Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Rain-X aplikowany jak dobrze pamiętam to w październiku zeszłego roku, na przedniej szybie odprowadzał ładnie ale już nic nie zostało, natomiast na bocznych jeszcze się utrzymuje. Nałożyłem dwie warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U siebie na szybach zaaplikowanego mam Wolf's Chemicals Glass Guard, który widzę jest dość mało popularny tutaj.

Po 3 miesiącach, ok 6k km (w tym trasa 4500km gdzie zużyłem ok 12 litrów płynu do spryskiwaczy :D ), glinkowanie i ręczne przepolerowanie przedniej szyby AG CGP :ad: .. nic nie zmieniło, jak siedział, tak siedzi :idea::kox: woda cały czas ucieka już od ~60km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie RainX nałożony na początku sezonu (ok kwietnia/maja) traktowany pianą aktywną tenzi car max, średnio 1 raz na 2 tyg, szampon mothers raz w tyg i cały czas siedzi, ale przed zimą dla własnej satysfakcji nałożę warstwę ochronną

fakt że płynu do spryskiwaczy mało używam (nie jestem wstanie wykorzystać 5L ba nawet 3 w jednym sezonie)

po aplikacji przez pierwsze dni pojawia się lekka mgiełka ale później zanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuku, G1 wymaga obłędnie czystej szyby. Ten środek, o który pytasz to zwykły płyn do szyb, a to nie wystarczy ;). Najlepiej zrobić tak:

- umyć szybę dokładnie płynem do szyb- ewentualnie glinkujesz,

- kupić G4, DG Nuglass lub inny dedykowany cleaner do szyb, można też użyć jakiejś pasty wykończeniowej, ale po prostu dedykowane preparaty są przyjemniejsze w pracy a efekty szybciej przychodzą,

- użyć powyższego produktu,

- następnie przetrzeć wilgotną mikrofibrą lub (i) IPA, najlepiej z dwa razy czystą stroną,

- dokonać inspekcji szyby latarką, Słońcem itp. (czy nie zostały jakieś zmazy, hologramy itp.),

- na tak przygotowaną powierzchnię nakładasz G1 (wg intrukcji Gtechniq-a), i cieszysz się, że przez co najmniej rok nic nie musisz robić z szybą jeśli chodzi o niewidzialną wycieraczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

zuku, Przed aplikacją G1 szyba musi być Idealnie czysta czyli muszą być usunięte wszystkie naleciałości jak znajdują się na szybie( resztki owadów, zacieki od wody/płynów, resztki starych powłok). Często zwykły płyn do mycia szyb nie potrafi usunąć części z tych naleciałości i do takich działań stworzone są mleczka takie jak G4, AG Car Glass Polish, Duragloss Nu Glass, AB clear Vue itp.

 

Po zastosowaniu G4 można nakłądać od razu G1

 

Po zastosowaniu innych Cleaner-ów zalecane jest jeszcze odtłuszczenie np IPĄ przed aplikacją G1

 

[ Dodano: 1 Październik 2012, 12:24 ]

tukolarz, :song: Szybki :good:

 

mój można usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, czyli dokupuje G4 oraz IPA czy zwykła mikrofibra taka która poleruje woski może być?

czy przed każdą kolejną opisana przez was czynnością szyba musi wyschnąć - być sucha?

 

IPA nie musisz kupować, G2 której jest w zestawie, to IPA. Użyjesz go dla pewności, przed nałożeniem G1 (przetrzyj delikatnie nasączoną szmatką szybę). Następnie po nałożeniu 3 i odpowiednim czasie (patrz instrukcja) nasączasz G2 załączony płatek kosmetyczny i ścierasz nalot G1 z szyby. Jeżeli nalot jeszcze pozostanie nasącz szmatkę bawełnianą/ręcznik papierowy G2 i przetrzyj aż uzyskasz zadowalający efekt.

 

[ Dodano: 1 Październik 2012, 23:58 ]

Jeżeli chodzi o G4 to tukolarz, CAR CRAZY odpowiedzieli na 5tkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż uzyskasz zadowalający efekt.

 

Po kilku podróżach "na boki" :-] z lepszym lub gorszym efektem, wróciłem do korzeni i niestety albo stety "król" NW jest tylko jeden :P

 

spa0186w.jpg

 

mieszacze poznają miejscówke? :P

 

Aplikacja jest nie tyle trudna, co nie da się pójść na skróty aby uzyskać maksymalny efekt, ale napradę warto, G1 king :good::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.