Skocz do zawartości

Cleaner, glaze i wosk


PinBack

Rekomendowane odpowiedzi

piotrusiek636, to zależy na jak zafluganym lakierze pracujemy. Byłem świadkiem jak kolega pracował na Cherry Glaze po aucie które przez zimę nie było myte ani razu. Na aucie był film. Na niebieskim 3M maszyna skakała, bo CG nie dawał sobie rady z utrzymaniem poślizgu. Dociskany ciężarem makity.

 

To już inny fakt. Ja akurat pracowałem na lakierze mytym regularnie, pewnie stąd różnica i brak problemów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie

Czy pomiędzy PD White Diamond a Natys Blue wciskać DJ Lime Prime Lite?

 

1 PB White Diamond nakładanie tricolorem czarną stroną

 

2 DJ LPL kółeczkiem megsa

 

3 PB Natty's Paste Wax kółeczkiem megsa

 

 

Ile odczekać między poszczególnymi etapami?

Czy 1 i 2 lepiej nakładać gąbką urbana czarną na wolnych obrotach?

 

 

Wcześniej umycie ręcznie Tenzi Shampo NEUTRO i tar@glue od Nielsena

lakier bez korekty.

 

no to dla potomności prawidłowa kolejność

 

 

1 DJ LPL kółeczkiem megsa

 

2 PB White Diamond nakładanie tricolorem czarną stroną

 

3 PB Natty's Paste Wax kółeczkiem megsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz zdjac tego PB WD to jak najbardziej ;)

Dodo to przeciez cleaner i jak kazdy cleaner idzie ZAWSZE jako pierwszy i przygotowuje lakier na reszte. wrzuc jako pierwsze pod PB WD, bo WD to "tyko" glaze i jest od looku. Oba oczywiscie Urbankiem mozesz wrzucic. Na koniec Natty's i finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie zestawienie ma sens : AF Tripple > PB White Diamond > DJ Diamond White

 

Ma sens bo PB WD wypełnia rysy i znacznie rozjaśni całość. Tak samo jak sam DJ DW.

Osobiście ja jeszcze proponuje DJ DW po 24h nałożyć kolejną warstwę bo nie ma co ukrywać .Super trwały to on nie jest. Ale naprawdę ładnie wyciąga głębie srebrnego lakieru. Jak nie chcesz auta w jaśniejszym odcieniu to użyj Black Hole który przyciemnia lakier.

 

czy zamiast Tripple lepiej zwykły cleaner niż AIO ??
Zależy jaki cleaner. Ale PB WD możesz też używać jako AIO choć ma dość niskie właściwości ścierne i efekt będzie lepszy nakładając go na cleaner.

AIO Tripple zawiera carnaubę która podbija efekt WETLOOK niestety nie tak dobrze zauważalny na srebrnych lakierach ale zawiera fillery które zamaskują rysy czego cleaner raczej nie robi. Nie wiem jak jest ze ściernością Trippla w porównaniu do zwykłego cleanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tripple nie ma właściwości ściernych raczej wypełniające.

Myślałem o DJ LP ale... no właśnie. Mam Trippla i chyba zrobię tak, Tripple na miękkiej stronie trikolorka, PB WD na twardej stronie a na wszystko DJ DW.

Kładłem już DJ DW na Trippla i było fajnie. Teraz chce dodać jeszcze glaze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB WD ma lekkie właściwości ścierne i większe wypełniające wiec w takim bądź razie nie wiem czy jest sens kładzenie go na trypla.

 

Na kilku autach kładłem glaze BH na twardym aplikatorze po glinkowaniu. I muszę powiedziećz że jest różnica nawet w gładkości jak glaze położy się na ścierny cleaner lub sam odrazu na lakier (PB dopuszcza swoje glazy używanie jako AIO). Choć ta różnica nie jest kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, nie wiem czy trypl jest ścierny bo jeśli jest mniej ścierny niż glaze to glaze może go trochę zjechać.

 

Nie wiem dlaczego się tak tak uczepiłeś DJ LP. Są inne cleanery, tańsze i dające lepsze efekty.

CLEARKOTE, Achilles, AUTO FINESSE REJUVENATE (nie jest AIO a cleaner pod naturalny wosk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki za info. rozglądam się za cleanerem ...

 

W sobotę położyłem tak jak pisałem wcześniej.

DJ LPL + PB WD +Natty Blue.

jestem baardzo zadwolony.

Mazda-0672.jpg

 

Mazda%2520%25281%2520of%25201%2529-2.jpg

 

dzisiaj ładnie popadało ale na lakierze nic nei zostało po powrocie do domu.

PB WD faktycznie wypełnił niektóre ryski które miałem na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat DJ LPL a nie normalny? Zaciekawiło mnie to.

 

Bo na początku kupiłem w obawie że normalny będzie za mocny. :wallbash:

No i juz tak uzywam aż się skończy

 

Całe opakowanie długo będziesz zużywał :D. Mógłbyś sprzedać an forum lub zrobić eksperyment i wymieszać go z jakimś ścierniwem. Zobaczyć jakie by były efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cubstone, Ja miałem w łapkach. Po korekcie na 3 pastach menzerny nakładałem to na maskę z mk3 na zlocie w Bielawie.

 

Poszukać fot bym musiał.

 

Jest przyjemnie oleisty. Pracowało mi się lepiej niż z DC2 i Black Hole. Porównywalnie co Cheryy Glaze i Vanilla Hand Glaze. Zapach chemiczny ( ale bardzo subtelny ). Polerowanie przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam pytanie odnośnie samego cleanera - jaka warstwa lakieru jest usuwana w przypadku ściernego (w mikronach lub w porównaniu do polerowania)? dodatkowo czy jest ktoś w stanie określić które cleanery ścierne należą do bardziej ściernych, a które mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie odnośnie samego cleanera - jaka warstwa lakieru jest usuwana w przypadku ściernego (w mikronach lub w porównaniu do polerowania)? dodatkowo czy jest ktoś w stanie określić które cleanery ścierne należą do bardziej ściernych, a które mniej?

 

Przy ściernym cleanerze nie schodzi praktycznie nic z lakieru. Było już wałkowane wiele razy na forum - poczytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad politurą, mam szary lakier Cosmic Grey w Civicu, zdjęcie poglądowe:

08092008671.jpg

Czy lepszy będzie PB Black Hole czy White diamond? Bo to ani ciemny ani jasny ;) A może coś z Meg'sa?

 

 

Aha cleaner PB Prof Polish, a wosk Collinite, może dorobię się jeszcze natty's Blue na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.