Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

panowie sprawa taka- jasna tapicerka, na podłogę wylał się chińczyk i materiał przefarbował na pomarańczowo, czy wspominany tutaj enz all sobie z czymś takim by poradził czy raczej jakiś odplamiacz?

 

Dodane po :

panowie sprawa taka- jasna tapicerka, na podłogę wylał się chińczyk i materiał przefarbował na pomarańczowo, czy wspominany tutaj enz all sobie z czymś takim by poradził czy raczej jakiś odplamiacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dante05, ja kiedyś tak sobie zalałem to czyściłem benzyną ekstrakcyjną, cyclonem nielsena i valet pro heavy duty carpet cleaner. Tyle że to cierpliwości wymagało. I pospiesz się, bo ropa się wsącza, rozlewa wszędzie i rozpuszcza wygłuszenia bitumiczne, jak masz jakieś na blachach w bagażniku. Red Devil pewnie sobie nieźle poradzi w mocnym stężeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dante05, ja kiedyś tak sobie zalałem to czyściłem benzyną ekstrakcyjną, cyclonem nielsena i valet pro heavy duty carpet cleaner. Tyle że to cierpliwości wymagało. I pospiesz się, bo ropa się wsącza, rozlewa wszędzie i rozpuszcza wygłuszenia bitumiczne, jak masz jakieś na blachach w bagażniku. Red Devil pewnie sobie nieźle poradzi w mocnym stężeniu.

 

Zapomniałem dodać, że to już dawno się stało jakieś 2 lata temu i tak się jeździło z gumolitem na to przykrytym :kox: Wygłuszenie myślę, że do wywalenia tego nie da się uratować chodzi tylko o wyściółkę z tapicerki w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich. Jestem nowy, nie widzę możliwości założenia nowego tematu więc piszę tutaj. Mam pytanie odnośnie enzalla. Miałem do wyprania łóżko - żadnych plam, jedynie trzeba było poprostu łóżko odświeżyć. Po spryskaniu go enzallem i delikatnym rozprowadzeniu szczotką użyłem pary wodnej do wyprania. Efekt jest taki, że powstały plamy na łóżku... Czy enzall zostawia plamy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnzAll współpracuje z parą, wypierz jeszcze raz samą parą(zakładam ze nie masz ekstrakcji). Jak największa wilgotność pary.

Czasem na materacach jest tak, że jak jest suchy to pewnych rzeczy nie widać, dopiero po naniesieniu prespraya(zmoczeniu) pokazują się plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używałem ekstrakcji. A co do pary, to wykorzystałem do tego myjke parową wraz z odkurzaczem który wyciąga wilgoć po parze oraz brud jednocześnie ... no i miejscami pozostawały plamy :/

Użyłeś enzalla, pary i to wszystko odessałeś odkurzaczem. Śmiem twierdzić, że jak najbardziej była to ekstrakcja. Jeśli to faktycznie biały materac łóżkowy to kolego wybrałeś sobie bardzo trudny obiekt do nauki i testowania chemii/metod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używałem ekstrakcji. A co do pary, to wykorzystałem do tego myjke parową wraz z odkurzaczem który wyciąga wilgoć po parze oraz brud jednocześnie ... no i miejscami pozostawały plamy :/

Użyłeś enzalla, pary i to wszystko odessałeś odkurzaczem. Śmiem twierdzić, że jak najbardziej była to ekstrakcja. Jeśli to faktycznie biały materac łóżkowy to kolego wybrałeś sobie bardzo trudny obiekt do nauki i testowania chemii/metod.

 

Rzecz w tym, że nie był to biały materac łóżkowy, a sofa koloru mniej więcej brązowego. Może błędem było własnie to, że zbyt bardzo rozprowadziłem enzall szczotką, a wykorzystałem parę o najmniejszym stopniu wilgotności?? Podobny zabieg własnie zrobiłem na białym materacu łóżkowym (bardzo brudnym) - tylko bardziej uważałem z enzalem no i wyszło bardzo pięknie ... Czy po tak długim czasie ten enzall zejdzie? Wystarczy go wypłukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy enzall nie zostawił plam i nie miałem z nim żadnych problemów. Obojętnie czy przy praniu auta czy tapicerki meblowej. Stężenie i temperatura zgodnie z zaleceniami producenta? O wyciąganiu brudu z gąbki czytałeś?

Ta sofa twoja czy klienta? Dobre rozprowadzenie enzalla szczotką to tylko na plus. Ile czasu odczekałeś pomiędzy nałożeniem środka a płukaniem? No i czym płukałeś? Podejrzewam, że wyciągnąłeś brud z gąbki albo nie wypłukałeś rozpuszczonego brudu. Może spróbuje jeszcze raz bez pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy enzall nie zostawił plam i nie miałem z nim żadnych problemów. Obojętnie czy przy praniu auta czy tapicerki meblowej. Stężenie i temperatura zgodnie z zaleceniami producenta? O wyciąganiu brudu z gąbki czytałeś?

Ta sofa twoja czy klienta? Dobre rozprowadzenie enzalla szczotką to tylko na plus. Ile czasu odczekałeś pomiędzy nałożeniem środka a płukaniem? No i czym płukałeś? Podejrzewam, że wyciągnąłeś brud z gąbki albo nie wypłukałeś rozpuszczonego brudu. Może spróbuje jeszcze raz bez pary.

 

 

Tak, czytałem o wyviąganiu brudu z gąbki. Sofa można powiedzieć że moja, w każdym razie w rodzinie ;) Jeśli chodzi o odczekanie między rozprowadzeniem a płukaniem parą to nie wiele, max 5 minut. Za krótko? Niestety nie używałem nic moza enzallem, formuła 90 dopiero dziś do mnie dotarła. I tu moje pytanie. Czy aby użyć formułe 90, to musze wykorzystać do tego odkurzacz piorący? czy mogę np w jednej butelce rozrobić enzall, a w drugiej formułe 90, po zastosowaniu i rozprowadzeniu szczotką enzalla popsikać na to formułe 90 i na to później para wodna z odkurzaczem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę np w jednej butelce rozrobić enzall, a w drugiej formułe 90, po zastosowaniu i rozprowadzeniu szczotką enzalla popsikać na to formułe 90 i na to później para wodna z odkurzaczem??

Nie posiadając odkurzacza ekstrakcyjnego, to nie masz zbytnio innego wyjścia :P , napewno latwiej by Ci bylo, zaaplikować ekstrakcje jakimś opryskiwaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie tędy droga, odkurzacz piorący/ekstrakcyjny po to ma funkcję natrysku żeby łatwo można było wypłukać właściwy detergent z materiału.

Masz możliwość wielokrotnego przejazdu w jednym miejscu co jest potrzebne w przypadku mocnych zabrudzeń. Zdarza się tak, że chemia rozpuści brud ale jest go tyle, że odkurzacz po jednym przejechaniu nie wypłucze go całego z tkaniny.

Spryskanie jednym a potem drugim i na to wszystko jeszcze para może przynieść ciekawe efekty trudne do przewidzenia.

5min jest ok, przynajmniej ja dłużej nie czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.