Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem czy tak dobrze jest zostawiać pełną. IMO powinno się wylać resztę i dokładnie umyć po każdym użyciu, przepłukując cały układ wodą póki nie przestanie lać piany. I to właśnie największy minus dużego opryskiwacza. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ja PA tez zawsze po pianowaniu płukam czystą wodą bo sitko się zapychy
plukasz pod kranem, czy podpinasz normalnie pod myjkę i przepuszczasz troche wody? ;>

Pod kranem to nic nie daje, lepiej podpiąć myjkę i czysta wodą przepłukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić sobie mniej roztworu tak żeby wystarczyło na jedno auto? Ja tez kiedyś zrobiłem więcej i szkoda było wylać, więc pomyślałem ze resztę wleje do butelki gdzie miałem resztkę APC do mycia kół. Tak to postało około tydzień i później jak zacząłem psikać po kołach to atomizer zaczynał przerywać. Na pewno zrobiło się to po dolaniu piany, bo wcześniej używałem tego atomizera z Tenzi Super Greenm i Dimerem w rożnych stężeniach i nie było takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam myjkę Karcher HDS 450 i pianownice dedykowaną do tego modelu i pianę od SG i naprawdę efekty są mega. Jak będę kolejny raz mył samochód to wrzucę fotę jak samochód jest pokryty dosłownie grubą pianą ( jak mocny śnieg ) a i same działanie piany SG jest bardzo dobre.

 

Z drugiej strony, nigdy nie próbowałem użyć piany z gorącą wodą... ciekawe czy efekt byłby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić sobie mniej roztworu tak żeby wystarczyło na jedno auto? Ja tez kiedyś zrobiłem więcej i szkoda było wylać, więc pomyślałem ze resztę wleje do butelki gdzie miałem resztkę APC do mycia kół. Tak to postało około tydzień i później jak zacząłem psikać po kołach to atomizer zaczynał przerywać. Na pewno zrobiło się to po dolaniu piany, bo wcześniej używałem tego atomizera z Tenzi Super Greenm i Dimerem w rożnych stężeniach i nie było takiego problemu.

Nie chodzi o to by robić na więcej niż jedno auto tylko czasem najzwyczajniej w świecie zostanie bo przy pianowaniu jakoś pójdzie mniej. Bo ja jak widze jak jest dobrze pokryty to przestaję a nie psikam aż zacznie lecieć mleko bo już się zacznie kończyć piana.

 

Ja do pianownicy zawsze dodaję ciepłą wodę. Lepiej się pieni w moim odczuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatthewG czy lepiej.. Ciężko mi powiedzieć. Ja nie mam niestety czasu działać tak hobbystycznie i swoje auto często myć by widzieć różnicę. Bo jak myję swoje to jest różnie brudne. Zawsze przed pianowaniem natomiast opłukuję auto z luźnego brudu no chyba że jest dość czyste i nie trzeba zrzucać warstwy błota z progów, dolnych czesci drzwi czy dość luźno leżącego syfu na tylnej klapie i zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz że lepiej by rozpuszczać brud który normalnie pod ciśnieniem zrzucę? Nie wydaje mi się. Wolę spłukać i niech piana zacznie rozpuszczać brud który jest bardziej zalegający. A co do pianowania na auto które było opłakane to się nie zgodzę. Zanim odkręcę lancę, przykręcę pianownicę większość wody zejdzie a piana średnio leży i tak dobre 7 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z ręczną pianownica Gloria 1 litr. Na litr ciepłej wody mogę dać maksymalnie 20-25ml piany valet pro, jak dam więcej to mi się zapycha dysza i zamiast lecieć piana na auto to rzyga tak że leci po rękach i pianownicy. Jak dam 20ml piany i naniosę na auto to po 1,5 minucie nie mam prawie nic piany na aucie. Nie mogę osiągnąć efektu białego auta który bedzie się utrzymywał dłużej niż 2 minuty. Pianę nanoszę na wstępnie opłukane auto. Końcówka w pianownicy jest założona ta najbardziej przepuszczająca bo jak dam tą bardziej spieniającą to mi w ogóle nie leci piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sens do lavora (wg. danych 130 bar) kupić PA? chodzi mi o to czy to ciśnienie tej myjki jest w stanie zrobić pianę czy tylko mleko? ;)

Mój Lavor skipper junior, mam PA i piana jest taka jak u większości osób na fotkach/filmach. Żadnych problemów nie ma w tym połączeniu myjka i PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.