Skocz do zawartości

Cleaner, glaze i wosk


PinBack

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad politurą, mam szary lakier Cosmic Grey w Civicu, zdjęcie poglądowe:

08092008671.jpg

Czy lepszy będzie PB Black Hole czy White diamond? Bo to ani ciemny ani jasny ;) A może coś z Meg'sa?

 

 

Aha cleaner PB Prof Polish, a wosk Collinite, może dorobię się jeszcze natty's Blue na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten efekt. Szukam czegoś co nie bedzie za bardzo wyciągało tego srebra metallicu, gdyż jak się okazuje auto było malowane na drzwiach i w efekcie mam lekkie chmury, tzn co 5-10cm miejsca gdzie w podkładzie jest więcej hm tego srebra, nie wiem jak to nazwać i wydaje mi się, że przyciemnienie tego będzie dobrym pomysłem. A może nie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten efekt. Szukam czegoś co nie bedzie za bardzo wyciągało tego srebra metallicu, gdyż jak się okazuje auto było malowane na drzwiach i w efekcie mam lekkie chmury, tzn co 5-10cm miejsca gdzie w podkładzie jest więcej hm tego srebra, nie wiem jak to nazwać i wydaje mi się, że przyciemnienie tego będzie dobrym pomysłem. A może nie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, proszę Panowie o radę, na nowe auto z salonu położyłem CG Black Light, a na to wosk naturalny Bilt Hamber Finish wax, co mycie jest wosk wzmacniany QD PRO Detailer CG, ostatnio kupiłem również Auto Finesse Finale ( jeszce nie testowałem) gdy będzie troche cieplej niż obecnie chciałem położyć takie samo kombo lecz dodać cleaner, moje pytanie brzmi jaki ?

Mysle o Dodo lime prime lite, bo jest nie ścierny lub AUTO FINESSE ALL IN ONE TRIPPLE

czyli:

1.Dodo lite

2. CG BL

3. BH Finish wax

 

1. Auto Finesse All in one

2. CG BL

3. BH Finish Wax

 

wszystko będe robiłe ręcznie proszę jeszcze o radę jakie aplikatory i mikrofibre do cleanera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę Panowie o radę, na nowe auto z salonu położyłem CG Black Light, a na to wosk naturalny Bilt Hamber Finish wax, co mycie jest wosk wzmacniany QD PRO Detailer CG, ostatnio kupiłem również Auto Finesse Finale ( jeszce nie testowałem) gdy będzie troche cieplej niż obecnie chciałem położyć takie samo kombo lecz dodać cleaner, moje pytanie brzmi jaki ?

Mysle o Dodo lime prime lite, bo jest nie ścierny lub AUTO FINESSE ALL IN ONE TRIPPLE

czyli:

1.Dodo lite

2. CG BL

3. BH Finish wax

 

1. Auto Finesse All in one

2. CG BL

3. BH Finish Wax

 

wszystko będe robiłe ręcznie proszę jeszcze o radę jakie aplikatory i mikrofibre do cleanera ?

 

 

Ja bym brał ścierną wersję Dodo, bo zawsze usunie jakieś leciutkie defekty lakieru. AIO od AF nie znam osobiście. To, że cleaner ścierny nie oznacza,że posiada on właściwości mocnych past polerskich. Więc nie ma czego się obawiać przy ściernych cleanerach. ja bym sobie odpuścił stostowanie CG Black Light, gdyż skraca on żywotność wosku, a świeży lakier sam w sobie ma dużo looku. Lepiej zainwestować w fajniejszy wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że CG Black light skraca żywotność wosku, lecz podbija look, a tego nigdy za dużo :)

Myślałem na lato kupić wosk Pete's 53, bo jest tyle różności na rynku, że ciężko się zdecydować, ewentualnie DODO JUICE PURPLE HAZE 30 ML (tester).

Więc :

1. Dodo Lite ( boję się wersji ściernej bo to mój pierwszy kontakt z cleanerm, żebym nie narobił sobie kłopotu :)

2. CG Black Light

3 . Dodo juice purple haze / Pete's 53

 

myślicie, że będzie okej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

wujek84, Chemical Guys Black Light to AIO i kładzenie go na cleaner to przerost formy nad treścią. Jeśli nastawisz się na niego to licz się z tym że będziesz musiał nim smarować auto co dwa - (max)trzy tygodnie.

 

Druga opcja to Dodo Juice Lime Prime Cleaner + wspomniany przez Ciebie Pet`s. Opcja bardzo fajna. Pakowanie w nią jeszcze Black Lighta, wg mnie nic Ci nie da poza skróceniem żywotności Petsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.