Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

wg mnie VALETPRO to wyzsza półka od NIELSEN

VP HDCP to bdb produkt zużyłem już 3 bańki 5l i kupiłem następna tylko przy mega brudach posiłkuje się mocniejszą chemią

Nastepnym produktem nr 1 z VP jest dla mnie Classic (Interior) APC i nigdy go nie może mi zabraknąć stosunek cena-jakość=celujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach skończy mi się Tersus PR101 i chciałem spróbować czegoś nowego. Najpewniej wybiorę Enz-Alla. Czy do jego wypłukania nada się EX850, którego mam w nadmiarze, czy konieczny jest zakup Formuly 90 dla uzyskania najlepszych efektów?

A jeśli zdecydowałbym się na zakup Formuły 90, to którą wersję brać- w płynie czy w proszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze bede powtarzał ze dla brudasów Power Burst z Extraction Plus daje rewelacyjne efekty bez klejenia.

 

Dla regeneracji z zapachem prochem fabric prespray z fab clean lub restorer

 

Dla ekonomicznosci Ashbys Prespotter z Supreme Powder Extra

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poorboy, pisałem do Ciebie PW jak proponowałeś wcześniej na testy jakiś proszek lecz bez jakiejkolwiek odpowiedzi ... piorę w tygodniu z 2 -3 aut ... i pracuje na Chemspec-u (enzz-all, formula 90, dmc210) chętnie spr twój proszek.... jedynie mam pytanie... nie zostawia zacieków na czarnych tapicerkach?? i to proszek do ekstrakcji i spokojnie zastąpi mi formule??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poorboy, pisałem do Ciebie PW jak proponowałeś wcześniej na testy jakiś proszek lecz bez jakiejkolwiek odpowiedzi ... piorę w tygodniu z 2 -3 aut ... i pracuje na Chemspec-u (enzz-all, formula 90, dmc210) chętnie spr twój proszek.... jedynie mam pytanie... nie zostawia zacieków na czarnych tapicerkach?? i to proszek do ekstrakcji i spokojnie zastąpi mi formule??

 

niestety nie otrzymałem żadnego PM-a (ostanio chyba są problemy z wiadomościami). Proszę o podanie danych do wysyłki próbek.

 

Jeżeli używasz prespray-u, wystarczy około 20g/10L jako płukanka. Jako detergent 50g/10L. W kwestii osadów, proszek ma bardzo dobrą rozpuszczalność w wodzie, jeżeli nikt nie przesadzi ze stężeniem plam nie będzie. (piszę bo mieliśmy przypadek gdzie klient wsypał około 500g/10L :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zakupiłem Enz-Alla i Formule 90, jestem już po pierwszych testach i mam mieszane odczucia.

 

Wczoraj byłem załamany, ponieważ Enz-All zupełnie nie poradził sobie na bardzo brudnych fotelach z busa. Dopiero szóste podejście dało pożądany efekt, choć dwie czy trze słabo widoczne plamki jeszcze zostały. Zastosowałem stężenie zalecane do mocnych zabrudzeń, czyli 20-25g/l.

 

W porównaniu z Tersusem PR101, który takie fotele doprowadzał do idealnego stanu max. po trzech podejściach jest to bardzo zły wynik.

 

Wynik ten trochę mnie przybił, jednak postanowiłem Enz-Allowi dać jeszcze szansę dzisiaj. Pracowałem na jasnej wykładzinie w Oplu Astrze G i tutaj właściwie nie mogę powiedzieć złego słowa. Z obydwoma produktami przyjemnie się pracuje, zdecydowanie bardziej przypada mi do gustu sposób pracy z Chemspec-iem (natrysk, wcieranie, odczekanie kilku minut i ekstrakcja). Efekty dużo lepsze niż po wczorajszych występach. Po dwóch praniach podłoga jest praktycznie w idealnym stanie, pozostały tylko jakieś plamy po smarze czy oleju pod szynami foteli.

Jutro natomiast sprawdzę działanie tych produktów na jasnych fotelach z tego samego auta, mam nadzieję, że pójdzie równie dobrze.

 

Podsumowując, Enz-All nadaje się do lekkich bądź średnich zabrudzeń. Jeśli jutro spisze się na fotelach, to będę z nim pracował przy wnętrzach osobówek. Praca z nim przy fotelach brudnych bądź ekstremalnie brudnych, np. z busów wydaje się jednak niemożliwa i do tego celu będę używał niezastąpionego do tej pory Tersusa PR101, którego już zamawiam u producenta ;).

 

Co do Formuly 90, nie mam zastrzeżeń. Fajny, wydajny płyn o niedrażniącym zapachu, przyjemny podczas pracy. Nie zostawia zacieków na plastikach, nic się nie klei. Ekstakcja jak każda inna dobra ekstrakcja, nie widzę większych różnic względem Tersusa EX850. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cubstone, bo to jest prespray enzymatyczny, przytoczę opis z jakiegoś sklepu

 

"Jeden z najsilniejszy enzymatyczny pre-spray na rynku zawierający enzymy proteolityczne specjalnie opracowane do usuwania najtrudniejszych zabrudzeń białkowych. Okazał się również niezwykle skuteczny w usuwaniu moczu i kału, krwi, trawy. "

 

podkreślam jeszcze raz fragment: do usuwania najtrudniejszych zabrudzeń białkowych czyli nie do zajechanych smarem i brudem busów tylko do plam spożywczych itp. Zresztą sam sobie odpowiedziałeś zdanie niżej w czym problem:

 

Po dwóch praniach podłoga jest praktycznie w idealnym stanie, pozostały tylko jakieś plamy po smarze czy oleju pod szynami foteli.

 

a teraz

 

PR 101 Silnie skoncentrowany i wydajny prespray w proszku do czyszczenia najsilniej zabrudzo­nych wykładzin obiektowych. Sprawdza się doskonale przy czyszczeniu włókien poli­propylenowych oraz silnie zabrudzonych poliamidowych, po przetestowaniu stabilności kolorów. pH 10

 

Według mnie to nie można wysunąć wniosku, że jest enz all jest słabszy, tylko to zupełnie inny produkt. PR101 świetnie sobie radzi z nagromadzonym przez wiele lat brudem wynikającym z użytkowania a enzz all lepiej radzi sobie ze spożywką,, wylanymi sokami, napojami, plamami po jedzeniu itp. Obrazując z innej strony to jakbyśmy porównali iron x i tar remover, jeden i drugi produkt oczyszcza lakier tylko zostały stworzone do innego rodzaju zabrudzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanar, Jest tak jak mówisz, dzięki za przystępne wyjaśnienie. :good:

Z powyższego wynika, że będę pracował i na Chemspecu, i na Tersusie. Obydwa godne polecenia, z każdym pracuje się przyjemnie i skutecznie. Stworzone są do różnych rodzajów zabrudzeń, więc będą się dobrze uzupełniać.

 

PS. Fotele od Astry wyszły świetnie, może pokażę końcowe fotki w którymś temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pilny problem. Czy Tersus PR101 bądź Chemspec Enz-All poradzą sobie z usunięciem zapachu kociego moczu na domowej kanapie? Siostra mieszka w Warszawie, ja jutro akurat tam jadę i zastanawiam się czy jest sens brać odkurzacz piorący. :o

Jeśli w/w środki nie zdają egzaminu, to co radzicie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pilny problem. Czy Tersus PR101 bądź Chemspec Enz-All poradzą sobie z usunięciem zapachu kociego moczu na domowej kanapie? Siostra mieszka w Warszawie, ja jutro akurat tam jadę i zastanawiam się czy jest sens brać odkurzacz piorący. :o

Jeśli w/w środki nie zdają egzaminu, to co radzicie kupić?

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... =koci+mocz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.