok. 7-8 letnia i niestety z natłuszczaniem oraz czyszczeniem bywało różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pracę jaką mam i często do auta muszę wsiąść w niezbyt czystym ubraniu. Stąd moje pytanie - czego najlepiej używać do częstego czyszczenia skóry (przynajmniej raz w tygodniu). BMW F10 skóra o odcieniu rudego, jasnobrązowego.

 

Co sądzicie o produktach Starwax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam!

 

Mart z meblami trzeba uważać. Stronga należy stosować jeśli zajdzie taka potrzeba. Wstaw zdjęcie dobiorę środki.

Tu masz zestawik pod meble:

Zestaw do czyszczenia skóry meblowej

 

 

Do codziennego czyszczenia najlepiej z naszej oferty nadaje się Soft.

Zestaw:

Zestaw soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Potrzebuje środka do cuda polskiej techniki mianowicie fiata 126 w wersji elegant ;) Mam wersje z tapicerką skajową stosowałem Pu prostector jednak osłabił on jej wygląd na matowy praktycznie przed zabiegiem myłem apc (wczesniej była fajna lekko świecąca ) i w aucie czuć nowością a nie chciałbym żeby waliło " skóra"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narażę sie pewnie ale co myślicie o czyszczeniu siedzeń skórzanych dimerem :) ?

z tego co ja zuwazylem dimer uszkadza/zmywa strukture skory jak i farbe , no i brud to juz tylko przy okazji usuwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt nie jest genialny, bo uszkadza skórę. Jak o skórę wcześniej ktoś dbał, to za pierwszym razem od razu nie zniszczysz, ale za drugim, trzecim będzie bolało.

 

Często trafiają do mnie skóry na renowację z samochodów dopiero co kupionych od handlarzy, a ci myją tym co mają mocnego pod ręką m.in. środki do mycia silników.

Na skórze nie ma brudu, ale bezbarwnego wykończenia na skórze też już nie ma, prześwity do lica itd.

 

Problem pojawia się jak przychodzi do wyczyszczenia tapicerki przez nowego właściciela. Okazuje się, że farba zostaje na szmatce nawet po delikatnym środku do czyszczenia skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co!? Może by czyścić Zymole'em leather cleaner- ale czy jest też taki dobry !? Zabezpiecząć też Zymolem Conditioner lub Gyeon Leather coat ? Da rade ? Ciekawe jak świeżo po malowaniu ? Tez jak napisałem powyżej - jak to widzicie ?

 

Dodane po 7 godzinach 16 minutach 55 sekundach:

Witam!

 

Mart z meblami trzeba uważać. Stronga należy stosować jeśli zajdzie taka potrzeba. Wstaw zdjęcie dobiorę środki.

Tu masz zestawik pod meble:

Zestaw do czyszczenia skóry meblowej

 

 

Do codziennego czyszczenia najlepiej z naszej oferty nadaje się Soft.

Zestaw:

Zestaw soft

CO znaczy, że stronga należy używać jak zajdzie potrzeba ;) ? Może być podobnie zjadliwy jak dimer (rozcieńczony oczywiście) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Meble często mają bardzo słabe wykończenie. Nieraz weźmiesz szmatkę z woda i schodzi. Tendencja jest w branży żeby przecinaków za każdym razem używać a nieraz nie ma potrzeby. Stronga nie zalecam do czyszczenia skóry na codzień. Soft jest dużo słabszy a wcale dużo słabiej nie czyści.

 

Stronga do dimera ciężko porównywać. Potem wstawię skutki po dimerze w pewnym Audi a6 znajomego handlarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od jakiegoś czasu używam produktów marki Tenzi do czyszczenia tapicerki skórzanej w moim Volvo.

Kupiłam najtańszy za 15 zł i nie spodziewałam się, że za tak niską kwotę otrzymam całkiem dobry produkt. Polecam wszystkim Tenzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.