Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy doradzcie mi co kupić

potrzebny mi prespray do prania dywanów i tapicerki meblowej czasami też do tapicerki samochodowej

 

TERSUS PR101

PROCHEM POWER BURST

ENZ-ALLA

 

Co do ekstrakcji

Formuła 90 czy Karcher RM 760

 

[ Dodano: 24 Październik 2014, 19:16 ]

co bardziej by się nadawało do dywanów i tapicerki meblowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerował bym przeczytać wątek trochę dalej niż 2-3 posty w górę. Power burst jest do innych zadań niż enz-all. F90 moim zdaniem najlepsza plukanka. Radzi sobie nieźle jako samodzielny detergent. Chociaż wysoce zasadowe środki powinno plukac sie kwasna chemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli krew nie została zaprana lub utrwalona ciepłym praniem to 30g enzalla - na 1 litr wody poradzi sobie z krwią. Roztwór koniecznie zimny. Płukanie zimna woda.

Ślady po ropie usuniesz rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym o ile dobrze pamiętam.

 

można wzmocnić działanie presprayu boosterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak czytam, czytam i każdy pisze coś innego ;-)

Nie zajmuję się zawodowo praniem, moje potrzeby są jasno określone: potrzebuję prać samochody i ich dywaniki. Ostatnio używałem Auto Glym super interior cleaner i całkiem dawał radę, ale .... .

W jednym aucie mam beżową wykładzinę i na dodatek beżowe dywaniki na których są ślady od butów, na czym poległ AG. Jak zdecydowałem się na Power Bursta, bo wyczytałem że jest idealny do samochodów, usuwa codzienne brudy to w następnym poście chwalony jest Enz All jako usuwający wszystkie brudy, mimo że wcześniej był wychwalany jako enzymatyczny usuwacz tłuszczów.

Chciałbym mieć idealny środek usuwający ślady butów z dywaników. Co polecicie?

Czy tego AG mogę użyć jako płynu do ekstrakcji?

Mam trochę RM 760 - można używać go jako płynu do ekstrakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie do kolegów bardziej doświadczonych...

Używam odkurzacza pianowego Santoemma i potrzebuje dobrać jakiś dobry pre spray. W odkurzaczu pianowym zostaje na tapicerce dużo mniej wody i stąd też moje pytanie jaki Pre Spray wybrać żeby nie trzeba było go wypłukiwać dużą ilością wody? Pomożecie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tersus

Prochem

VPHDCC

 

Kita33 wiem wiem w całym poście się przewijają te firmy ale 99% osób pierze tapicerki za pomocą ekstraktora na mokro. Ja niestety nie. Używając piany nie jestem pewien czy np będę w stanie dobrze wypłukać Tersusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 4 nano vacuum interior wash. Czy jest sens używać go jako prespray? Może ktoś mógłby sprzedać odrobinę jakiegoś preparatu, który jest dedykowany jako prespray? Pewnie nie ma sensu stosować 4 nano na podsufitkę i boczki? Co będzie w takim razie lepsze? Może i tutaj ktoś sprzeda odrobinę odpowiednich do tego preparatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enz-All 10gr na litr jako prespray a ekstrakcja Formula90 w ilości 10gr na 10 litrow wody

 

Formule mam w proszku.

 

 

W takich proporcjach usunie średnie zabrudzenia z jasnej tapicerki? Czy na coś cięższego stosujesz inne proporcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.