Skocz do zawartości

Cytat z forum Volkswagena


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

to jest nasza bolączka, że większość ludzi szczerze mówiąc ma głeboko gdzieś jak auto wyglada, mycie raz na kilka miesiecy, przewaznie miska z woda z ludwikiem i szmata(powaznie, sporo razy widzialem takie zjawisko), bardziej sie liczy to że Ja umyłem auto na samoobsługowej za 3zł, a sąsiad za 4 :D

 

Druga sprawa że narodem dośc ubogim jestesmy i nie kazdego stac na wysokiej klasy kosmetyki.

Tylko jesli tak jest to dlaczego 48% Polaków ma swoje własne auto... I większość nie jedno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ponieważ jestem użytkownikiem VW Golfa, również aktywnie uczestniczę w życiu forum.vwgolf.pl, czuję się wywołany do tablicy. Zatem odpowiem, że na forum jak życiu, zdarzają się różni ludzie a szufladkowanie użytkowników VW nie jest właściwym tokiem myślenia. Jest bardzo spora grupa osób, która wkłada bardzo dużo wysiłku w wygląd swojego auta. Przykłady? Proszę bardzo:

2d2c2f48c29223b9m.jpg

006ux.jpg

539.JPG

Pozdrawiam i miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mihnova, ja myslę że tutaj nikt nie pije akurat do użytkowników golfa i wogóle VW, ot po prostu taki rodzyn trafił się na forum golfa. Ostatnimi czasy coraz częściej staram się bywać na rózych lokalnych i wiekszych eventach VW i fakt swiadomość "kosmetyczna" rośnie, ale ciągle jest to może 10-20%. Dla większości punktem honoru jest gleba i koło i koniec. Z daleka takie auto przyciąga wzrok, ale jak podjedziesz, lukniesz na lakier, zaklepane młotkiem ranty(pod maske i do środka lepiej wogóle nie zaglądac) itp. twórczość to ręce opadają, a i tak takie auta z reguły zdobywają puchary :/ bo ludzie wychodzą z założenia że skoro auto jest stare to igła nie będzie.

A może być i my wiemy jak tego dokonać :-]

Piękne czwóreczki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie, tez nie mozna najeżdząc na tych co nie dbaja o auta, sam miałem taki czas gdzie nie miałem czasu na sen i auto wody nie widziało, chyba ze w deszcz, praca od 6 do 22 ciagły zapieprz i jak był czas wolny to lepiej grill i odpocząć albo na jakis spacer pojsc ze znajomymi.

Teraz dbam bo mam czas, ale moi znajomi jadą opłukać na bezdotykówke za piątaka zeby zmyc z grubsza brud i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Shadow, to, że ktoś nie ma czasu to ja rozumiem, sam nieraz jeżdzę brudnym bo nie mam czasu umyć a wolę jeździć czasem brudnym niż pozwolić komuś na niehlujne mycie. Ale tego, że ktoś przyjeżdza na jakiś zlot, pokazać się swoim autem, pochwalić i nawet go nie opłuka to już ręce opadają.

przykładu nie trzeba daleko szukać (daleko ode mnie) rozpoczęcie sezonu vag'ów podkarpackich - Rzeszów podpromie 17.04.11r.- resztę zobaczcie na zdjęciach z linku- po prostu mała garstka osób przyłożyła się by ich auto wyglądało przyzwoicie- ja brudnym autem bym tam nawet nie zajeżdzał- po prostu postawił bym go gdzieś dalej na parkingu i ustąpił miejsca tym którzy mają co pokazać ;)

zresztą organizatorzy też byli zawiedzieni tym "co przyjechało"

link -> http://www.vag-podkarpacie.pl/viewtopic ... 612#164612

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Sorry za OT ale tak na oko to wydaje mi jednak się że to po malowaniu jest, widać gdzie ktoś nie dokleił po wpylaniu i gdzie za taśmę poszło... Poza tym polerka nie zmienia faktury lakieru "na plus" - nie pogrubia go

I opis dotyczył tego zdjęcia:

file.php?avatar=1169_1287220475.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na ta strone przed chwilą

http://www.fancydetailers.pl/

lansują tu produkty GLARE, ale opisy brzmią troche bajkowo. m.in.

"...zmiękczenia lakieru w celu skuteczniejszego i łatwiejszego polerowania"

"Używane przez nas środki łączą się z lakierem poprzez reakcje chemiczną, co pozwala na trwałe usuwanie uszkodzeń, a nie ich maskowanie. Do renowacji z użyciem środków GLARE nie stosujemy past 3M ani innych podobnych, które obniżają skuteczność wytworzonej powłoki ochronnej."

"Dożywotnia ochrona - oferta dla najbardziej wymagających i jedna z najlepszych dostępnych na rynku. Powłoka złożona z dwóch warstw ochronnych najmocniejszym ze środków. Dożywotni okres gwarancyjny wraz z programem konserwacji powłoki (sposób konserwacji,przęglądy,uzupełnianie ewentualnych braków). "

"Naniesiony wosk przy wysokiej temperaturze i mocnym słońcu topi się i wzmaga nagrzewanie się lakieru, co może przyspieszyć proces jego starzenia. Po drugie pH wosków carnauba jest znacząco poniżej 7, co oznaczam, że jest kwasem. "

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproście ich na forum to sprowadzi się ich na ziemie... :lol:

 

[ Dodano: 29 Lipiec 2011, 13:06 ]

producentem w USA od którego jako jedyni uzyskaliśmy pełne uprawnienia oraz lokalnym dystrybutorem z Rosji).

 

 

IPA można w ciemno brać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam do czyszczenia wnętrza auta oraz do kokpitów wszelkiego rodzaju pianki aktywne, jeżeli się rozchodzi o to by deska się świeciła jak psu.... na Wielkanoc to może zabrzmi głupio ale po umyciu kokpitu nabrać na zwykłą szmatkę trochę oleju silnikowego i rozprowadzić po kokpicie, Sam tak robię (kokpit nabiera normalnej barwy) w gorące dni olej chroni kokpit przed przebarwieniami

 

 

Odpowiedź w topiku, czym czyścić plastiki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.