Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Po przeczytaniu watka o APC zdecydowałem się na kupno Nielsena. Moje spostrzeżenia, czysci bardzo dobrze, mocniejsze zabrudzenia musiałem wspomagać gąbeczką, ale widać było po przeczyszczeniu i przejechaniu mikrofibrą jaki bród się zbierał na plastykach.

 

Rozrobiłem go w butelce z atomizerem na butelkę 500 ml wlałem pięćdziesiątkę Nielsena ( w przybliżeniu nie używałem miarki ) Zapach przyjemny nie drażniący cytrusowy.

 

Jest to mój pierwszy środek APC ale mogę go polecić ;):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwsze APC ja osobiście autosmarta g101 wybrałem i jestem zadowolony

 

+1 :good:

 

tylko ostrożnie z dawkowaniem ;)

mi się kiedyś udało napisy z pokrywy silnika zmyć :mrgreen:

o ile dobrze pamiętam, to w proporcji 1:5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz auta - Nielsen Cyclone :good:

Wewnątrz - Nielsen Cyclone (1:15) potrafi zostawiać białe ślady po niedokładnym wypłukaniu/wytarciu w miejscach trudnodostępnych (np na maskownicy głośników). Autobrite Citrus Wash (1:30) wymywa te ślady i jest perfect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli rodzaj, typ plastików czy stopień ich zabrudzenia?

w pierwszej kwestii są to plastiki w seat leon, jeżeli natomiast chodzi o stopień zabrudzenia to raczej spory ponieważ podejrzewam, że nigdy nie widział takiego produktu jak APC:)... także chyba wypośrodkuję i zrobię roztwór 1:15... mam jeszcze jedno pytanie, czy wspomniane stężenie (1:15) wytrzyma taka buteleczka i taki atomizer?

http://mrcleaner.pl/mrcleaner-20mm-mist ... p1858.html

http://mrcleaner.pl/mrcleaner-plastic-b ... p1856.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. A powiedzcie mi czy rozcieńczone APC z biegiem czasu (powiedzmy po roku) traci swoje właściwości czyszczące? wydaje mi się, że nie, ale wolę zapytać :)

uwierz mi, po roku to dwie butelki koncentratu wykorzystasz ;) APC stało się dla mnie tak niezbędne jak wiaderko na wodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zająłem się kokpitem w aucie. APC cyclone rozrobiłem w butelce 100ml (wlałem 5 ml APC i 95 ml wody destylowanej) czyli stężenie w przybliżeniu 1:20... psiknąłem kilka razy na mikrofibrę i przejechałem kilka razy kokpit. Ku mojemu zdziwieniu mikrofibra była w niewielkim stopniu brudna. Pomyślałem, że nie jest taka brudna ta deska. później zająłem się aplikacja PB natural look na aplikatorze z mf. Przejechałem kilka razy i cały aplikator był brudny:/ po przetarciu mf - ona również brudna. Domyślam się, że stężenie 1:20 jest za małe i zrobić np 1:10? drugie pytanie (może trochę nie w temacie, ale...) dlaczego PB NL tak mocno ściąga brud z deski?

 

sorry za elaborat, ale chciałem dokładnie opisać:)...

 

[ Dodano: 27 Lipiec 2012, 17:05 ]

nikt nie pomoże? zwiększyłem trochę stężenie, w granicach 1:10, ale skuteczność czyszczenia nadal niewielka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie opinie macie na temat predatora od 4nano?

 

Ja ostatnio mialem przyjemność się posługiwać tym specyfikiem i jestem bardzo zadowolony.

Na zewnątrz testowałem w "fabrycznym" rozcienczeniu i wszystko się poddawało.

Do plastikow wew. natomiast rozcieńczyłem go w skali nawet mi nieznanej (ale szacuję ze 1:4 lub 1:5, na oko). I tu było moje największe zaskoczenie gdyż o plastiki dbałem w miare regularnie, a po uzyciu Predatora fibra była brązowo-czarna :shock:.

Oznacza to tyle że siła czyszcząca jest zdecydowanie poważna :)

Zapach zależy od rozcienczenia. W full stężeniu jest trochę drażniący ale rozcieńczony j.w. jest już znośny, a nawet przyjemny.

Mój tester zdecydowanie zastąpi jakaś pełnowymiarowe opakowanie Predatora.

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.