Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Czym nałożyć PB NL na bardzo miekkich plastikach w Insigni? Wszystko wyczyszczone APC. Nakładałem w wielu autach i nie było problemów ale plastiki były twardsze, tutaj głównie mam problem na desce i gornej czesci drzwi. Nakładałęm i na mikrofibrze po kropelkach, i na piankowym aplikatorze i na mikrofibrowym i nie idzie tego rownomiernie nalozyc, raz jest go wiecej i bardzie swieci a obok juz mniej. Nie moge uzyskac jednolitego koloru.

 

A przecierasz fibrą po nałożeniu...? Ja u siebie czym bym nie nakładał to jest cacy, choć faktycznie dosyć błyszcząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błyszczy sie jak psu.......

No i teraz pytanie czy tak się błyszczy bo to wysłużone plastiki, czy może wina oświetlenia czy rzeczywiście koch daje taki połysk ?

 

Być może jest to wina tworzyw, lub ich niedokładnego wyczyszczenia. W miniony weekend nakładałem Koch-a na naprawdę dobrze wyczyszczone tworzywa w dwóch Scenicach - z 2000 r. i z 2012 r. W obu przypadkach Koch dał efekt delikatnej satyny, bez zbędnego połysku, choć w starszym Scenicu efekt był nieco mniej satynowy - tworzywa (zwłaszcza ciemne) miały lekko "niesatynowy" blask. Jednak daleko było im do efektu z fotek w Astrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie co na francuski plastik (szara deska, grafitowe listwy i konsola)? BP NL jest ok ale jasne plamki od deszczu są denerwujące, Nielsen Finesse zostawia mi plamy mimo wyczyszczenia apc i docierania mf, jednak mi nie podszedł, używam go tylko do plastików bagażnika i komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tworzywach Renault sprawdza się właśnie Koch CRCC (satyna), lub Zymol VC (matowa satyna). Nie wiem, czy w PSA efekt będzie taki sam (nie miałem jeszcze "na warsztacie" wnętrza aut z koncernu PSA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie co na francuski plastik (szara deska, grafitowe listwy i konsola)? BP NL jest ok ale jasne plamki od deszczu są denerwujące, Nielsen Finesse zostawia mi plamy mimo wyczyszczenia apc i docierania mf, jednak mi nie podszedł, używam go tylko do plastików bagażnika i komory silnika.

Ja u szwagra w Espace robiłem Pink Shenn i wyszło fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś nowego do moich plastików w Audi A4 B6. Przerobiłem SG Apple, SG Satin, Nielsen Finesse, Mainz Cherish, TK Natural, PB NL, Meguiars Supreme Shine. Myślałem nad ADBL WOW ale boję się, że za mocno będzie mi się świecić. Potrzebuję mocnego przyciemnienia bez przesadnego połysku. Mile widziane opinie użytkowników Audi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś nowego do moich plastików w Audi A4 B6. Przerobiłem SG Apple, SG Satin, Nielsen Finesse, Mainz Cherish, TK Natural, PB NL, Meguiars Supreme Shine. Myślałem nad ADBL WOW ale boję się, że za mocno będzie mi się świecić. Potrzebuję mocnego przyciemnienia bez przesadnego połysku. Mile widziane opinie użytkowników Audi ;)

Wypróbuj Pink Shenn od AD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]jedrek1980[/ref], używałem Cherisha i był naprawdę spoko, a słyszałem że Pink Sheen daje bardzo zbliżony efekt. Zniechęca mnie tylko ten zapach, rzeczywiście jest taki uciążliwy?

Tak jak kolega pisze pachnie płynem do płukania ale idzie wytrzymać. Tez używałem Mainz efekt super ale już nie dostępny. Pink daje podobny efekt z tym ze bardziej przyciemnia plastiki i nie ma problemu z kontaktem z wodą jak w przypadku NL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660977 A przecierasz fibrą po nałożeniu...? Ja u siebie czym bym nie nakładał to jest cacy, choć faktycznie dosyć błyszcząco.

tak, przecieram, nie idzie rownomiernie tego nalozyc, w jednym miejscu jest ciemniej w drugim jasniej, narazie jest bez dressingu i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :-)

Używał ktoś do konserwacji Daerg nicol spoyler?

W porównaniu do konkurencji to cena za 1L jest bardzo mała.

 

Najbardziej jestem ciekawy jak to się spisuje w porównaniu do interior WOW od ADBL.

 

Chyba znalazłem już jedną różnicę, a mianowicie brak filtrów UV w nicol spoyler (nie mogę znaleźć żadnej informacji o tym)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zalezy jaki rodzaj plastiku bo nie kazdy produkt da tski sam efekt na desce ja mam 2 PB natural i Carchem. Pierwszy fajny a drugi srodek np na gorze deski matowy efekt skory z plastiku sie tworzy bo ma taka fakture a np na dole juz jest twardo i nie wyciagne takiego matu. Dodam auto tez nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneroid ja w swoim Volvo S80 używam Meguiar's Ultimate Interior Detailer i niczego innego juz nie szukam. Mam wersje matowa i jest naprawdę świetna. Robi robotę i ładnie pachnie winogronkiem. Polecam.

 

Wysłane z mojego Black Berserkera S80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.