Skocz do zawartości

Cytat z forum Volkswagena


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gadałem z włascicielem i mówił, że nie było problemów ze starciem tego po dobie czy jakoś tak.

 

No tak, rzeczywiście nie miał problemów, cytuje

 

nakladalem z godzine i ze dwie polerowalem, masakra...

 

:D

 

Ale właściciel jest w porządku, myślę, że udało mi się go przekonać, ze to nie najlepszy pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

rodzyn z mojego lokalnego forum sprzed paru minut, jeszcze ciepły :-]

Moze to sie wydaje smieszne ale ja mam zawsze najwiekszy problem z tym pylem od klockow i kupywalem nie wiem jakie srodki juz na geldzie albo w sklepach takie i takie proponowali i nie dalo rady zeby tak doczyscic w 100% Tesc do mnie mowi wez sprobuj Cifem (Cif) :lol: :lol: :lol: bo on zawsze tym alu czysci. I do tego wzielem gabke z szorstka powierzchnia i powiem tyle zaden inny srodek niz Cif! Tak doczyscil mi wszystko ze zadnej kropki niczego, nawet kiedys za bardzo klocki przyjechalem i juz bylo stan metal o metal tarlo i te opilki metalu co spadly sie przykleily do alufelgi tez odeszly po myciu Cifem :lol: Tylko odrazu mowie ze po umyciu felga tak jak by sie staje troszeczke matowac ale ja mam do tego srodek SONAX Zel do mycia felg. Popsiukam tym i z plukam woda felga od nowa ma swoj swiecacy blask :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam handlarza z pod Wrocka który cifem nawet lakier traktuje :ad: i w zaparte idzie że to taki delikatny środek .... , kiedyś nawet mi zaprezentował :wallbash:

żeby było jasne on złomem nie handluje tylko MB , nawet niektóre wysokie roczniki , ooooo poczekajcie

 

syn mi właśnie podpowiada , że on te ścierne granulki wybiera i jedzie :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cif... Normalne :) rozmowa ze znajomym ktory sprowadza i sprzedaje samochody zeszła na temat polerki no i mówie że ja to 3etapy 3M woski cleanery a on że to strata pieniędzy i że od dawna auta cifem poleruje i zawsze jest blask :thumbdown: i klienci zadowoleni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Co do plastików to starym i sprawdzonym sposobem jest... czarna pasta do butów <=)> I tak jak z butami, czyścisz, nanosisz szczoteczką, pozostawiasz aż się wchłonie i polerka ;) Dobry czarny kolor na długo a do tego daje fajny efekt podczas deszczu bo na plastikach kropelki zbierają się jak na dobrze nawoskowanym lakierze ;)

A tak to wyglądało u mnie podczas "odświeżania" tą metodą ;)

Kenty^ napisał(a):

@art musiałbym kiedyś wypróbować, ale boje się co będzie gdy ktos się spodniami o to oprze, choćby przypadkowo

Dlatego napisałem że

art napisał(a):

pozostawiasz aż się wchłonie i polerka ;)

Pastujesz czasem buty? Jeśli tak i robisz to tak jak Bóg przykazał to tylko się błyszczą a pasta oddaje głębię koloru skóry a nie "maże" się. Sprawdzone na moich (i butach i listwach <=)>).

PozdraVWiam

Bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze odnosnie tempo :D

Jak jest sie przeciwnikiem pasty tempo to sie zrobi wszystko zeby pokazac ze jest do d... Ja polerowałem recznie tempo k2 cale auto i efekt jest bardzo dobry,teraz jak cieplo sie zrobi to przejade maszyną g3

Opinia znawcy, ktory testował mase produktów i ma duże porównania :P. Już ja widze tą polerke maszynową g3. Pewnie nałoży jakąś szmate, przerobi kątówke na polerke i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forum pewnego modelu. temat 'czym czyścicie kokpit'

ja myje woda i potem zabezpieczam silikonem. Jest czysty i jadnie sie blyszczy.
akurat firma glinki jest malo istotna, wazniejszy jest QD ktorym psikamy dla 'poslizgu' glinki.
nie wiem czy to dobry pomysł, ale wiele razy z nudów czekajac na coś przecierałem deske nawilżanymi chusteczkami pampersa - takimi do obsługi bobasa i tez było naprawde OK.. ładnie czysci, nie zostawia smug...ale czy to dobry pomysł na dłużej i jaki to bedzie miało wpływ na deske to nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Taki błyskotliwy cytat z pewnego forum marki na "F". Zatroskany użytkownik chce usunąć resztki po paście tempo z gumowych uszczelek. Oczywiście polerka wyszła super, tylko efekt psują te uszczelki... Oto rada jednego z członków forum:

 

"ja zawsze plakiem czy czymś takim do desek rozdzielczym czyściłem i nawet ładnie się błyszczało :) Spróbuj a jak nie masz to przejedź kawałek wd40 albo kujawskim i zobacz czy działa"

 

Chłopak zachęcony tak świetną radą czym prędzej pobiegł do auta i wypróbował jeden ze sposobów. Jak widać, doradca znał się na rzeczy, bo po jakimś czasie pojawił się kolejny wpis potrzebującego pomocy:

 

"polerka byla reczna, plakiem faktycznie niezle zeszlo. Dzieki."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem bardzo wysublimowany sposób na pranie podsufitki ;)

 

podsufitkę na 100% można wyjąć, albo się trzyma na zatrzaskach albo jest przyklejona. W każdym razie możesz ją uprać preparatem do prania dywanów, chodzi o te, co nakładasz w formie pianki. Sam używałem takiego, ponieważ nie chciało mi się jej demontować. Bierzesz nakładasz taką piankę i odrazu wcierasz twardą szczotką ryżową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z forum VW ale BMW. Szpenio od szajnu napisał:

Mycie ręczne o wiele mocniej niszczy lakier i zdziera warstwę ochronną. Już po kilkunastu myciach gąbką jest udowodnione,że przeźroczysta warstwa jest zdecydowanie cieńsza niż po myciu ciśnieniowym. A wosk nawet najlepszy nie zregeneruje "bezbarwnika" choćby się wylało na auto betoniarkę wosku. To,że auto lśni to nie oznacza,że mamy super wymyty samochód - to efekt właśnie wosku który ma zabezpieczać lakier przed różnymi czynnikami latającymi i osadzającymi się na aucie. Auto po jakimś czasie znowu jest brudne,a ponowne mycie mechaniczne zdziera i resztki wosku i dalej drąży "bezbarwnika". I tak w kółko. Na bezdotykowej może i jest lichszy wosk,ale przynajmniej nie trzeba go polerować i rozprowadzać mechanicznie. Pochłania to wiele czasu a potem narobi ptaszek i przeważnie właściciel wyciera to miejsce,bo chyba by go krew zalała jak by trzeba było od nowa woskować całość. Zresztą woski na naszym rynku to są i tak pseudo woski. Dla przykładu lakier akrylowy czyli darmowy np czarny do X6 myjąc ręcznie po roku auto jest do kapitalnej polerki. Dla lakieru metalik ta sama polerka jest po 6-7 latach. Myjąc bezdotykowo akryl matowieje po 5-6 latach,przy czym metalik wygląda jak nowy. Oczywiście te przykłady są dla lakieru bez rys itp czyli dla idealnie użytkowanego. W dodatku mycie ciśnieniowe wymywa brud z głębszym szczelin. Ja osobiście co 2-3 raz woskuję auto,bo to nie ma sensu za każdym razem. Zresztą chcąc utrzymać auto w czystości trzeba częściej myć i tyle,bo żaden wosk nie uchroni od zabrudzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smaczku i pikanterii powyższej wypowiedzi dodaje fakt, że autor wpisu w następnym poście pisze, że 7 lat pracował "na lakierni". Pewnie tam nauczył się grypserki typu "drążyć bezbarwnika", "zdzieranie warstwy ochronnej".

 

Tak sobie teraz myślę, że możnaby jakiś film z kategorii męsko-damskich fikołków niemieckiej produkcji nazwać "Drążenie bezbarwnika-powrót" :evil:

 

[ Dodano: 23 Maj 2012, 18:01 ]

michal88, facet pisze w temacie BMW X6 na BMW klub Polska-Forum. Podrozdział mycie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet pisze w temacie BMW X6 na BMW klub Polska-Forum. Podrozdział mycie 8-)

 

Żebym wiedział to od razu bym się tam zalogował :D A tak to człowiek siedzi czyta godzinami głupoty na kosmetykaaut.pl i jak widać błądzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet pisze w temacie BMW X6 na BMW klub Polska-Forum. Podrozdział mycie 8-)

 

Żebym wiedział to od razu bym się tam zalogował :D A tak to człowiek siedzi czyta godzinami głupoty na kosmetykaaut.pl i jak widać błądzi :lol:

 

 

J.W.

 

Tyle kasy w kosmetyki poszło, a okazuje się że wystarczy bezdotyk bo jest lepszy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.