Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak też na próbę wlałem zamiast piany, szampon od SG tez w takiej ilości do piany, ale z opryskiwacza leciala może nie woda ale bardzo rzadkie mleko, wiec wątpię w możliwość domycia takim roztworem samym, a ci za tym zmieszanie z pianą raczej nic nie da. Ew jak kolega wyżej mówi możesz kąpać trochę apc, które pieni się podobnie jak piana :-) wydaje mi się również że piana i apc to produkty podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Kończy mi się piana Shiny Garage Fruit Snow Foam i zastanawiam się co kupić teraz. Są jakieś podobne piany które dają taki efekt śniegu i pachną tak dobrze ale lepiej domywają ?

Kup wersję 2015 jak pisze bienek a będziesz zadowolony, domywa na prawdę dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz użyłem pianownicy ręcznej Epoca 1.5L. Fajna zabawa. Użyłem piany ShinyGarage Snow Fruit 2015. Na początku chyba miałem za duże stężenie piany w roztworze bo strasznie gęsta leciała. Dwa strumienie po kilku sekundach przechodzące w jeden bardzo gęstej piany. Jak bita śmietana lub pianka do golenia. Rozkręciłem ustrojstwo i wyjąłem jedno z czterech małych filcowych kółeczek w środku. Leciało trochę lepiej. Potem spróbowałem z dwoma chociaż piana wychodziła dość rzadka. Kilka razy widziałem jak ktoś pisał o filcach w pianownicy, "wyjmij jeden" itp. Ale nigdzie nie widziałem tłumaczenia jak to działa. Czy do pianownicy ręcznej dobre będzie 50ml piany + 500ml wody? Czy jakoś inaczej powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci jakaś pianę na zapuszczone szczury przed korektą? Bo na zabezpieczone auto używam Magi. Miałem wcześniej Tenzi Track ale jakoś średnio mnie zrobiło. Chyba że jeszcze raz kupię i może zmienię zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może tenzi Car max ja ją używam do większych zimowych zabrudzeń mnie działa super jestem zadowolony.Jeden tylko minus jej to ,że trochę mało wydajna bo 1 do 2 się daje i szybko schodzi.Osobiście szukam teraz takiej co domywała by tak samo dobrze,a była wydajniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Zwracam się do was z pomocą :)

 

słuchajcie, chce jechać na myjnie samoobsługową i dobrze auto wymyć głownie z kurzu, auto więcej stoi niż jeżdzi, klasyk :)

 

A więc do rzeczy

1.Jest sens kupowania takiej pianowniczki? zastanawiałem się nad Glorią F10 2L, chce umyć całe auto.

2.Czy po płukaniu, można wytrzeć lakier odpowiednim ręcznikiem do karoserii?

3.Oczywiście wybór aktywnej piany już sobię znajdę na forum, jaką polecacie :)

 

Jest sens czy nie? auto głownie jest lekko zakurzone, sam kurz, zero piasku.

 

Czy może jakieś inne pianowniczki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lać w takim razie Shiny Garage Fruit Snow Foam 2015 do ręcznej pianownicy - marolexa? I jaką ilość filcy do tej piany? Dysza teejet 110 oczywiście.

 

Według danych jakie znalazłem: "Zalecane rozcieńczenie 80-100ml na 1L wody" ale strone wczesniej ktoś powiedział, że 40ml na 1L spokojnie wystarczy.

 

Proszę zatem o sprawdzoną recepturę :)

 

P.S. Dodam, że mam 3L marolexa więc fajnie jakbyście powiedzieli ile "wywaru" zrobić, żeby starczyło spokojnie na całe autko - honda civic 5D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.