Skocz do zawartości

Cleaner, glaze i wosk


PinBack

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, V1RU$ napisał:

A Wolfgang ma jakiś ścierny Cleaner.

Z tego, co się orientuję, to nie mają w ofercie ściernego cleanera. Mają pastę finiszową ( Total Swirl Remover),  która może od biedy zastąpić cleaner, ale jest oficjalnie niedostępna w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Eidos71 napisał:

Z tego, co się orientuję, to nie mają w ofercie ściernego cleanera. Mają pastę finiszową ( Total Swirl Remover),  która może od biedy zastąpić cleaner, ale jest oficjalnie niedostępna w PL.

Szkoda bo by się ładnie komponował z pozostałymi 2 produktami od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, V1RU$ napisał:

A Wolfgang ma jakiś ścierny Cleaner. Bo ten bez ścierniwa robi robotę, używałem pod ich sealant.

Ma, popatrz na FG, ich linia wygląda następująco (pominąłem AIO) :

Uber Compound - tnąca pasta

Total Swirl Remover - polish / one step bez sylikonów wosku i fillerów

Finishing glaze - maszynowo pasta finishowa, ręcznie cleaner ścierny/finish , też bez wosku, sylikonów i fillerów, zawiera delikatne ścierniwo

Paintwork Polish Enhancer - pre-wax/sealant cleaner delikatny z lekkimi fillerami

 

Możesz popatrzeć też na Blackfire, Pinnacle i McKees37, to jedna spółka z Wolfgangiem pod nazwą PBMG.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Eidos71 napisał:

To mie jest cleaner, tylko glaze z właściwościami mikrościernymi. Sam producent tak go określa - nie jako cleaner. 

Przecież amerykanie mają całkiem inną konwencję nazewniczą.

To słowo dla nich coś znaczy? 

Bo Zymol Glasur Glaze to wosk jak by zacząć zwracać na to uwagę...

 

U nas większość osób uważa glaze za politurę, odżywkę lakieru nafaszerowaną wypełniaczami, nie koniecznie łącząc to materiałami ściernymi

 

Cytat

The water-based polish is low-dusting, silicone-free, filler-free, and wax-free.

 

Cytat

Note: Applying Wolfgang Finishing Glaze 3.0 by hand will enhance gloss but it will not remove swirls

To czym się różni FG 3 w pracy ręcznej od "silnie" ściernego pre-wax cleanera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ghost napisał:

To czym się różni FG 3 w pracy ręcznej od "silnie" ściernego pre-wax cleanera?

Moim zdaniem tym samym, czym od cleanera różni się pasta polerska finiszowa - przeznaczeniem i brakiem w składzie chemicznych substancji odpowiadających za dogłębne oczyszczenie porów lakieru i poprawę wiązania zabezpieczenia z lakierem. Ale to moje skromne zdanie - dlatego m.in. nie używam past finiszowych zamiast cleanerów, chociaż zapewne nie jest wykroczeniem takie przeznaczenie pasty polerskiej. 

Z mojej strony - koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Eidos71 napisał:

Z mojej strony - koniec OT

Przecież mówiąc o cleanerach i glaze nie odbiegamy od tematu 

"Cleaner, glaze i wosk" 😄 a myślę, że wątek może interesować znacznie szersze grono osób

 

12 minut temu, Eidos71 napisał:

Moim zdaniem tym samym, czym od cleanera różni się pasta polerska finiszowa - przeznaczeniem i brakiem w składzie chemicznych substancji odpowiadających za dogłębne oczyszczenie porów lakieru i poprawę wiązania zabezpieczenia z lakierem

Myślę, że absolutnie nie ma co się martwić o wiązanie z lakierem  skoro Wolfgang podaje w instrukcji  PPE jak i FG 3.0  by po dotarciu nałożyć ich LSP, wosk Fuzion albo sealant DGPS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost napisał:

Myślę, że absolutnie nie ma co się martwić o wiązanie z lakierem  skoro Wolfgang podaje w instrukcji  PPE jak i FG 3.0  by po dotarciu nałożyć ich LSP, wosk Fuzion albo sealant DGPS.

@ghost - każdy producent glaze/politury podaje, że taki produkt stanowi świetną bazę pod wosk/sealant. Jednak życie i praktyka pokazują najczęściej co innego - wiesz to na pewno sam z własnego doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.