Skocz do zawartości

Jaki wosk na zimę ?


Big

Rekomendowane odpowiedzi

julian o zwilżaniu aplikatora czytałem na jakimś zagranicznym forum i po prostu chciałem wypróbować tą metodę. Nie porównywałbym wilgotnego aplikatora do padającego deszczu. Warstwy mi wyszły bardzo cienkie a na razie jak widać nie przełożyło się to na trwałość.

Co do schnięcia to ja bardziej z niewiedzy pozwoliłem na wyschnięcie i spolerowałem dopiero po teście palca. Dziś bym zrobił tak jak piszesz ale przez to też nie zauważyłem na razie jakiś ubocznych skutków.

Broń boże nie każę nikomu tak robić - po prostu u mnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian, faktycznie przeczytałem na stronie collonite że wosk 476 powinno sie polerowac po ok 10-15 minutach od nałozenia. Tyle, że nic tam nie pisze, o tym że ma to nastapić TUŻ PRZED wyschnięciem. Producent używa wręcz słów ".... aż przeschnie" które wręcz sugerują polerowanie PO wyschnięciu wsoku.

Julian, żebysmy sie dobrze zrozumieli - ja nie mówię, że nie a masz racji i że nie powinno się postępowac tak jak piszesz. Chodzi mi tylko o to, że producent nic nie wspomina o polerowaniu tuż przed wyschnięciem. Co więcej 476 po zalecanym przez producenta czasie odczekania jest ... suchy !! Dzień wczesniej przed przygotowaniem mojej O II, wykonywaliśmy z kumplem korektę lakieru w Vectrze C mojego ojca (też czrnej). Efekt równiez zabepzieczany był woskim 476 i jego polerowanie zaczęliśmy (z powodu goniącego nas czasu) własnie po ok. 10-12 min od położenia. Tyle, że wczesniej wykonałem test palca i ten wosk był już ... suchy !!! Więc niezaleznie od tego, czy polerowanie 476 nastepowalo po 10 min (jak nakazuje producent), czy też po 20 min, jak zrobiłem to ja na swojej O II, polerowalismy SUCHY wosk.

(Nadmieniam, że zarówno Vectra C jak i Moja Octavia była czyszczona w tym samym pomieszczeniu, w tych samych warunkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety koniec wosku :(

Oba auta przygotowane tą samą metodą:

- mycie

- glinka Zymol

- AG SRP 2x

- wosk

Później mycie średnio raz na 10 dni mocno rozcieńczonym Sonax-em :/

(fonnes kup sobie wreszcie porządny szampon :zly: )

rękawicą Megsa metodą na 2 wiadra.

Woski nałożone prawie w tym samym czasie czyli początek października.

Wygląda na to że AG HD Wax lepiej daje radę.

Tak jak się przyjrzałem bliżej, to Harly "poległ" w walce z płynem do spryskiwania szyb.

A tu efekty:

Harly_1.JPG.2e947fcf612d0d37446c36fbffbb0b10.JPG

Harly_2.JPG.f6d9ad805a55f81209cb7555754557b4.JPG

Harly_3.JPG.354f4095e8dab9d55c03f4558d53f8de.JPG

59442a5670fd7_AGHDWax_1.JPG.6dca8350a2dcd7b50870646a008ec242.JPG

59442a567a016_AGHDWax_2.JPG.46ff56b57f1c76b71c33e79976b7c80f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to chyba nastąpł koniec. Wosk Collinite 845 nałożony po AG SRP 3 miesiące temu. Auto za każdym razem myte wstepnie piana carvalet potem szampon carvalet. Ilość myć przez ten czas 12. Na błotnikach jest duzo lepiej niz na masce ale to normalne raczej.

 

w2g65g.jpg29dv95e.jpg2pow03a.jpg

Błotnik

30jh0l3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja położyłem niedawno kolejną warstwę Harly

Szczęśliwy ten który może ;)

Nie mając garażu, co mogę zrobić w obecnej aurze????

Nic tylko czekać na poprawę pogody :/

 

[ Dodano: 25 Grudzień 2009, 13:38 ]

przemas22 fajne fotki i widać że jednak Colli coś tam trzyma :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, nie gadajcie, 3 miesiące, dobry wynik, chociaż tak trochę głupio, kiedy skończy Ci się wosk w środku zimy :cry:

 

Tak, tylko pamiętaj, że został potraktowany 12 razy aktywną pianą - to sporo ;)

Uważam, że wynik jest naprawdę dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, nie gadajcie, 3 miesiące, dobry wynik, chociaż tak trochę głupio, kiedy skończy Ci się wosk w środku zimy :cry:

 

Tak, tylko pamiętaj, że został potraktowany 12 razy aktywną pianą - to sporo ;)

Uważam, że wynik jest naprawdę dobry.

 

Czyli tym bardziej wyszło bardzo dobrze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj nakładałem 2 warstwy Coli 476 w odstępie ok 1,5h na Mazdę 626 - nie wiem czy to dobrze ale miałem na zrobienie auta tylko 1 dzień (mycie, glinka, 1xSRP + 2xColi). Temperatura w garażu 10-15C.Spolerowany po ok 15min. Przed nałożeniem wosk leżał w domu w temp 20-25C.

 

Moje spostrzeżenia:

+ bardzo prosto się go nakłada na lakier oraz aplikator

+ o ile nie nałożymy go za dużo to bez problemu się poleruje

+ daje niezły połysk

- pachnie jak pasta do butów, zapach ten utrzymywał się dość długo w garażu

 

Co do trwałości, to się jeszcze nie wypowiadam bo woskowałem nią auto pierwszy raz, moge tylko powiedzieć, że myte będzie NXT + rękawica. Zobaczymy ile wytrzyma...

 

Powiedzcie mi jak to wygląda z testem palca na wyschniętym wosku? Na oko wydawało mi się, że wosk wysechł po tych 15min, jednak po przejechaniu palcem po mglisto-szarej powłoce lakier wyglądał jak bym zebrał całą warstwę, a sam wosk był nieco tłusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trwałości, to się jeszcze nie wypowiadam bo woskowałem nią auto pierwszy raz, moge tylko powiedzieć, że myte będzie NXT + rękawica. Zobaczymy ile wytrzyma...

 

NXT podobno może uszkodzić wosk. Lepiej zaopatrz się w jakiś bardziej neutralny szampon jak np. Gold Class

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 476s - piszecie, że ważny jest czas w którym trzeba spolerować wosk - pytanie moje czy woskujecie element po elemencie i czekacie na spolerowanie czy robicie całe auto i potem polerujecie (wosk już będzie zapewne suchy) ???

 

Powiedzcie mi jak to wygląda z testem palca na wyschniętym wosku? Na oko wydawało mi się, że wosk wysechł po tych 15min, jednak po przejechaniu palcem po mglisto-szarej powłoce lakier wyglądał jak bym zebrał całą warstwę, a sam wosk był nieco tłusty.

jak właściwie przeprowadzić ten test - jeżeli było to sorry :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do tej pory kilkukrotnie nakładałem i spolerowywalem element po okolo 10 minutach, ale nie bylem do konca zadowolony w trwalosci. więc ostatnio zostawilem na ponad 30 minut. zeszlo w miarę łatwo, jak będzie z trwałością to się okaże. myślę, ze kwadrans na schnięcie przy temperaturze typu 15-20 stopni jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepszym/najlepszym rozwiązaniem na zimę będzie sealant. Po lekturze/opiniach na forum moim faworytem jest Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0. Wspaniały wygląd i trwałość w jednym! Metys bardzo go chwalił. Za rok na pewno na zimę kładę ten sealant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co to jest CG blitz, w sklepie jako sealant występuje?. Nałożyłem na mondka ale jeszcze nie miałem okazji umyć i nie wiem jak teraz trzyma, za dużo dziadostwa na lakierze. Nie mam doświadczenia w nich ale jak przeczytałem o trudności w aplikacji i jego trwałości to ten blitz mi nie pasuje do opisu ze sklepu. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No i Colli 476 wytrzymał równe 2 miesiące i się poddał. Biorąc pod uwage to że powierzchnia przygotowana była średnio,tylko SRP,oraz to że auto przez 2 miesiące było 5 razy na bezdotykowej myjni BP+brak mojego doświadczenia,to byłypierwszy raz jak go nakładałem, to myśle że nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co to jest CG blitz, w sklepie jako sealant występuje?. Nałożyłem na mondka ale jeszcze nie miałem okazji umyć i nie wiem jak teraz trzyma, za dużo dziadostwa na lakierze. Nie mam doświadczenia w nich ale jak przeczytałem o trudności w aplikacji i jego trwałości to ten blitz mi nie pasuje do opisu ze sklepu. :o

Znalazłem tego Blitza, ale to jest produkt House of Wax-Blitz. To jest detailer.

http://houseofwax.pl/product_info.php?c ... ucts_id=29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.