Skocz do zawartości

Cleaner, glaze i wosk


PinBack

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę trochę o rozjaśnienie tematu kiedy stosować cleanery, kiedy politury, a kiedy woski?

 

Cleaner zalecany jest pod wosk, po korekcie oczyści lakier i utrwali efekt wosku.

Glaze ma za zadanie odżywić lakier z tego co rozumiem jednak kiedy go stosować?

Jeszcze po clenerze czy w przypadku korekta -> cleaner -> ? -> wosk, glaze będzie zbędny?

Jak stosować politurę bez korekty? Glinka - glaze - wosk ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistosci sporo cleanerow zawiera tez glaze i na odwrot, sporo glazow zawiera tez w sobie cleaner - kwestia proporcji i w ktora strone dany srodek jest przesuniety. Na przyklad LP - to glownie cleaner ale zawiera tez olejki, LPL ma juz olejkow o wiele wiecej i jest bardzo delikatnym cleanerem.

Poza tym temat byl juz rozwijany w kilku miejscach ;) lacznie z odpowiedzia na pytanie:

A dla osób, które nie chcą mieć pełnego procesu czym nabłyszczyć po korekcie auto żeby świeciło się jak psu torba?

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=807

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne troche pod temat, nie chce zakladac nowego, na forum pewnie gdzies jest ale nie moge znalezc...

Korekte robie pastami scholla... po korecie mam kupione DJ LP. No i wlasnie, cleaner potem jechac recznie czy tez maszynowo? Jak dlugo na nim pracowac, do calkowitego "wmasowania" w lakier, czy zostawia sie go po jakims czasie aby lekko wysechl i poleruje jak wosk?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w posiadaniu politury Ultimate Polish

http://shop.autobritedirect.co.uk/ekmps ... 3022-p.jpg

ile warstw nalezy polozyc na aucie zanim położe wosk? :o:idea:

wczesniej auto bedzie umyte, glinkowne, 2 raz myte i na koniec poloze ten wosk:

http://blogs.hotrod.com/files/2011/02/m ... 23x553.jpg

 

i czy na ten sealant mogę kłaść Megsa-16?

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile warstw nalezy polozyc na aucie zanim położe wosk?

Jedna aplikacja wystarczy.

i czy na ten Sealant mogę kłaść Megsa-16?

Możesz ale - moim zdaniem - nie ma to sensu. Lepiej położyć dwie warstwy jednego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chęć wypróbować tego nowego ultimate w paście

 

jest dobry ;)

ale mimo zapewnien producenta i tak brudzi plastiki, przekonałem sie o tym 12 kwietnia kiedy woskowałem auto i pojechałem po listwach.... :/

 

w przyszła niedziele bede woskował ponownie ale tym razem juz mam APC z degraserem od PB i glinke soft wiec bedzie mam nadzieje lepiej przygotowany na Ultimate paste Wax :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis woskowałem auto. Ten Ultimate Polish to wydaje mi sie jest podobny do AG SRP. nie uzywałem SRP ale wnioskuję po właściwosciach maskujących delikatne ryski. strasznie szybko zasycha w słońcu i na ciepłej karoserii wiec trzeba się spieszyc ze sciaganiem go m-fibrą bo potem tragedia, ale ogarnąłem temat :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

29 maja politurowałem (jest takie słowo :kox: ? ) i woskowałem auto. na dzien dzisiejszy mam goły lakier bo i politure i wosk cos zezarło. a miało byc tak pieknie... 4-6 miesiecy haha guzik prawda :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xkem

 

od 29 maja do dzis auto myłem 3 razy.

2 razy przy uzyciu Megs Ultimate wash&wax i 1 raz opłukany samą wodą na bezdotyku.

po pierwszym myciu woda uciekała jak szalona, po samej wodzie z bezdotyku tez ale 3 mycie to juz pozostały same tafle wody na masce i dachu....

 

a przebieg prac z 29 maja wygladał tak:

1sze mycie - 2 wiadra z Megs GC

glinka BH soft

2gie mycie - 2 wiadra z megs GC

suszenie

politura wcierana długo na kazdy panel osobno nastepnie resztki zdjete fibra

potem wosk - odczekanie az wyschnie i polerowanie elementu fibrą

 

wydaje mi sie ze wszystko przebiegło jak nalezy, robiłem w cieniu i naprawdę sie przykładałem do kazdego z etapów. czas pracy to cos ok 7h wyszło.

 

za tydzien ponowię operacje ale z wyłaczeniem politury a zamiast niej uzyje PBPP a na czesci karoserii testowo sam wosk bez cleanera.

chyba ze macie jakies wskazówki co zrobiłem (albo mam zamiar) zle zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.