Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam. Szukałem informacji, ale nigdzie nic nie znalazłem, więc chciałem zapytać czy środek Karcher RM 81 ASF nadaje się do użycia jako APC? Zamówiłem parę litrów tego środka i nie wiem czy jest sens kupować dodatkowo APC, czy może ten się nada do plastików/deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak najbardziej można nim potraktować plastiki. Nie porównywałbym do trucka bo to znacznie mocniejsza chemia. track wytrawi plastik. zostaną ślady. po karcherze w odpowiednim rozcieńczeniu można fajnie umyć plastiki. Najpierw zrobić test w mniej widocznym miejscu i jak będzie okej to całość pojechać ;)

 

Myślę, że na 100% możesz najpierw spróbować rm a jak by Ci się nie sprawdził to szukać innego specyfiku z pod lady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lub stety, ale już kupiłem ValetPRO INTERIOR, także póki co nie będę robił testów na plastikach. RM użyłem jako prespray przy praniu dywanu i efekt jest świetny. Resztę, która została mi w opryskiwaczu zużyłem na umycie łazienki i stwierdzam, że Karcher jest lepszy niż jakiekolwiek Cility :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Temachem

ktoś próbował, testował? Jakieś opinie? Bo wychodzi na to, że to APC tak jak Cyclone, Surfex HD czy inne APC.

Cena bardzo przyzwoita, a np aktywna piana od Temachem mi bardzo odpowiada jak za tą cenę.

 

Używałem jakiś czas temu nawet chyba gdzieś mam w garażu raczej do mocnych graczy nie należy no i dość szybko zasycha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boohal nigdy nie miałem "firmowego" APC. Stężenie jak używam we wnętrzu to daje jakiś 50-100ml na litr wody. Jak myje auto to daje jakieś 200ml na litr wody (przed każdym myciem opryskuje auto właśnie apc, bardzo dobrze zmiękcza i podnosi brud). Miałem kiedyś jakiś Ajax i Daisy Tescowe ale, że robie zakupy co tydzień w lidlu to przy okazji się kupi a i żonka używa tego do sprzątania w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC, Czyli stężenia podobne do firmowych APC. Często przyglądałem się temu produktowi w Lidlu ale jakoś nie wiedząc czemu nigdy go nie wziąłem...

Stosując prewash z tego APC zostaje po nim jakiś film? Czy łatwo się spłukuje i nie pozostawia zbytnio śladów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie skład tego W5 z Lidla... Ile to dokładnie kosztuje? Tak naprawdę cena tzw. "firmowych" lub "detailingowych" APC pokrywa się w większości z ceną podobnie nazywanej uniwersalnej chemii dedykowanej profesjonalnym firmom sprzątającym itp. Jeśli cena "APC" jest wyjątkowo niska to spodziewam się, że detergentu jest tam bardzo mało, a chemia zagęszczana jest solą w kosmicznych ilościach itp. Bezpieczne środki powierzchniowo-czynne nie są tanie, a od ich ilości zależy cena takich produktów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak W5 Uniwersalny Płyn do Czyszczenia ale ostatnio kupiłem w lidlu płyn w atomizerze do czyszczenia kuchni cena 3 razy niższa niż ajax ale nic poza tym. chemia taka że ręce pieczą, ciężko to spłukać, śmierdzi dziwnie jakby siarką, listwy aluminiowe przy meblach dziwnie zmatowiały.

Ajax cena wyższa ale psik przecieram i błysk i pachnie. chodzi mi o to że cena nizsza ale cos za cos

 

[ Dodano: 4 Luty 2013, 17:11 ]

doradźcie koledzy. kupiłem vectrę w krórej cały środek jest kremowy. ze skórą sobie już poradziłem AVELEM ale zostały mi plastiki które z kremowo bezowego zrobiły sie ciemno szare :wallbash:

z apc mam tylko Bilt Hamber Surfex Hd siła czyszczenia jak wiecie mega ale nie wiem czy nie zrobię szkody plastikom i lakierowanym wstawkom. jechać tym HD np 1:15 czy lepiej kupić jakiś inny apc np Meguiar's All Purpose Cleaner

przy okazji czym zrobić boczki w drzwiach które też są mega brudne a były kremowe. ekstrakcyjnie chyba strach żeby sie coś nie odkleiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.