Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A czy kolor lakieru wpływ na dobór jakichkolwiek kosmetyków??

Przecież i tak wszystkie "kolory" są pokrywane lakierami bezbarwnymi i to na nich się "pracuje". A tu co chwile:jaki wosk do czerwonego,jaki do zielonego,a cleaner do czarnego. Mam niebieski kolor,różowy i bezowy...doradźcie...

Moim zdaniem nie ma to żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat co do wyboru Cleanera od DODO bo nie wiem czy wybrać Dodo Juice Lime Prime czy Dodo Juice Lime Prime lite :o

Mam w zestawie do polerowania:

Meguiars Ultimate Compund

Meguiars Swirl X swirl remover

Meguiar's Deep Crystal Step 2

i wosk narazie taki :)

Meguiar's Deep Crystal Step 3 - Carnauba Wax

proszę też o podpowiedz kiedy zastosować DODO po glinkowaniu czy po korekcie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat co do wyboru Cleanera od DODO bo nie wiem czy wybrać Dodo Juice Lime Prime czy Dodo Juice Lime Prime lite :o

Mam w zestawie do polerowania:

Meguiars Ultimate Compund

Meguiars Swirl X swirl remover

Meguiar's Deep Crystal Step 2

i wosk narazie taki :)

Meguiar's Deep Crystal Step 3 - Carnauba Wax

proszę też o podpowiedz kiedy zastosować DODO po glinkowaniu czy po korekcie :?:

Skoro masz już 2 środki ścierne, brałbym dodo LPL. Stosujesz go po korekcie (najpierw i tak lepiej umyć auto i dopiero cleaner). Rozważ też opcję pójścia w Megsa DC1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Czy ktoś porównywał Dodo LP z Dodo need for speed oraz Dodo LP z ClearKote Vanilla Hand Glaze? Chodzi mi o właściwości czyszczące, łatwość nakładania, zużycie.

Natrafił ktoś może na jakiś zagranicznych stronach na test cleanerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak się ma IPA do tego wszystkiego.

Powiedzmy że robimy korektę lakieru i pomiędzy etapami przecierami IPA żeby zobaczyć czy defekty usunięte w 100%, po ostatnim etapie również przecieramy, aby zobaczyć efekt i usunąć resztę pasty której użyliśmy.

No i czy po tym zabiegu jest jeszcze sens stosowania cleanera, bo jak wiadomo IPA usuwa wszystko z lakieru, więc teoretycznie lakier pod wosk jest przygotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czy po tym zabiegu jest jeszcze sens stosowania cleanera, bo jak wiadomo IPA usuwa wszystko z lakieru, więc teoretycznie lakier pod wosk jest przygotowany.

jesli auto jest tuż po korekcie lakieru to IPA będzie najlepszym cleanerem bo na lakierze nie ma niczego poza "tłustoscią" po pastach polerskich a na takiej odtłuszczonej IPA powierzchni dobrze trzyma się wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.