Skocz do zawartości

Polerowanie plastików i świateł


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj polerowałem nowe reflektory w Hondzie. Miesiąc przejeździły w bagażniku szurając po wykładzinie więc bardzo zmasakrowane były. 2500-> 105 megsa na pomarańczowym 3m-> UC na żółtym megsa i swirlX. Wyszło naprawde elegancko

 

zapodaj fotacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 493
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Polerowałem wnętrze drewnopodobne u siebie.

 

Najpierw papier ścierny 2500, potem z różnymi kombinacjami raz ręcznie raz maszynowo:

UC, #85, #84, #82 w rożnych kombinacjach, tam gdzie się dało to maszynowo a tam gdzie nie to ręcznie.

Oczywiście przy wyjętych elementach.

 

Delikatnie papierem, bo ja w jednym miejscu przesadziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoregos razu dostalem Mercedesa i lampy byly strasznie zniszczone ale bez problemow pastami Scholla

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Czym zabezpieczales na koniec? jakis wosk?

Kurde dobre pytanie wiesz w moim wieku skleroza daje znac :) ale chyba Petzolda :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio spędziłem kilka godzin nad porysowanymi kloszami i muszę przyznać, że bardzo dobrze sprawdza się Meguiar's Heavy Duty Rubbing Compound Paste, oczywiście aplikowany ręcznie. Niestety praca jest strasznie mozolna i męcząca, ale efekty są nad wyraz zadowalające. Co ciekawe preparat ten poradził sobie również z dwoma potężnymi rysami na tylnej szybie w Fordzie Mondeo, muszę przyznac że byłem lekko zszokowany.

Zdecydowanie polecam ten produkt, gdyż jak widać jest niebywale skuteczny i ma wiele różnych zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee, jedziemy na ostro. fast cut, obroty i jazda. w ten sposób spokojnie robię duże tylne lampy audi w około 30-45 minut z wykończeniem. wszelkie specyfiki do plastików są ok, ale nie widzę potrzeby ich stosowania, jeśli taki zestaw działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy macie sposób na plastiki wewnetrzne. W mojej Toyocie części plastikowe bagażnika są dość mocno porysowane, oraz kokpit w jednym miejscu mam czymś (pomalowany, bądź czyszczony) sam nie wiem co to czy macie na to jakies "patenty" bede wdzieczy za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jedyne tworzywa wewnątrz, które można próbować polerować to lakierowane na wysoki połysk, ew. włókno węglowe, lakierowane drewno. typowych tworzyw typu wierzch deski rozdzielczej, moim zdniem nie można :?

jedyna metoda na uszkodzenia, to smart repair i uzupełnianie struktury przez profesjonalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły środki dające lekki połysk maskują trochę rysy na czarnym plastiku, może podjedź do marketu i do tego bagażnika kup coś tańszego jak Sonax itp.

Co do kokpitu to nie wiem jakie masz to auto, z toyoty to z tego co pamiętam miałem u siebie raczej tylko Avensisy.

 

[ Dodano: 19 Kwiecień 2010, 23:01 ]

Może ten Megsa co połysk daje

 

Supreme Shine Protectant ;)

 

O właśnie, Łukasz miałeś taką fotkę fajną z porównaniem, dałbyś jakiegoś linka do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda reflektor w Audi A4 B5 (po 2 lifcie) po zabawie z Plastx'em (i papierami wodnymi 320,500,800,1200,1500,2500 to proszę bardzo (zdjęcie przed i po w jednym):

 

z-a4perry-lr_przed_i_po_210x160.JPG

(Link do obrazka 800x640)

A tu w całej okazałości: 3872x2837

Nie jest to ideał, ale daje obraz co można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.