Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz coś polecić z absolutnego matu?

Jeśli chodzi o kokpit e46, sprawdziłem kilka dressingów, polecam Sonax Xtreme mat.

Nie sugeruj się ceną, kosztuje 3x mniej niż inne dresingi, za to daje idealny jednolity mat.

 

Sparco, sorry, ale w to nie wierze. O ile delikatny satynowy połysk da się wyprowadzić NL'em (polerując mikrofibrą po aplikacji), to o macie można zapomnieć.

Mat, matowi nie równy, ale nawet po forumowych testach widać, iż NL daleko do matowego wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za opinie. Generalnie konluzja jest taka, że warto spróbować kilku dressingów, żeby mieć subiektywny pogląd. Te różnice w opiniach o PB NL na desce e46 pewnie mogą się brać ze sposobów aplikacji. Było już troche o tym, że po jakimś czasie od aplikacji warto przetrzeć PB NL jeszcze mikrofibrą, żeby uzyskać mniejszy połysk. Z drugiej strony DS_Tomek pewnie o tym wie :).

 

Vanquisz, spróbuje tego Sonaxa Xtreme. Cena jak za tester 100ml PB NL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mowa o kokpicie w BMW, to czym i jak poprawić efekt wizualny w E39, gdzie kokpit pokryty jest czymś jakby gumą (winyl?) w kolorze kawy z mlekiem?

Właściwie brudu nie widać, ale i tak przeczyściłem delikatnym APC i się zastanawiam, czy jeszcze mogę coś zrobić, aby dobrze się prezentowało?

 

Podpowiecie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

kobsonn zależy kto co lubi. Ja preferuję Meguiar's Natural Shine, a jak mam ochotę żeby nieco bardziej się przyciemniło to smartdressing. Nie podobał mi się natomiast efekt po Pink Sheen, bo właściwie wizualnie nic nie wniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbowałem PB NL na desce z Hyundaya Lantry z 98 roku. Wniosek - na tandetną deskę żaden dressing nic nie poradzi :D. Chociaż na poważnie, to ciekawy jestem czy ten Sonax Xtreme Cockpit mat dałby temu radę. Oczywiscie deska była oczyszczona APC i nie jest tłusta.

 

20120226179.jpg?psid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

kobsoon rodzice moi mają e39 więc sprawdzałem sobie to i owo ;) Jeżeli chcesz naprawdę coś zobaczyć to bierz smartdressing.

 

Peter_the_One 1z Cockpit Premium jestem na 95% pewny że wyglądałby dobrze. Ten Sonax może też dać radę. Daj znać jak go sprawdzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbowałem PB NL na desce z Hyundaya Lantry z 98 roku. Wniosek - na tandetną deskę żaden dressing nic nie poradzi :D. Chociaż na poważnie, to ciekawy jestem czy ten Sonax Xtreme Cockpit mat dałby temu radę. Oczywiscie deska była oczyszczona APC i nie jest tłusta.

 

Obrazek

sonax na 99% dałby radę, mam jednego hyundaia na placu to z ciekawości sprawdzę jakbyś chciał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor i struktura materiału sprawia, że zastanawiam się, czy cokolwiek da efekt wizualny

Może ktoś z BMW coś podpowie.

 

W Bmw na pewno da. Materiał jest miękki i fajny. Ja używam PB NL i fajnie przyciemnia kokpit i nawet delikatnie pobłyskuje na początku. Ten sam środek na plastikach typu jak wyżej na fotce w Hyundaya'u będzie błyszczący.

 

Do Bmw można nawet zastosować coś dającego błyszczący efekt a i tak będzie ok i zrobi się z tego bardziej połysk matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonax na 99% dałby radę, mam jednego hyundaia na placu to z ciekawości sprawdzę jakbyś chciał

 

Jakbyś miał okazję to możesz sprawdzić :good: . Ja cierpie póki co na brak czasu więc zanim kupie i zaaplikuje to troche potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś poleci do Forda?Plastiki w dwóch odcieniach koloru szarego.

Jak na zdjęciu http://img190.imageshack.us/img190/5338 ... erior2.jpg

Chodzi mi o wypróbowane środki na fordowych tworzywach.Wiem, że PB NL jest dobry, ale może ktoś wypróbował coś innego np. Smartdessing, albo Nielsen Finsesse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś poleci do Forda?Plastiki w dwóch odcieniach koloru szarego.

Jak na zdjęciu http://img190.imageshack.us/img190/5338 ... erior2.jpg

Chodzi mi o wypróbowane środki na fordowych tworzywach.Wiem, że PB NL jest dobry, ale może ktoś wypróbował coś innego np. Smartdessing, albo Nielsen Finsesse?

 

Nielsen jest fajny, bo dodatkowo coś tam czyści plastiki i fajnie pachnie cytrusami jakby, pozostawia efakt lekko połyskujacy, ale bez przesady, NL też mam i wizualnie jest mniej błyszczący :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś poleci do Forda?Plastiki w dwóch odcieniach koloru szarego.

Jak na zdjęciu http://img190.imageshack.us/img190/5338 ... erior2.jpg

Chodzi mi o wypróbowane środki na fordowych tworzywach.Wiem, że PB NL jest dobry, ale może ktoś wypróbował coś innego np. Smartdessing, albo Nielsen Finsesse?

 

Nielsen jest fajny, bo dodatkowo coś tam czyści plastiki i fajnie pachnie cytrusami jakby, pozostawia efakt lekko połyskujacy, ale bez przesady, NL też mam i wizualnie jest mniej błyszczący :)

 

Testowałeś na szarych plastikach Forda? Jak tak to nawet lepiej.Wolałbym taki półmat.Dodatkowo Nielsen jest w dobrej cenie a PB NL ciężko obecnie dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie; co byście polecili do plastików wewnętrznych - chodzi mi o produkty marketowe - tanie (powiedzmy max 25 zł). Chciał bym uzyskać efekt połysku (bo taki lubię). Nie chciał bym produktu w sprayu, może być albo jakieś mleczko w butelce, albo płyn w atomizerze broń boże spray.

 

Widziałem autoland, nawet ładnie się świeci, ale na forum znalazłem info, że może robić zamazy :? i trochę zwątpiłem.

 

Jeśli to już było to przepraszam, ale jestem na kacu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Zastanawiam się jaki środek zakupić do dressingu podstopnicy, progów, plastikowych części tapicerki drzwi? czy AB Pink Sheen będzie dobry wy raczej wybrać coś co ma zastosowanie również na plastikach zewnętrznych np 303 Aerospace Protectant ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się jaki środek zakupić do dressingu podstopnicy, progów, plastikowych części tapicerki drzwi? czy AB Pink Sheen będzie dobry wy raczej wybrać coś co ma zastosowanie również na plastikach zewnętrznych np 303 Aerospace Protectant ?

 

Pozdr

 

 

AB Pink Sheen też się sprawdzi, ale moim zdaniem kierujesz się bardzo dobrze myśląc o 303 Aerospace Protectant. Polecam też Sonus Total Eclipse - analogiczny środek, o bardzo podobnym do 303 AP działaniu, ale nieco korzystniejszej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.