Skocz do zawartości

Jaki wosk na zimę ?


Big

Rekomendowane odpowiedzi

w szoku jestem ze tyle srodkow stosuje sie do mycia/pielegnacji lakieru, moze dlatego ze niedawno zakupilem swoje pierwsze auto

 

i teraz mam nadzieje ze nikogo nie obraze ani nie wywolam jakiejs wojny:) ale prosze powiedzcie mi czy nie mozna stosowac troche tanszych srodkow?

 

np. czy szampon sonax koncentrat za 13 zeta to jakis szajs?

podobnie cleaner - czy mozna stosowac jakies tansze?

 

potrzebuje - szampon - cleaner - wosk, jesli ktos moze doradzic jakies srodki troche tansze to bede wdzieczny, jesli uwazacie ze tansze = strata kasy to tez prosze o uswidomienie nowicjusza;)

 

i jesli ktos moze mi napisac w kilku slowach o co biega z ta glinka:)

 

z gory dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że można taniej ale w większości dobrych kosmetyków mniej znaczy więcej. Po sobie wiem ,że oszczędzanie się nie opłaca bo prędzej czy później kupi sie ten droższy produkt a ten tańszy pójdzie na półkę i zarośnie kurzem. Możesz kupić szampon sonax'a ale nie masz pewności ,że nie zmyje ci z auta wosku. http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=257 o tym szamponie na zagranicznych forach czytałem dużo dobrego - kapkę tańszy od gold classa ale no bez przesady 30 zł za szampon który powinien starczyć na cały sezon to nie jest chyba jakaś wygórowana suma.

Co do glinki to masz obszerny temat na forum w dziale czyszczenie lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mart1nez, musisz sobie zadać pytanie czego oczekujesz ... czy tylko,aby był z grubsza czysty i tylko tyle czy chcesz czegoś więcej .... czegoś czego pragnie garstka z tych wszystkich dla ,których czystość to nie tylko spłukanie brudu i błota wodą z szamponem...

 

a wtedy można będzie powiedzieć coś więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dscf7683rozdzielczopulp.jpg

dscf7668rozdzielczopulp.jpg

dscf7666rozdzielczopulp.jpg

dscf7664rozdzielczopulp.jpg

 

tak na szybko , niestety nie mam fotek przed :/ a po jakoś tak na szybko strzeliłem .... nie czepiajcie się reszty w stylu plastiki itp. :D gdyż nie zabrałem się jeszcze za to jak robiłem te fotki :D

 

to jest po aplikacji Harly Wax , przyznam że efekt jest na prawdę bardzo fajny :) mokry wygląd lakieru :) połysk też fajny :) a i jak wodą polałem to miłe okrągłe kuleczki wody się robiły :D jak na razie bardzo mi się podoba :) ciekawe jak z trwałością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny efekt!

U mnie po colli 476 lakier sprawia wrażenie takiego zimnego jak sopel lodu(niebieski lakier) raczej nie wygląda za bardzo mokro ale może to mieć związek z srp nałożonym wcześniej. w każdym bądź razie też jestem zadowolony. Wcześnie po zastosowania sealanta typu Turttle Wax Metallic lakier był taki zimny dopiero w przy zachmurzonym niebie a w pełnym słońcu był cholernie jasny. Teraz zawsze jest taki ciemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam że efekt jest na prawdę bardzo fajny :) mokry wygląd lakieru :) połysk też fajny :)

Widzę że po nałożeniu Harly Wax masz te same wrażenia co ja ;)

Teraz czekamy jak będzie z trwałością.

 

[ Dodano: 11 Październik 2009, 10:32 ]

Nie bardzo wiedziałem gdzie umieścić tego posta, ale pociągnę dalej temat.

Harly Wax po 3 tygodniach od nałożenia i dwukrotnym myciu mocno rozcieńczonym

szamponem Sonax z dodatkiem nabłyszczającym :kox: , kupionym na stacji benzynowej. Dodam że auto jest w codziennej eksploatacji.

Kurna.... muszę, wreszcie, kupić sobie jakiś dobry szampon :D

1.JPG.e793e45c5d2f9334e38cff5ff000dcbd.JPG

5.JPG.1d4847447c40863af615d3c0c346dcec.JPG

4.JPG.997f6e5f175df0d8971c2636194626d1.JPG

3.JPG.6ac987cea854aa25abce1c144336a848.JPG

2.JPG.602dff1bb8bf1b3c382c19c76622f880.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt na ostatnim zdjęciu po prostu rewelacyjny, szkoda że nie testowali wosku na CWWC 2009. Pewnie zająłby wysokie miejsce choćby w kategorii cena/jakość. Widzę, że w cenie do 100 PLN doszedł nowy konkurent dla #16 oraz 476s ;) Szczerze przyznam że używałem z lepszych wosków tylko tech waxa ...ale nigdy nie uzyskałem takiej kropli nawet po UQD, który niby ma taki efekt potęgować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze przyznam że używałem z lepszych wosków tylko tech waxa ...ale nigdy nie uzyskałem takiej kropli nawet po UQD, który niby ma taki efekt potęgować.

 

Ja uzywałem dokladnie takiej konfiguracji i krople miałem praktycznie identyczne wiec nie wiem czemu masz takie wrazenie. moze auto bylo mocno brudne albo lakier zlapal juz zanieczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale nigdy w życiu, przyjrzyj się chłopie na tą centralną kroplę z foto nr3 :D "to jest to co tygrysy lubią najbardziej"

prawie robi wielką różnicę!

bez żartów, to jest teraz wszystko wyrównane tylko weź jedną rzecz pod uwagę to jest w ogóle nieznany wosk jakiś tam Hurly Wax a jakościowo jest tak samo dobry (w/g mnie efekt choćby na tym zdjęciu lepszy) jak Megs ...o czym to tylko świadczy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też coś wrzucę Dodo Juice Blue Velvet po półtora miesiąca na aucie dwa razy myty na zewnętrznych myjniach ręcznych oraz 3 razy born to be mild myślę że trzyma się całkiem nieźle . :)

 

Po umyciu efekt był jeszcze lepszy poniższe zdjęcie prezentuje zachowanie wosku po trasie 300km w deszczu to i tak kurzu pewnie było sporo .

 

kropelkio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mówiąc szczerze jestem jak najbardziej zadowolony z efektu tego wosku .... używałem na prawdę minimalne wartości wosku , teraz tylko jestem ciekaw trwałości ,ale jak wytrzyma co najmniej te 3 miesiące to będę bardzo zadowolony :) szczególnie teraz kiedy pogoda nie sprzyja na częstsze dokładniejsze zabawy ;) aż się miło patrzy na auto po deszczu i te ładne kropelki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nOx, niestety nie .... sam go przetestuję ;) i się podzielę :) znaczy czytałem o nim dobre opinie ....ale jakoś nie dokopałem się do jego trwałości,ale ogólnie ,że jest całkiem niezły w tym przedziale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę zrobię eksperyment i nałożę pierwszą warstwę Tech Waxa a drugą po 2 godzinach Collie 476s, zobaczymy jak długo to się utrzyma i jaki będzie efekt na niebieskim lakierze. Sealantem mam zamiar wydobyć głębię koloru czyli lakier będzie delikatnie ciemniejszy i to zabezpieczyć świeżo zakupionym 476s :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę zrobię eksperyment i nałożę pierwszą warstwę Tech Waxa a drugą po 2 godzinach Collie 476s,
Podobny myk zrobilem na Audi: NXT2.0 a na to #16. Natomiast czesc dachu zrobilem tylko w NXT a druga czesc tylko w #16. Jak na razie (po ~3 tygodniach) nie widze istotnej roznicy pomiedzy NXT2.0 a #16.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie ja 3 tygodnie temu położyłem na samochód NXT 2.0 i póki co jeszcze ładnie kropelkuje. Daletgo czekam z czyszczeniem auta i połozeniam na zime colli, bo szkoda mi ścierac NXT który jeszcze ładnie sie trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.