Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

A czy samo 101 poradzi sobie w ciężarówkach? Czy jednak lepiej od razu zainwestowac w 951 i 101

 

poczytaj specyfikacje obu produktów - tu nie ma znaczenia czy czyścisz ciężarówkę czy osobówkę tylko jakiego rodzaju są tam zabrudzenia, PR 951 szczególnie przeznaczony jest na zabrudzenia białkowe czy tłuste - tego teoretycznie możesz sporo napotkać w kabinie ciężarówki gdzie kierowca np. spożywa posiłki i czasem mu coś upadnie, najlepiej oczywiście mieć alternatywę kilku środków do wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej oczywiście mieć alternatywę kilku środków do wyboru

 

to akurat wiem tylko że ciężko z kasą trochę i chciałbym tak oszczędniej narazie. W tym miesiącu jedno a w przyszłym drugie :)

 

Ok dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie że się wtrącam w rozmowę ale chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o stosowaniu dimmera jako perspray, mój znajomy twierdzi że dimmer spełnia swoje zadanie, ja nie jestem co do tego przekonany i postanowiłem zapytać o to specjalistów. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie że się wtrącam w rozmowę ale chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o stosowaniu dimmera jako perspray, mój znajomy twierdzi że dimmer spełnia swoje zadanie, ja nie jestem co do tego przekonany i postanowiłem zapytać o to specjalistów. Co o tym sądzicie?

 

mówisz o pianie aktywnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to jest to środek do mycia samochodów ciężarowych czy tez silników, jest ta dwuskładnikowy płyn o zielonym kolorze, przed użyciem należy go dokładnie wymieszać i rozrobić w odpowiednich proporcjach. dobrze się to pieni ale nie wiem czy to nie zniszczy weluru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to jest to środek do mycia samochodów ciężarowych czy tez silników, jest ta dwuskładnikowy płyn o zielonym kolorze, przed użyciem należy go dokładnie wymieszać i rozrobić w odpowiednich proporcjach. dobrze się to pieni ale nie wiem czy to nie zniszczy weluru

 

 

no właśnie - znasz przeznaczenie - środek zalecany do czyszczenia bardzo brudnych powierzchni i w specyfikacji z materiałów "miękkich" czy tekstylnych wymieniono tylko plandeki więc na tapicerkę nie widzę zastosowania, dodatkowo trudno znaleźć inoformację np. o wartości PH.

 

Szukaj czegoś bardziej dedykowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi przeszło przez uszy że ktoś tam traktuje mega zafajdaną tapicerke dimerem ale to już trochę przesada :evil: zwykła chemia + odpowiedni odplamiacz i dużo można zdziałać ! dimer to taka droga na skróty która może się zle skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem kartę właściwości dimera i bylo napisane ze 1% roztwór ma ph ok 13 jak dobrze pamiętam. PDF ze specyfikacja mam na kompie w domu, także dokładniejsze dane mogę wieczorem napisać.

 

 

Domyślałem się że ten środek będzie miał wysokie PH, które nie jest wskazane do użytku na tkaninach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem kartę właściwości dimera i bylo napisane ze 1% roztwór ma ph ok 13 jak dobrze pamiętam. PDF ze specyfikacja mam na kompie w domu, także dokładniejsze dane mogę wieczorem napisać.

 

możesz sprawdzić czy się nadaje i w jakich proporcjach ewentualnie można to stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja używałem tego produktu do prania tapicerki i był jak najbardziej w porządku ;) Prałem nim ciemne fotele skody octavi i wyszło bardzo ładnie.

Podpytaj jeszcze kolegę Sigmo, bo on używa chyba tego środka na codzień, więc jest na pewno lepiej zorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

własnie kupiłem enz-all do nowo zakupionego autka z 2004 roku(clio) dla mojej lepszej połowy....auto po włascicielach z pieskiem ,postaram sie za tydziwen jakas relacje sklecic ,a po powrocie z wakacji bedzie polerka i tez moze wreszczie czasu na relacje wystarczy bo juz aut od groma zrobione a aparatu człek nie kiedy w rece potrzymac...pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Żeby nie było że robie jakąś krypto reklame. Na półce u mnie stoi również polecany przez wielu pr101. Jest ok ale z wieloma rzeczami sobie nie radzi. Pozatym jest za mało wydajny jak dla mnie...

wg mnie reklamujesz się jak nic :thumbdown:

jak pr101 czy pr951 jest mało wydajny ? przecież dozowanie jest takie same , ale jak kiedyś go używałem to miarka była dużo większa niż tersusowska czy prochemu na 1l wody

 

mnie osobiście pr101 lub pr951 1 kg kosztuje ok 53 zł a chemspeca z allegro 73zł czyli 20zł drożej , więc taki tani i wydajny to do końca nie jest dla mnie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.