Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanie do Muzycom :) Jako Guru od Colourlocka :)

 

Auto Honda VIII Accord 84 tysie nalatane.

 

Do 50 tyś raczej nie było żadnej konserwacji .

Od 50 tyś wiem,że właściciel raz w roku konserwował tapicerkę zestawem Colourlock Soft.

 

Tapicerka kremowa skóra. Środek siedziska perforowany

Tapicerka jest w dobrym stanie ale widać, ze nie jest doczyszczona tak aby kolor był choć podobny do tego w nieużywanych miejscach do tego ma nieznaczny połysk (mi zależy na macie).

 

Posiadam zestaw Colourlock Strong(używałem w innych autach). Zamierzam dokupić jeszcze zestaw Soft.(żeby mieć komplet)

 

I teraz pytanie :)

Czy jeśli jednokrotnie zrobię konserwacje całości tapicerki zestawem Colourlock strong nie uszkodzę tapicerki?

 

Oczywście jest plan żeby do dalszej konserwacji w przyszłosci używać już zestawu Colourlock soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sprawa rozwiązana, rozmawiałem z konsultantem firmy Colourlock. Wyjaśnił mi że dla tego środek cleaner strong działa na farbę bo skóra w tym miejscu jest wytarta i nie ma już na niej warstwy ochronnej.

Powiedział też że tego środka się nie rozcieńcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie cleaner i jakaś delikatna szczotka lub pędzel i jedziesz :) co do produktów pytanie jaki jest budżet ale jaki by nie był wybierz coś o neutralnym ph co do konserwacji to już kwestia indywidualna jakie byś chciał wykończenie...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jezeli chodzi o budżet interesuje mnie srednia półka , ale może to byc też np.ledercentrum lub colourlock.

Wykończenie może nie ma już takiego znaczenia, ważne aby skóre doczyscic i było w miare estetycznie.

Może macie sprawdzone produkty do skory w takim stanie? Najlepiej coś średniobudżetowego ale jezeli

czymś z górnej półki osiągnę o wiele lepszy efekt to chetnie zastosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie zestaw gliptone do jasnej tapicerki jeśli chodzi o colourlock zestaw też spoko tyle że brak w nim leder protector który jest ostatnim krokiem w procesie zabezpieczenia. Oba produkty dadzą radę doczyścisz sobie ładnie tą tapicerkę możesz też pomyśleć o cleanerze i odżywce oddzielnie jeśli chodzi o okolice 100zł to kupisz nawet zymola musisz poczytać i się zorientować

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na największe szczury? Użyłem cleaner tenzi i co mnie zdziwiło konsystencję gęstej piany uzyskałem dopiero gdy rozcieńczałem z ciepłą wodą. Skóry musiałem mocno szorować szczotką do zębów - dopiero był efekt. Po kilku myciach skóry doszły do porządanego efektu, natomiast żeby nie przemoczyć skóry robiłem kilka podejść w odstępach kilkugodzinnych. Całość zajeła dobre 2 dni, zzy strong cleaner z lederzentrum lepiej daje rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na największe szczury? Użyłem cleaner tenzi i co mnie zdziwiło konsystencję gęstej piany uzyskałem dopiero gdy rozcieńczałem z ciepłą wodą. Skóry musiałem mocno szorować szczotką do zębów - dopiero był efekt. Po kilku myciach skóry doszły do porządanego efektu, natomiast żeby nie przemoczyć skóry robiłem kilka podejść w odstępach kilkugodzinnych. Całość zajeła dobre 2 dni, zzy strong cleaner z lederzentrum lepiej daje rade?

 

Tenzi ma 3 cleanery, albo i lepiej. Może użyłeś najsłabszego. Strong wiadomo, że daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

Poszukuje conditionera do zmiękczenia i odzywienia skóry.

Fotele Recaro z corsy OPC 2007 rok, czarne + BIAŁE NITKI.

 

Do czyszczenia leci Colourlock Strong + Versielung na zabezpieczenie.

 

I szukam czegoś do odzywienia:

- Zymol Conditioner

- Gliptone GT11

 

Cena ta sama ( pare złotych nie robi różnicy). Fotele mam czarne + BIAŁE NITKI.

Po zastosowaniu Colourlocka jest fajny mat. Co polecicie z tych dwóch odzywek, przejrzałem sporo, ale opinie nie są do końca jednoznaczne + jest ich niedużo.

 

Mam pytanie czy te zestaw Gliptone do czarnych skór mogę stosować do jasnozielonej sofy w domu ? Czy przypadku Zymola nie ma rozroznienia jasne/ciemne.

 

Licze na konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliptone nie posiadam,zymola mam i używałem nawet wczoraj.Bardzo fajna odżywka o miłym,delikatnym zapachu,wyraźnie odżywia skóre.Myślę,że robi to do czego została stworzona czyli jako tako zabezpiecza.Ja polecam :good:

Jeszcze odpowiadając na pytanie-uzywałem ją do większości kolorów skóry-szary,bężowy,czarny i wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na największe szczury? Użyłem cleaner tenzi i co mnie zdziwiło konsystencję gęstej piany uzyskałem dopiero gdy rozcieńczałem z ciepłą wodą. Skóry musiałem mocno szorować szczotką do zębów - dopiero był efekt. Po kilku myciach skóry doszły do porządanego efektu, natomiast żeby nie przemoczyć skóry robiłem kilka podejść w odstępach kilkugodzinnych. Całość zajeła dobre 2 dni, zzy strong cleaner z lederzentrum lepiej daje rade?

 

Tenzi ma 3 cleanery, albo i lepiej. Może użyłeś najsłabszego. Strong wiadomo, że daje radę

 

Użyłem koncentratu w stężeniu lekko mniejszym niż 1:10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

Poszukuje conditionera do zmiękczenia i odzywienia skóry.

Fotele Recaro z corsy OPC 2007 rok, czarne + BIAŁE NITKI.

 

Do czyszczenia leci Colourlock Strong + Versielung na zabezpieczenie.

 

I szukam czegoś do odzywienia:

- Zymol Conditioner

- Gliptone GT11

 

Cena ta sama ( pare złotych nie robi różnicy). Fotele mam czarne + BIAŁE NITKI.

Po zastosowaniu Colourlocka jest fajny mat. Co polecicie z tych dwóch odzywek, przejrzałem sporo, ale opinie nie są do końca jednoznaczne + jest ich niedużo.

 

Mam pytanie czy te zestaw Gliptone do czarnych skór mogę stosować do jasnozielonej sofy w domu ? Czy przypadku Zymola nie ma rozroznienia jasne/ciemne.

 

Licze na konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Ktoś jest coś w stanie dopisać odnośnie Gliptone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jasne sofy w domu i kupiłem zestaw colourlock strong plus versielung. Zostało mi gliptone gt11 do ciemnych skór i mam pytanie jaką jest różnica między gliptone do ciemnych skór a tym do jasnych, bo środek jest koloru białego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, ratujcie!

Wczoraj był u mnie gościu i czyścił mi tapicerkę. Pogoda nie sprzyja suszeniu, więc postanowiłem włączyć ogrzewanie foteli (tylko przednie) na półtorej godzinki. Po tej półtorej godzinki były już dużo mniej wilgotne. Na drugi dzień, czyli dzisiaj, przychodzę z pracy i widzę coś takiego!

 

Pomocy! Dlaczego tak się stało? Można to uratować?

 

Zdjęcie foteli:

http://s6.ifotos.pl/img/173605471_aserwns.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiły się ślady od mat grzewczych, tak się nie suszy foteli ani żadnych innych tekstyliów w samochodzie. Trzeba było włączyć ogrzewanie/klimatyzacje i w ten sposób próbować osuszać. Spróbuj wyprać fotele jeszcze raz, może akurat te plamy znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.