Skocz do zawartości

Jaki wosk na zimę ?


Big

Rekomendowane odpowiedzi

Kuman napisał/a:

Miał ktoś może do czynienia z woskiem Harly Wax ? Chętnie dowiedziałbym się jak wypada w porównaniu do wyżej wymienionych.

 

Wczoraj nałożyłem ten wosk na moje auto (czarny metalic) i jestem pod wrażeniem.

Jako początkujący, w zabawie z różnymi woskami, nie mam jeszcze zbyt wprawnego

oka i porównania do wielu wosków, ale blask jest lepszy niż po nałożeniu Auto Glym HD Wax, także ładniejsza jest głębia koloru i efekt mokrego lakieru. Różnica jest większa niż pomiędzy AG HX Wax a Dodo Blue Velvet, którego próbkę dostałem od nOx-a. Zobaczymy jak

będzie z trwałością i kropelkowaniem.

Oczywiście są to tylko moje subiektywne wrażenia.

Niestety nie zrobiłem żadnych foto przed, po i 50/50 :(

Wosk rozprowadza się świetnie, nakładałem i aplikatorem i ręką, natomiast spolerowanie

to katorga w porównaniu do AG czy Dodo. Może zbyt długo czekałem pomędzy nałożeniem

a polerowaniem (ok. 20-25 min). Producent nie podaje żadnych czasów, pisze tylko

że można nakładać fragmentami lub na całość, w zależności od temperatury lakieru, której

też nie podaje. Ja zastosowałem metodę nawoskowania całego auta a później polerka.

Auto stało w cieniu na świeżym powietrzu przy temperaturze +18C.

Jak czas i pogoda pozwoli to będę chciał nałożyć ten wosk w sobotę na auto żonki, ale tym razem będę robił panelami.

też już zamówiłem :) czekam aż przyjdzie i się zobaczy :D

fonnes, widzę,że jesteś z Mielna,a wczoraj byłem :D i jakiegoś czarnego ML'a widziałem,ale żebym wiedział dokładniej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem testowo dwa panele na drugim aucie ale polerowałem wosk

po ok 10 min. od nałożenia. Wyszło dużo łatwiej i nie pylił tak mocno.

widzę,że jesteś z Mielna,a wczoraj byłem

Szkoda żeśmy się nie zgadali - może następnym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas napisał/a:

widzę,że jesteś z Mielna,a wczoraj byłem

 

Szkoda żeśmy się nie zgadali - może następnym razem :)

Pewnie :) wtedy już na PW się odezwę :)

 

btw. Harly Wax już w drodze :mrgreen: już się nie mogę doczekać ,aby przetestować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensownym byłoby porównanie Harly Wax kontra Collinite 476 tym bardziej, że są prawie w tej samej cenie. Może ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników by tym się zajął :?:

Pierwszą entuzjastyczną opinię na temat Hurly Wax już mamy, aczkolwiek za duży minus uznałbym trudność w spolerowaniu.

Niektóre woski Megsa nawet po kilkugodzinnym odczekaniu poleruje się z uśmiechem na twarzy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek za duży minus uznałbym trudność w spolerowaniu.

czy ja wiem :) ja tam nie mogę narzekać lubię polerowanie nawet jak idzie ciężko :) więc to chociażby dla mnie minus nie jest ;) a niedługo sam przetestuję :)

 

chętnie również bym przetestował Colli, może ktoś by miał jakieś próbki do użyczenia, oczywiście odpłatnie ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensownym byłoby porównanie Harly Wax kontra Collinite 476

Mnie samemu, czytając opinie o Colli, takie porównanie chodzi po głowie ;)

Chyba się szarpnę i zanabędę Colli 476 lub 915. Dodatkowo w szranki chciałbym postawić

Dodo Blue Velvet polecanego przez nOx-a do ciemnych lakierów. Generalnie

szukam wosku dającego najtrwalszą powłokę na zimę, jako że oba auta pod moją "opieką"

garażują pod chmurką :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się szarpnę i zanabędę Colli 476 lub 915

cenowo 915 jest droższy od 476S, ale tak na prawdę nie jest tak ;) gdyż 476S jest w mniejszym opakowaniu :) więc można przyjąć ,że to ten sam przedział .... właściwie to jaka jest największa różnica o ile taka jest pomiędzy 915 a 476S ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i decyzja podjęta - zamówilem Collonite 476 u forumowicza Poorboy. Juz nie mogę sie doczekać puszeczki :) Oczywiście zdam relację z efektów po zaaplikowaniu.

 

Wczoraj zrobiłem tym woskiem auto koleżanki, bo ona trochę nie dba o nie - rezultaty wizualne bardzo ładne, a co do trwałości to zobaczymy, bo auto sporo czasu jest w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś w końcu jak to jest z tym -->

fonnes napisał/a:

Chyba się szarpnę i zanabędę Colli 476 lub 915

 

cenowo 915 jest droższy od 476S, ale tak na prawdę nie jest tak ;) gdyż 476S jest w mniejszym opakowaniu :) więc można przyjąć ,że to ten sam przedział .... właściwie to jaka jest największa różnica o ile taka jest pomiędzy 915 a 476S ??

 

:mrgreen: jestem ciekaw,gdyż wybiorę któryś z tych wosków i ciekaw jestem jaka jest różnica ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej wielkość opakowania pominął jeżeli będzie się używało tego wosku do zastosowań własnych. Mi zeszło bardzo mało 476 na całe auto. Trudno mi ocenić na ile aplikacji starczy puszka ale będzie to dużo i podejrzewam ,że ta puszka starczy mi na kilka ładnych lat. Ogólnie woski to nie są produkty które szybko się kończą(cały czas mówię o użytkowaniu dla siebie). Szczerze to jeszcze nigdy nie zużyłem żadnego wosku do końca opakowania - zawsze się kupuje coś nowego do wypróbowania. Ja będę używał raczej Colli tylko na zimy (o ile okaże się ,że trwałość jest faktycznie tak dobra). Cudownie by było jakby każdy producent sprzedawał woski w tych małych pudełeczkach jak dodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle,że mi nie chodzi o to który większy jest itp. tylko jaka jest różnica w tych woskach pomiędzy 476 a 915 , bo różnica w cenie jedynie wydaje mi się być ze względu na wielkość opakowania gdzie 915 jest więcej ... a tak poza tym , czym się różnią same z siebie ??

wiem,że któryś z nich kupię dlatego dobrze wiedzieć czym się różnią poza wielkością opakowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ,że zapachem. Gdzieś czytałem ,że w 915 zrezygnowano z jakiś tam składników w celu polepszenia właściwości zapachowych na rzecz krótszej trwałości, czyli z 476 zrobili wosk bardziej butikowy ale ile w tym prawdy to nie wiem. Tak samo na DW czytałem ,że 476 to to samo co jakaś starsza wersja któregoś zymola (titanium?). Wie ktoś coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem ,że w 915 zrezygnowano z jakiś tam składników w celu polepszenia właściwości zapachowych na rzecz krótszej trwałości,

jeżeli tylko w tym by była różnica to wolę brać 476 pomimo,że tamten ma lepszy zapach to jednak wolę większą trwałość :) niby też 915 daje nieco lepszy połysk niż 476 ,zgadza się ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Collinite 476 lub inny wspomniany tu wosk sprawdzi sie w przypadku auta parkowanego pod golym niebiem?

jak dobrze przeczytałeś cały wątek to zapewne się dowiedziałeś ,że Colli 476 jest jednym z najtrwalszych wosków za niedużą kasę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze przeczytałeś cały wątek to zapewne się dowiedziałeś

 

tak:), dowiedzialem sie

upewniam sie tylko bo jak wspomnialem jestem zielony w temacie

 

w takim razie mam jeszcze jedno pytanie: jesli w ciagu dnia bedzie dobra temperatura i naloze wosk a w nocy przyjdzie wilgoc i niska temperatura - to czy nastepnego dnia bez problemu moge nakladac druga warstwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to,że będzie rosa na lakierze to nie powinno nic zrobić,w sumie normalne zjawisko naturalne :) ... jedynie będziesz musiał poczekać aż wyschnie ... poza tym przez noc zdążą się jakieś tam pyłki przyczepić, więc warto by było je czymś zmieść, jakaś delikatna miotełka do kurzu przed aplikacją kolejnej warstwy,aby przypadkiem nie zrobić rysek i nie nakładać na warstewkę kurzu... także teraz są niższe temp. i wosk może schnąć trochę dłużej , przeważnie jest ok. 24H więc noc tym bardziej teraz może być trochę krótka,aby wosk dobrze wysechł .. najwyżej odczekasz 2-3 dni ... spłuczesz samochód i nałożysz kolejną warstwę ;) tak będzie najrozsądniej :) bo jak widzę garażu nie posiadasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety garazu nie posiadam, moze z kims sie dogadam na jedna noc albo zrobie tak jak radzisz i odczekam 2-3 dni przed nalozeniem drugiej warstwy

 

jeszcze 3 pytania:

- rozumiem ze przed woskowaniem musze starannie umyc auto? - jakis plyn polecacie?

- czy musze zabezpieczyc plastiki/listwy aby wosk w nie nie "wchodzil"? - czy tez mozecie cos polecic?

- czy all4auto to dobre miejsce na zakup Collinite 476?

 

pozdrowienia i dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- rozumiem ze przed woskowaniem musze starannie umyc auto? - jakis plyn polecacie?

koniecznie :) i nie tylko umyć ,ale użyć cleanera do lakieru :) poza tym jeżeli samochód nie był jakoś zbytnio pielęgnowany to przydało by się porządne mycie --> glinka --> cleaner -->wosk

szampon ,np. Meguiar's Gold Class , DoDo Juice born to be mild itp :)

glinka,np. http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=345

cleaner , np. DoDo Lime Prime , Meg's SwirlX itp :)

no i wosk :)

 

- czy musze zabezpieczyc plastiki/listwy aby wosk w nie nie "wchodzil"? - czy tez mozecie cos polecic?

dobrze by było ;) ale jeżeli nie chcesz to po prostu uważaj ,aby na nie nie najeżdżać :)

 

- czy all4auto to dobre miejsce na zakup Collinite 476?

owszem :) możesz też kupić tutaj --> http://forum.kosmetykaaut.info/viewtopi ... 15&start=0

lub tu --> http://forum.kosmetykaaut.info/viewtopic.php?t=560

 

oczywiście podaje przykładowe :) wybrać musisz sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.