Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Panowie przeczytałem wątek i wynika, że nie ma idealnego produktu który sprawdzi się w każdym aucie i na każdym materiale dlatego chciałbyś poprosić Was o pomoc bo nie chcę wydać kasy na coś co może nie sprawdzić się w moim aucie. Czy ktoś z własnych doświadczeń może polecić mi coś do wnętrza volvo s60 2001r, beżowa skóra i beżowa (chyba vinylowa) deska rozdzielcza. Chciałbym uzyskać jak najbardziej naturalny efekt nie lubię błyszczących się powierzchni. Jak do tej pory używałem pianki matowej auto landa i zawsze nią czyściłem autko w wyniku czego teraz moje autko świeci się jak psu....

Mój pomysł na wnętrze to

APC 1:10

GTECHNIQ C6 MATTE DASH AB

 

Póżniej co tygodniowo abdl iterior QD

Tylko pytanie czy w s60 się to sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]lopez20[/ref], Matte Dash niby fajny bo matowy, ale dla mnie osobiście w ogóle go nie widać względem plastiku wyczyszczonego APC.

Jeśli chcesz przyjemnego nie narzucającego się matu, spróbuj Unique Hestia (u mnie sprawdza się świetnie) lub Funky Witch Mademoiselle.

Pozostaje Ci jeszcze możliwość odstawienia dressingów i używania samego Interior QD (sam robię tak zimą). Ten od ADBL pozostawia idealny mat i nie smuży. Ma właściwości antystatyczne i filtry UV, więc w jakimś stopniu chroni plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]lopez20[/ref], Tak jak kolega wyżej napisał, jeżeli ma być maksymalnie neutralnie to warto się zainteresować QD do wnętrza. Ten ADBLa daje fajny zapach, ale z zapachem jest różnie. Na początku niby jest ok, ale po dłuższym użytkowaniu może męczyć. Czuć tam taką chemiczną nutę. Dużo bardziej przyjazny zapach ma Surf City Dash Away i AF Spritz, pod względem efektów wszystkie dają matowe wykończenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o NL i deszcz to polecam przetestować go w następujący sposób jeśli napada wam na boczek nie wycierajcie tego zostawcie u mnie zawsze było tak ze jak przetarłem była masakra ale kiedyś zapomniałem i jak wyschło samo to śladu nie było a NL wyglądał w tym miejscu jak świeżo nałożony. Przetestujcie i dajcie znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viento na start chcę użyć APC i dressingu bo moje autko zawsze było czyszczone pianką z hipermarketu i jest zasyfione. Później przez całe lato co tydzień będę odświeżał jakimś QD. hmm czy przy beżowym będzie to mieć aż takie znaczenie... z drugiej strony jeżeli nie będzie go widać to masz rację. Oglądałem też ten filmik

i ciężki temat bo jak widać w zależności od rodzaju materiału każdy z 4-ech środków daje inny efekt. Jeżeli nikt nie ma z testowanych środków na beżowyn wnętrzu s60 nie pozostaje mi nic innego jak samemu szukać tego co mi będzie bardziej odpowiadać. W każdym bądź razie poczytam jeszcze i przemyślę także dziękuję za sugestię :-)

 

Piotrek Surf City Dash Away hmm ciekawa opcja bo niby jest do czyszczenia wszystkiego... plastików, skóry, vinylu... tylko jeżeli coś jest do wszystkiego to... ? SF spritz super wygląda spritz wooow, chociaż duża zasługa pewnie odpowiedniego światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj Mainz Cherish na kokpicie MK4, efekt żaden. Możecie coś polecić? Madcow Mango też w sumie bez efektu. Wg mnie to jakaś pianka ten kokpit, bo tworzywa na drzwiach się przyciemniły, a na kokpicie żadnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

708564 Piotrek Surf City Dash Away hmm ciekawa opcja bo niby jest do czyszczenia wszystkiego... plastików, skóry, vinylu... tylko jeżeli coś jest do wszystkiego to... ? SF spritz super wygląda spritz wooow, chociaż duża zasługa pewnie odpowiedniego światła

 

Używałem Dash Away u siebie co prawda tylko na plastiku i "siadał" bardzo ładnie. Wszystkie z nich są takie wielozadaniowe, usunąć drobne zabrudzenia, kurz itd. i pozostawić jakieś zabezpieczenie, więc szerokim zakresem zastosowań zapewnianym przez producenta bym się nie przejmował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o NL i deszcz to polecam przetestować go w następujący sposób jeśli napada wam na boczek nie wycierajcie tego zostawcie u mnie zawsze było tak ze jak przetarłem była masakra ale kiedyś zapomniałem i jak wyschło samo to śladu nie było a NL wyglądał w tym miejscu jak świeżo nałożony. Przetestujcie i dajcie znac

 

U mnie tez jak deszcz popada i nic nie tobie to nie widać.kiedys próbowałem ręcznikiem papierowym tylko te krople wchłonąć to wyglądało jak by w tym miejscu nie było NL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup porządną fibrę. Niekoniecznie drogą ale porządną. Może masz deskę czymś poklejoną ? APC na początek, pędzelek i lecisz. Odczekać chwilę, fibra w rękę (może być lekko wilgotna) i przecierasz. Potem sprawdź i potem myśl o dressingu albo o IQD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]kedar[/ref], spróbuj natural look. Nawet ładnie się prezentuje w mk4. Dobrym wyborem będzie też geyon preserve czy adbl interior wow

No już sobie zostawiłem próbkę NL, ale resztę też sprawdzę. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.