Skocz do zawartości

Cleaner, glaze i wosk


PinBack

Rekomendowane odpowiedzi

krd napisałem ze:

"...politura wcierana długo na kazdy panel osobno nastepnie resztki zdjete fibra..."

 

przeczytaj opis produktu:

http://showcarshine.pl/640-meguiars-ult ... fibra.html

 

wiec jesli wierzyc w opis to tak uzywałem klinera :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A czy Scratch X 2.0 lub Collinite no. 840 Sapphire Prewax Cleaner można nakładać maszynką /czarny pad/, a po nim Deep Crystal Polish też maszynką, a na końcu Collinite 915 ? :ad::ad::ad:

 

[ Dodano: 24 Październik 2011, 14:41 ]

Cisza, nie uzyskam odpowiedzi, jak lepiej... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po pierwszym nałożeniu CG Wet Mirror Finish na granatowym BMW. Chciałbym się jednak upewnić, czy wszystko dobrze robię.

Otóż po korekcie, myciu i suszeniu wziąłem czarny pad ABW, nałożyłem dwie krople (nie za duże, ale też nie jakieś maleństwa) i pracowałem na obrotach 600. WMF stosunkowo szybko się wypracował, czasami zostawała leciutka mgiełka, czasami nie.

I teraz nie wiem- im oszczędniej tym lepie, czy nakładać po 4-5 kropli na fragment średnio 50x50cm i długo wypracowywać?

Poradźcie jak osiągnąć najlepsze efekty. Właśnie zaczynam korektę i chciałbym teraz wiedzieć jak się zabrać za glaze.

 

PS. Aha, politura chyba ma zakrywać sporo rysek. Ja nie zauważyłem po ostatnim nałożeniu WMF absolutnie żadnych zmian. Sporo drobnych jak było, tak zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mam pytanie - czy po użyciu AG UDS moge stosować wosk naturalny czy musi być syntetyk ? chodzi o to czy naturalny nie będzie się gryzł z UDS. Pytanie drugie - mam na aucie położony DJ Lime Prime. Czy moge na niego położyć UDSa bez obaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z UDS jest tak, że niby sam wystarczy i nie powinno się nakładać nic więcej, ale ludzie nakładają i jest ok, ewentualnie szybciej lsp zejdzie, ja również nakładałem ale tak for fun w ramach sprawdzenia i wszystko było w porządku, trwałości nie podam bo wolałem coś nowego nałożyć :).

Jak zrobiłeś lakier DJ LP to nie ma sensu UDS albo jedno albo drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, w sumie UDS chyba nie ma w sobie wosku, nie zabezpiecza lakieru ? dlaczego by nie zastosowac wosku w celu ochrony i poprawy połysku (a mysle że wosk powinien spotęgowac efekt UDSa w jakims tam stopniu). Ile utrzymuje się ten UDS przeciętnie na lakierze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy AB Cherry Glaze jest "user friendly"? Lubię czasem nałożyć politurę nawet bez wosku np. żeby zrobić szał na zlocie jak nie miałem czasu na odświeżenie jakimś finiszem, ale DC2 którą mam doprowadza mnie do kur.... przy polerowaniu :thumbdown: więc:

1. czy łatwo się poleruje

2. czy kropelkuje jako tako do 1 miesiąca?

3. czy mozna stosować maszynowo jako finisz po finiszu na wymagających ciemnych lakierach, traktując jednocześnie jako lekkie zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba jakiś inny Cherry glaze. Rotacją do 1500 obr na niebieskim i żółtym padzie 3M, był grzeczny i potulny, pracując nawet na bardzo dużych fragmentach (nie zasychał). Przecieranie mikrofibrą również w porządku, bez oporów. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrusiek636, to zależy na jak zafluganym lakierze pracujemy. Byłem świadkiem jak kolega pracował na Cherry Glaze po aucie które przez zimę nie było myte ani razu. Na aucie był film. Na niebieskim 3M maszyna skakała, bo CG nie dawał sobie rady z utrzymaniem poślizgu. Dociskany ciężarem makity.

 

Co do zasychania... CHGlaze zasycha dosyć szybko, szczególnie przy obrotach 1500, w ciepłych i suchych miejscach.

 

Przynajmniej mój... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.