Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Ode mnie mała rada. Uważaj na plastiku bo tam łatwo o fuck upa.. O przetłoczenia nie ma się co bardzo bać, chociaż trzeba uważać tak jak pisał krd I jedna dobra rada. Jak będziesz jechał na twardym padzie, wysmaruj sobie bok pada pastą. W razie czego jak dotkniesz np plastikowego zderzaka bokiem gąbki nie uszkodzisz lakieru. Ja na początku tego nie wiedziałem... Ucz się na cudzych błędach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a co będzie najlepsze wg Ciebie?

 

I pytanie z innej beczki. Czy przed woskiem polecieć np. black hole czy dodo lime?

Bo mam to i to. zastanawiam się czy to w zasadzie nie jest prawie to samo i czy jest sens walic dodo, potem black a na koniec wosk. Czy jeden z tych pierwszycgy wywalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasiek to coś źle zrobiłeś (obstawiam nie dokonca dotarty BH) bo taka kombinacja spokojnie powinna wytrzymać 1,5msca :oops:

 

jeep-1131.jpg

 

tu siedziało 2 miechy

 

 

edit

a nie wróć tutaj był Dodo purple haze na PB Black Hole

 

Z drugiej strony na swojej Maździe miałem położony PB WD i na to 2xnatty blue i spokojnie 2,5msca trzymało przez całe lato , a to podobna kanapka jak z PB BH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woskow mam wiele roznych. W takim razie po co jest PB BH? W opisie produktu tez jest napisane ze czysci.

 

też czyści ale zdecydowanie mniej niż Dodo bo ma inną rolę. Jaki kolor masz Bmk'i? taka kombinacja raczej jak dla mnie to na wiosne, chyba że raz na miesiąc to u CIebie nie problem to śmiało działaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kompletuję sobie zestaw do korekty lakieru. Zdecyduje się prawdopodobnie na polerkę orb. Graphite’a 59G242 i system menzerny (FG500+PF2500+SF4000 – myślę że optymalny wybór). Mam kilka pytań, w części oczywistych i zadawanych wielokrotnie ale wolę się upewnić w szybkich żołnierskich pytaniach:

 

 

Pyt. 1. Pady i BP chcę wziąć Flexipads. Firma polecana na forum i cenowo przystępna ale widzę że oprócz białych są jeszcze żółte. Czym żółte BP się różnią od białych?

Pyt. 2 Będę brał na pewno 80mm do detali. Czy jak mam 80mm, brać jako duże 135mm czy 150mm?? 135mm jest tańsze ;-)

Pyt. 3 Chcę kupić po 2 sztuki każdego rodzaju pada (żółte finish, pomarańczowe polish, białe cutting), razem 6 padów 135 i 6 padów 80. Czy to wystarczy? No i czy np., żółtym można później kłaść glaze, cleaner przy założeniu że graphite ma min. 900obr/m?

Pyt 4 Czy warto brać jeszcze ultimate compoud, np. do polerowanie ręcznego progów, przestrzeni pod klamkami na tricolorze etc? Czy to już przesada i strata kasy i można do tego wykorzystać PF albo SF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pyt. 1. Pady i BP chcę wziąć Flexipads. Firma polecana na forum i cenowo przystępna ale widzę że oprócz białych są jeszcze żółte. Czym żółte BP się różnią od białych?

Pyt. 2 Będę brał na pewno 80mm do detali. Czy jak mam 80mm, brać jako duże 135mm czy 150mm?? 135mm jest tańsze ;-)

Pyt. 3 Chcę kupić po 2 sztuki każdego rodzaju pada (żółte finish, pomarańczowe polish, białe cutting), razem 6 padów 135 i 6 padów 80. Czy to wystarczy? No i czy np., żółtym można później kłaść glaze, cleaner przy założeniu że graphite ma min. 900obr/m?

Pyt 4 Czy warto brać jeszcze ultimate compoud, np. do polerowanie ręcznego progów, przestrzeni pod klamkami na tricolorze etc? Czy to już przesada i strata kasy i można do tego wykorzystać PF albo SF?

 

1. Żółte są bardziej miękkie,

2. 135 IMO lepiej

3. Nie szalej, wiadomo, padów nigdy za wiele, ale najbardziej niszczą się cutting, finish możesz wziąć po jednym, albo na przykład dokupić 3M żółtego, tak ostatnio polecanego. Położysz cleaner spokojnie.

4. Można, ale można też URBANową pastę, bo też spełnia to zadanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.