Skocz do zawartości

Cytat z forum Volkswagena


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

facet pisze w temacie BMW X6 na BMW klub Polska-Forum. Podrozdział mycie 8-)

Temat mycie gwoli ścisłości ;)

Ale dobry jest :D nie wiem czy to przypadkiem nie będzie ten sam troll co go kilka razy banowaliśmy, między innymi przy okazji rozterek z przesiadki z jakiegoś Peugota wiekowego do nowej X6... ale nie jestem już tam modem (brak czasu), to mogę się tylko pośmiać :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak lakiernicy widza auto detailing ...

 

http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=2798

http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php? ... c&start=15

 

Np. nie kumaja, ze nitrem zmyja smole, ale razem z lsp i ze trzeba trzec szmata.

Tam tez panuje przekonanie, ze zielony korek, to szczyt technologii i ze zostawia jak to mowia "lustro", a pozostale korki, to "kosmetyka i zabezpieczenie polysku":-)

Niby oko do lakierow powinni miec, a z drugiej strony nie zobaczyc sieki jaki pozostawia fc+ jest zabawne.

 

I dziwic sie dlaczego przyrownuja detailing do "dobrze oprawionej polerki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże co za kraj idiotów

 

A to niby dlaczego? Raczej niedoinformowani. Przypominam Wam panowie, że nie w każdej dzidzinie życia jesteście ''detailerami'' ;)

 

Używasz kremu do twarzy za 50-70zł czy 500-700zł ?

Jednemu wystarczy taki za 50 innemu za 700 :)

 

Bądzmy wyrozumiali :)

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże co za kraj idiotów

 

A to niby dlaczego? Raczej niedoinformowani. Przypominam Wam panowie, że nie w każdej dzidzinie życia jesteście ''detailerami'' ;)

 

Używasz kremu do twarzy za 50-70zł czy 500-700zł ?

Jednemu wystarczy taki za 50 innemu za 700 :)

 

Bądzmy wyrozumiali :)

 

Pzdr,

 

Koza, a widziałeś krem, nawet ten za 7zł żeby powodował zmarszczki? Czy Twoja mam jak robi pierogi to wrzuca do garnka sam farsz? Jeśli ktoś wymyślił system do polerowania składający się z MINIMUM 3 past to jak myślisz, w jakim celu? Przecież mogli wypuścić na rynek tylko biały korek skoro tak sobie go wszyscy chwalą. Powtarzam, trzeba być KRETYNEM żeby nie zauważyć różnicy w tak oczywistej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinaj się :) Wyzywanie kogoś od kretynów i idiotów świadczy o poziomie... :thumbdown:

Zaloguj się tam i w prosty, klarowny, oczywisty poparty argumentami sposób wytłumacz co robią źle.

 

Również jestem fanem sztuki detailingu, ale nie wyzywam nikogo robiącego coś ''nie tak''. Bo zdaję sobie sprawę, że nie w każdej dziedzinie robię wszystko perfect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się tam zaloguje i wyprostuje tych gamoni? :mrgreen:

 

próbowałem niedawno na innym forum wybić z głowy pastę TEMPO i wosk koloryzujący,

nawet podałem adres forum, żeby się douczyli co nieco.

 

idą w zaparte..nie ma zmiłuj..

 

"... kilka lat temu kupiłem busa mat, że szok normalnie jak podkład wyglądał, przez dwa tygodnie codziennie po kawałku pracowałem pastą tempo centymetr po centymetrze i wyszło lustro, wiec ja ze swoich doświadczeń uważam, że TEMPO plus szmatka czyni cuda."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinam się tylko wyrażam swoje zdanie na FORUM, czyli w miejscu gdzie mogę pisać co chce i co uważam. Jestem po prostu wyczulony na wszechobecne partactwo i naciąganie bo mam z tym do czynienia na co dzień, nie tylko w branży detailingu. Być może za mocno to ująłem ale naprawdę ciężko mi jest zrozumieć podejście "specjalistów", którzy wypolerowali 20 samochodów i uważają się za bogów. Co więcej będą Ci wmawiać, że oni zrobią taką samą polerkę jak ja, o wiele szybciej i za 1/3 ceny. Pytam się - JAK?

Znajomy pracuje w materiałach lakierniczych od 15 lat. Na półce stoją 3 rodzaje past 3M - zielona, żółta i niebieska. Zielonej stoi 5 sztuk, niebieskiej 5 sztuk, żółtej 27 sztuk. Za każdym razem jak to widzę to mam przed oczami niezwykle zadowolonego Klienta, który zapłacił 200zł i odebrał pięknie błyszczące auto, po czym po 2 myciach ukazują się tysiące hologramów :wallbash: Pieniądze wyrzucone w błoto. Oczywiście dużo zależy od świadomości ludzkiej, a raczej jej braku w tym temacie. Niemniej jednak uczciwy lakiernik czy osoba polerująca auta powinien uprzedzić Klienta o tym że w tej cenie nie będzie mu usuwał hologramów a tylko je przykryje i efekt jest nie trwały. No chyba że sam tego nie wie co potwierdzałoby moją opinię o tego typu "specjalistach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rascall, tylko, że "magicy od polerki" raczej nie zwykli mówić o konsekwencjach swoich "prac", bo i po co? klient by jeszcze odmówił i co...wolą tanio i szybko spier*olić sprawę i wziąć za to dobry hajs jak na chwilę roboty .

 

Masakra co się dzieje, no ale takie są realia nie od dziś ;/ Trzeba po trochę ludzi uświadamiać, może KIEDYŚ większość będzie ogarniała, że nie ma DOBREJ polerki u lakiernika ... nie za 200zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się tam i w prosty, klarowny, oczywisty poparty argumentami sposób wytłumacz co robią źle.

 

Również jestem fanem sztuki detailingu, ale nie wyzywam nikogo robiącego coś ''nie tak''. Bo zdaję sobie sprawę, że nie w każdej dziedzinie robię wszystko perfect.

 

Chyba sam nie wierzysz w to co napisałeś. Gdyby ludzie z tamtego forum byli piekarzami to miałbyś w 100% rację, ale są to panowie lakiernicy... Czyli osoby, które jak mało kto powinni się znać na lakierach i wiedzieć o nich wszystko ;) . Jeszcze nie widziałem samochodu ciemnego koloru po "lakierniku", który nie posiadałby hologramów, a widziałem sporo (i wcale nie chodzi o koszt usługi). To co oni tam wypisują jest abstrakcyjne, ale rozumiem ich tylko pod tym względem, że zarabiają na życie. Opierdzielają na szybko i "ciach ciach ciach" następny bo nie mają czasu na 20-40h korekty. Chociaż to i tak nie jest usprawiedliwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajemy to co chcemy dostać.

 

eszcze nie widziałem samochodu ciemnego koloru po "lakierniku", który nie posiadałby hologramów,

 

A ja wręcz przeciwnie, tylko samo polerowanie dwóch elementów (drzwi przednie i tylne) kosztowało 600 netto (738zł brutto).

 

Sami nakręcamy rynek, chcemy tanio to mamy :song:

Oczywiście nikogo nie bronię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.