Skocz do zawartości

Cytat z forum Volkswagena


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

koza, i co samochód został umyty i hologramy wszyły na nowo :)? Również po takich cenach widziałem robotę i to u znajomych dalszych bliższych, było prawie tak samo "na szybko" zrobione tylko na sam koniec Ultrafine jeden przejazd, do pierwszego mycia starczy... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na półce stoją 3 rodzaje past 3M - zielona, żółta i niebieska. Zielonej stoi 5 sztuk, niebieskiej 5 sztuk, żółtej 27 sztuk

Heh jak ostatnio zadzwonił do mnie znajomy lakiernik który mówi przyjedz Arek i powiedz co źle robię bo w słońcu widać jakieś chmury , przyjechałem w momencie kiedy przyjechał również przedstawiciel z sklepu lakierniczego ... Też ogląda samochód czarny CLS i mówi ej Sebastian bo po białym korku musisz użyć jeszcze niebieskiego ...

Gdy powiedziałem że niebieski w większości wypełni a nie usunie to przedstawiciel do mnie skąd mam niby takie informację, on wszystkim klientom sprzedaje niebieski korek i każdy jest zadowolony :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to prawda - przykład - mój brat, który jest lakiernikiem. Zaproponowałem mu żeby użył moich past Menzerny i zobaczył jak się sprawuje DAS6. Powiedział że za wolno to idzie i wrócił do szlifierki z transformatorem i nakładką + gąbką żółtą + 3m zielony korek. Niereformowalny człowiek -,-'

Aktualnie używa jakiejś nano brite...cośtam, gdzie cały (250ml) idzie na 1 auto wielkości kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz cos na temat pronto do mebli

:o

powiem Ci, że niebieskie pronto daje radę nie tylko na kokpit

 

Używam PB na zewnątrz Black Hole plus Ex Sealant środek Natural Lock ale z braku laku ostatnio poszło wyśmiewane wyżej pronto nie ma fajnego migdałowego zapachu jak NL ale wolę na szybko użyć go niż jakiegokolwiek plaka i mieć świecące i ociekające wnetrze

Wow, taki detailer a śmiga prontem po kokpicie ;)

 

a widzisz niebieskie wystarczy psiknąć równomiernie i przetrzeć daje ładny efekt bez połysku

 

ja używałem dotychczas plak i innych ale matowych, od niedawna używam pronto do kokpitu

 

Mam kolege który po umyciu auta nakłada na nie ................ Pronto do mebli i jest mega zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem na forum audi

 

1.5 Co do samego mycia - auto przez myciem szamponem musi byc obowiązkowo mokre - mniej trzeba wody z szamponem, myjemy zawsze Ciepłą wodą

Co jeszcze? Nasze audi to kawał blachy warto miec wiadro z 15 -20 litrów , 10 to za mało.

Co do rozwiazania z 2 wiaderkami - to szkoda na to czasu, lepsze 1 a wieksze wiadro z szamponem.

- szampon - jak kto woli ale wg mnie ludwik jest najlepszy.

 

- rekawica - tu nie polecam lepsza jest zwykla duża gabka, bo lepiej czujesz co myjesz - w rekawicy czasem moze sie coś zaplątać i potem niechcący porysujemy sobie mocno lakier, szczotek tez nie polecam.

 

-Co do recznika do wycierania na sucho - najlepsza jest ircha.

 

1.6 silnik zawsze lepiej myc cieply - jak? Wyłacznie karcherem na goracą wode

Powoduje to ze blok nam nie peknie a smary i brudy sa juz rozgrzane, wiec lepiej zejdą .

 

http://audi-c4.pl/viewtopic.php?p=17199 ... 46be#17199

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareme89,

Po około 6 godzinach odbierasz lśniący nabłyszczony zawoskowany a co za tym idzie zabezpieczony nie do poznania samochód

 

W skład programu wchodzi:

• Usunięcie zanieczyszczeń powierzchni, resztek owadów, plam ze smoły i asfaltu, lotnej rdzy (pyłu mechanicznego)

• Doczyszczanie Felg w miarę możliwości.

• Polerowanie: usunięcie rys i zmatowień

• Nabłyszczenie i konserwacja.

:good: Opanowaną sztukę ma... Chciałbym tak, a na razie sam proces wash&wax to z 6h minimum, a tu pan jeszcze 'polerkę' strzeli i felgi doczyści w miarę możliwości :lol: .

 

Forum BMW:

Po wyschnięciu małe pryskanko Opalem (Normfest):

Fajna rzecz, w działaniu coś jak glinka i wosk w jednym.

 

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam coś znalezione na lokalnym forum :lol:

Wnętrze (pranie)

Autobusy 10zł/miejsce

Bagażnik 30 - 60zł

Boczki 30 - 50zł

Detailing 20 - 50zł

Fotel 20 - 30zł

Kanapa 30 - 40zł

Podsufitka 30 - 50zł

Wykładzina 30 - 40zł

Sedan 120zł

Kombi 130zł

Van 150zł

Bus 100 - 180zł

 

Lakier

Korekta lekka 90zł

Korekta pełna 250zł

Wosk 40 - 70zł

 

Reflektory/lampy

Szkło 60zł

Plastik 40zł

 

Elementy plastikowe

Odświeżanie koloru, usuwanie rys, zadrapań i przebarwień 50zł

 

Felgi (polerka)

Rant 14" 20zł/szt.

Rant 15" 25zł/szt.

Rant 16" 30zł/szt.

Całe felgi - wycena indywidualna, zależna od wzoru i rozmiaru

 

Cena usługi jest zależna od stopnia zabrudzenia, zniszczenia i wielkości powierzchni.

 

Przy dużych zleceniach możliwość negocjacji ceny.

 

co tu negocjować jak po odliczeniu środków, prądu i lokalu nic nie zostaje :lol:

Piszą na głównej, że z powodzeniem działają od 2009r chyba dosyć względne to powodzenie jest bo w galerii cieniutko polecam zajrzeć na strone tych pseudo detailerów

 

http://classic-garage.cba.pl

 

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre marki samochodów, szczególnie mocno przyciągają specyficzne grupy użytkowników :D Zwykle te niemieckie...
Rozwiń swoją myśl..

 

Mam auto niemieckie i ?

Chodziło mu o to, że niemieckie samochody kupują ludzie specyficzni, czyli bardzo wymagający i bardzo ceniący komfort swojego samochodu :mrgreen: Prawda..? :o:mrgreen: .... Ja też mam niemiecki samochód :P:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.