Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jaki prespray polecacie do tapicerki,jakiej firmy?

Będę go stosował z Karcherem Puzzi 100.

Do tej pory używałem prespray`u który dostałem do odkurzacza ale niestety nie miał żadnej etykiety,więc nie wiem jakiej był marki.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dobrze może być APC, obojętnie jakiej firmy

 

APC nie oddzieli włókna od brudu, nie zmniejszy napięcia powierzchniowego wody i nie zmieni tłuszczy w rozpuszczalne w wodzie mydło, ale od biedy może być ;)

 

Prepsray najlepiej dosyć mocny, np coś do poliamidu ph max ok10 i drugi enzymatyczny do plam białkowych i tłustych. A jak firma to obojętne, kup co masz pod ręką u lokalnego dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję właśnie jakiegoś mocnego i dobrego prespray`u dlatego że czyszczę przeważnie auta ciężarowe i dostawcze,a sami wiecie jak one są zabrudzone.

Chyba zakupię TERSUS PR 101,tylko problem jest taki że w promieniu 40 km nie mam sklepu który sprzedaje tego typu chemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy ten TERSUS PR 101 będzie dobrze współpracował z RM 760 ?

 

Współpraca PR 101 z RM760 jest zdecydowanie lepsza niż z EX850, który nadaję się wyłącznie do płukania ekstrakcyjnego (a RM760 jest w stanie coś tam jeszcze z materiału dodatkowo wyciągnąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak dorwę jakiegoś dystrybutora i wezmę sobie próbkę Tersusa i innych,wtedy

sprawdzę co i jak.

niestety na próbki od Tersusa za bardzo bym nie liczył-kiedys pisałem do nich -odpowiedzieli mi ze ,,dziekuja za zainteresowanie naszymi produktami ale niestety nie posiadaja małych opakowac do testowania,,-to samo mi odpowiedział chemspec i inni przedstawiciele-wiec albo pozostaje ci zakup duzych opakowan lub prosby do ,,dobry ludzi,,którzy zakupili i sie podziela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze EX wypłukuje trochę lepiej. W sensie takim ze nie czuć ze zostały jakieś "mydliny" . Mam nadzieje ze wiesz o co chodzi. Po tersusie tkanina jest wypłukana tak jakby była płukana wodą. Oba środki można polecić. RM ze względu na atrakcyjniejszą cenę bardziej ,aczkolwiek jest dużo mniej wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak dorwę jakiegoś dystrybutora i wezmę sobie próbkę Tersusa i innych,wtedy

sprawdzę co i jak.

niestety na próbki od Tersusa za bardzo bym nie liczył-kiedys pisałem do nich -odpowiedzieli mi ze ,,dziekuja za zainteresowanie naszymi produktami ale niestety nie posiadaja małych opakowac do testowania,,-to samo mi odpowiedział chemspec i inni przedstawiciele-wiec albo pozostaje ci zakup duzych opakowan lub prosby do ,,dobry ludzi,,którzy zakupili i sie podziela

 

Dostałem wiadomość od użytkownika spartaccus i ma mi wysłać próbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a stosował ktoś z Was Tersus MC990 QuickDry Cleaner i mógłby napisać coś o nim? Zastanawiam się nad nim, bo przy stężeniu 1:16 można go stosować jako prespray/odplamiacz i wypłukać ekstrakcyjnie, a przy stężeniu 1:160 do czyszczenia pielęgnacyjnego, do odessania na sucho. Byłby w sam raz do regularnego stosowania przy normalnym odkurzaniu, a od czasu do czasu do porządnego czyszczenia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam, ale jako prespray jeszcze nie próbowałem, produkt jest dobry do podsufitek, boczków itp, czyli tekstylii klejonych na twardym materiale lub na cienkiej gąbce. Jako prespray? Ciężko powiedzieć, powinien się sprawdzić ale należy pamiętać, że to środek do czyszczenia pielęgnacyjnego i nie będzie tak skuteczny jak typowy prespray nawet w stężeniu sugerowanym przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Testowałem Tersusa PR101 i Prochem S789 z RM760. Tersus jest jak najbardziej ok, jednak jeżeli macie możliwość przetestujcie też S789. Ja dzięki uprzejmości poorboya miałem taką możliwość porównać jeden z drugim i jakoś bardziej przypadł mi do gustu produkt Prochemu, wydaje mi się, że nieco lepiej radzi sobie z plamami :) Za jakiś czas jak tylko skończy mi się sesja i obronie prace to zrobię porównanie kilku środków i postaram się je dokładnie udokumentować w dziale testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.