Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Co do SG Apple - mam go, fajny dressing, a wykończenie zależy od Ciebie. Po samym nałożeniu u mnie się świeci, jak po kilku minutach przetrzesz go mf robi się mat. Bardzo trwały. Konsystencja rzadka ale kleista.

PB NL daje super wykończenie, jak dla mnie jest to satyna. Po wodzie rzeczywiście robią się brzydkie zacieki. Świetny zapach, łatwa aplikacja.

Pozostałych, które wymieniłeś nie używałem, ale dobrze radzi sobie też SG Interior Satin Dressing. Używam go aktualnie i mimo że jest dość świecący to świetnie odpycha kurz i jest trwały. Nie ma plam po wodzie. Aplikacja najbardziej wymagająca bo ma konsystencję gęstego, tępego w aplikacji kremu. Mimo wszystko godny polecenia.

Świetny był jeszcze Mainz Cherish (mam ostatnią buteleczkę) ale producent zamknął działalność. Bardzo podobny i fajny efekt zostawiają Pink Sheen i CarChem Natural Interior Dressing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, że tak jeszcze zapytam. Co byście polecili do samego plastiku oprócz tego co wymieniłem? Rozmyślałem na paroma produktami np:

SHINY GARAGE APPLE PLASTIC DRESSING 500ML- ponoć efekt matowy, ale z tego co czytałem może się świecić

PB Natural Look- czytałem, że mogą być zacieki i tworzyć się plamy po kontakcie z wodą

PA Snowcake- satynowo matowy połysk, ale jak z wydajnością bo zdaję mi się 50 ml to niewiele

Sonus Total Eclipse- jak patrzyłem na jednych plastikach jest "ładna satyna", a na innych się świeci

 

Więc co byście z tej listy wybrali? Ja najbardziej skłaniam się ku Sonusowi i SG.

 

Osobiście mam PB NL, Mainz Cherish, AB Pink Sheen, Polytop i ostatnio chwyciłem za próbke Tuning Kingz. Musze przyznać, że propozycja warta rozważenia. Pachnie gumą balonową, konsystencja taka jak Natural Look, ale największym zaskoczeniem jest wygląd, bo jest naprawde bardzo ładnie matowo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kokpitu miałem upatrzonego Nielsena Finesse, ale po lekturze forum widzę, że sporo osób chwali AB Pink Sheen, czy jest on raczej matowy, czy się błyszczy? Który z tych środków dłużej się utrzymuje? Można tych środków używać na pseudo-skórze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję dobrego, i sprawdzonego dressingu do wewnętrznych plastików.

PB Natural look - fajny efekt, lecz wystarczy trochę wody by zostawić ślad, nie łapie kurzu, fajna aplikacja, ale ten problem z wodą...

Mainz Cherish - kiepski efekt końcowy, nie dla mnie.

SG Apple dressing - niestety bardzo łapie kurz, i kiepski efekt końcowy.

 

A więc, szukam dressingu z efektem satynowym, lub ewentualnie półmat, i co najważniejsze, by dressing z stycznością z wodą, nie zostawiał śladu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, szukam dressingu z efektem satynowym, lub ewentualnie półmat, i co najważniejsze, by dressing z stycznością z wodą, nie zostawiał śladu/

Duragloss #201, wszystko co mną w opisie to prawda, lepiej "odpycha" kurz niż SG Apple dressing, nie zauważyłem problemów plam po wodzie, ale też nie mogę Ci tego zagwarantować. Zawszę możesz kupić tester na próbę. Dla mnie bomba, jak tylko skończę SG oraz Mainz, kupuję dużego Duraglossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info.

Niestety Leony 1M mają problemy z uszczelkami, i woda po ulewie dostaję sie w niewielkich ilościach na wewnętrzne plastiki, i po prostu zostawia ślad, a i oczywiście, gdy wchodzimy do samochodu w czasie deszczu, to zawsze coś spadnie na plastiki od drzwi, no i plamy gotowe, więc jest to swego rodzaju uciążliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pewną zagwozdke. Złapałem bakcyla na autodetailing i powoli kompletuje sobie zestawy, teraz czas na wnętrze i tu mam problem. Czy środek typu APC stosowany na deskę rozdzielcza w moim Audi z 2006roku nie spowoduje odbarwien czy innych plam? Nie wiem czemu ale uroilem sobie ze mi "wyżre" jakieś ślady.. Bardzo proszę o wyrozumiałość bo póki co jestem zielony w tych sprawach :acute:

Gdyby ktoś mógł polecić jakieś konkretne środki do kokpitu byłbym przeogromnie wdzięczny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten środek właśnie między innymi do tego jest. Przeglądaj relacje innych użytkowników i się ucz bo takich pytań jest już ogrom.

Trzeba go używać z rozwagą czyli do delikatnych tworzyw stężenie np. 1:20 a do felg np. 1:5 w zależności tez od firmy.

Z taniego i godnego polecenia ADBL APC :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie szukam coś na zastępstwo NL wszystko idealnie ale te zacieki po wodzie, .....nie do przyjęcia. Szukam czegoś takiego jak NL czyli dobrze przyciemniania, świeci jak NL i podobnie się go aplikuje. Wszystko to samo tylko bez zacieków. co polecacie? dzieki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo tego pink shine nakładasz?

Kurde kupiłem kiedyś to nowe, użyłem raz i wrzuciłem do piwnicy, wg mnie on jest słaby strasznie, ledwo co przyciemnił, plastiki wyglądały prawie jak bez aplikacji, ale tyle osób go poleca może za mało go nałożyłem hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo tego pink shine nakładasz?

Kurde kupiłem kiedyś to nowe, użyłem raz i wrzuciłem do piwnicy, wg mnie on jest słaby strasznie, ledwo co przyciemnił, plastiki wyglądały prawie jak bez aplikacji, ale tyle osób go poleca może za mało go nałożyłem hmm?

Nakładają aplikator em z mikrofibry niemożliwe żeby nie przyciemniał. Znajomemu kładę w starej Astrze i :shock:

U mnie w Alfie tez jest :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam taki problem w moim Peugeocie 307. Otóż cały kokpit jest u mnie w czarnidle. Długo po zakupie auta, pewnego dnia zebrało mi się na czyszczenie wnętrza. Złapałem jakiś specyfik na bazie jakiegoś alkoholu, tak aby odtłuścić cały kokpit. Co się okazało, szmata była cała czarna, a deska zaczeła przybierać kolor niebieski zamiast czarnego. Okazało się, że cały kokpit mam "zaczerniony".

 

Szukam teraz jakiegoś specyfiku, który nie dość że dobrze wyczyści deske to i ją trochę przyciemni. Ktoś może coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem w moim Peugeocie 307. Otóż cały kokpit jest u mnie w czarnidle. Długo po zakupie auta, pewnego dnia zebrało mi się na czyszczenie wnętrza. Złapałem jakiś specyfik na bazie jakiegoś alkoholu, tak aby odtłuścić cały kokpit. Co się okazało, szmata była cała czarna, a deska zaczeła przybierać kolor niebieski zamiast czarnego. Okazało się, że cały kokpit mam "zaczerniony".

 

Szukam teraz jakiegoś specyfiku, który nie dość że dobrze wyczyści deske to i ją trochę przyciemni. Ktoś może coś podpowiedzieć?

 

najpierw oczyść porządnie deskę jakimś apc, a później nakładaj na to dressing np. Unique Hestia - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem musisz zrobić APC w konkretnym stężeniu (ja robię 1:15) zmyć dokładnie to czernidło. Ciekawe w jakim stanie jest deska po umyciu ? Jeśli ktoś potraktował ją czernidłem to będziesz musiał szukać jakiegoś dressingu który silnie przyciemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli z niebieskiej ktoś zrobił czarna to żaden dressing tutaj nie pomoże żeby była czarna... Po wymyciu będzie niebieska a dressing ją tylko trochę ożywi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

został mi polecony do wnętrza ADBL APC PRO, i teraz taki pytanie. Czy on zostawia w jakiś sposób zabezpieczone plastyki i daje efekt jak popularny Plak, czy też należy po nim zastosować jakiś środek poprawiający wygląd typ. POORBOYS WORLD NATURAL LOOK 964ML - EFEKT SATYNY

Jeśli tak to co polecacie?, plastyki ma dwóch wersjach kolorystycznych. Góra czarna, od połowy szara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.