Skocz do zawartości

Jaki wosk na zimę ?


Big

Rekomendowane odpowiedzi

Po co się martwić o spoty? Nie lepiej normalnie umyć auto i wysuszyć? Na mrozy można znaleźć myjnie samoobsługową z zamykanymi drzwiami. Nie wiem jak wy, ale ja zawsze od razu po myciu suszę auto na parkingu przed myjnią. Potem ewentualnie jak jest sucho to w domu qd, a jak nie to na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, jedyny pan jaki dotyka mojego auta to JA i moje MF i szampon dodo :-] mówię o myjni samoobsługowej, gdzie wrzucam pieniążka do dziurki i z czarnego kija leci woda :lol: Znalazłem jedną, gdzie drzwi są zamykane na guzik. Na samym środku jest kamera, ale już 3 razy myłem i mnie jeszcze nie pogonili. Oczywiście na 2 wiadra, tyle że szybciej niż zwykle. Koszt 4 zł (2 x 2 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam pytanko bo nie moge niestety nigdzie znalesc informacji o tym

Mam nałożoną na samochodzie politure do nano ochrony sonaxu. Przed polozeniem wosku - padło na colli chcialbym przejechac karoserie jakims cleanerem. I tu pyanie jaki delikatny cleaner użyć aby nie zniszczyć tej politury sonaxu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonax to nie jest czysta politura. I dlatego kropelkuje bo zawiera jakieś ilości sealanta.

SRP jest podobnym środkiem z tym ze zawiera cząstki czyszczące i na pewno usunie wszystko co jest na lakierze. Na niego można spokojnie położyć wosk ,a trwałość całości jest przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z tej politury, pięknie kropelkuje i odchodzi z niej bród, chce nalozyc wosk po to aby jeszcze bardziej zabezpieczyc lakier

Politura nie posiada właściwości zabezpieczających lakier.

Jeśli jest to politura z dodatkiem sealenta, jak napisał Marco, to jakoś zabezpiecza, ale na pewno nie w taki sposób jak czysty sealent czy wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, myślałem że ten produkt sonaxu mocno zabezpiecza lakier. A co gdybym bez cleanera polozyl wosk? Mija sie to z celem ? Gruntowne czyszczenie, glinkowanie, polerowanie, woskowanie przewiduje dopiero na wiosne. To co teraz chce zrobic to tylko zabezpieczenie lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na samym IPA wosk trzyma ise pieknie (fk1000p) nalozony 5 pazdziernika. Auto jezdzi co dzien. 3 razy myte na 2 wiadra (raz nalozony quick wax PB) i raz proszkiem na erhle. Wosk caly czas trzyma sie ale juz bez szału :)

jeśli bez szału to słabo trzyma się jak na syntetyka, u mnie #16 po 4 miesiące wytrzymywały, tyle że bez mycia na myjni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, a gdzie tu jest skarżenie? Ja bardziej widzę zadowolenie, że na samym IPA trzyma się 2miesiące. Jakby poszła pełna opcją z glinka i czystym cleanerem wynik pewnie byłby lepszy, wszystko zależy od przygotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałośc wosku po cleanerze jest lepsza niż po IPA? Wydawało mi się że nic tak nie oczyszcza i nie odtłuszcza jak właśnie IPA bo to nie ma w sobie niczego co mogłoby pozostać na lakierze i tym samym wosk przywiera prosto do lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipa odtluszcza idealnie, co do wlasciwosci czyszczacych to jednak ma troche wezsze spektrum dzialania niz dedykowane srodki typu cleaner. Jezeli lakier nie jest po wielkich przejsciach, byl glinkowany, tudziez mial jakas korekte i byl na nim wosk to ipa powinno sie spisac idealnie i roznica miedzy ipa + wosk a cleaner + wosk bedzie zadna badz na granicy bledu. Ipa niestety nie usuwa wszelakich zanieczyszczen, nie zmienia to faktu ze samo odtluszczenie to juz bardzo, bardzo duzo pod wosk. Cleaner powinien usunac tez czasteczki stale z lakieru a ipa tylko tluszcz i pochodne ktore jest w stanie rozpuscic - chyba ze wcierasz ipa jak cleaner wtedy sam pad usunie syf ale wcieranie padem z fibry samego ipa moze jednak powodowac rysy, specyfika cleanera jest taka ze wcierajac go w lakier nie powinien powodowac powstania rys... To tak w sumie na moja chlopska logike :)

 

niemniej jak mowilem samo odtluszczenie za pomoca ipa to juz bardzo duza czesc przygotowania lakieru pod wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam, czyli w moim wypadku IPA jest ok bo do czyszczenia tam praktycznie nic nie ma

Dlatego zaleca się dolać do IPA odrobine płynu do naczyń, nie więcej niż 10% obiętości.

co ten płyn miałby dawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Za DetailingBliss :

 

IPA doesnt remove completely polish oil!, its mainly "lifting" it above . but its going down again when you wipe it off, this has been checked !, you must use kind of alkaline detergent if you want to really clean the surface, this goes for any coat you use , if it need to be oil free surface.

use 10% of strong dish wash soap inside the IPA,.. this will ensure better cleaning effect..

 

Removing surface oils - Isopropyl alcohol (IPA) primarily encapsulates the oils, but once the alcohol evaporates the oils may resettle on the surface. Use a 10:1 ratio of P21S Total Auto Wash (pH controlled detergent, which means a pH 10<) and 1:1 Isopropyl alcohol (IPA) / distilled water or a lesser dilution as required
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, dzięki, spróbuje.

Na oko te 10% płynu to dosyc dużo bo załózmy że do przelecania auta zuzyjemy 100ml IPA czyli musimy dodać te 10ml płynu, to tak jakbysmy wlali 1L Ludwika do wiadra. Jak najlepiej pracowac z IPA? Ja nasączam fibrę tak żeby była wyraźnie wilgotna i wycieram często zmieniając strony, może lepiej robić to jakimś małym opryskiwaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.