Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałem się podzielić efektami użytych środków jakie dostałem wraz z zakupionym George od kolegi poorboy , gdyż nie wiele jest na ten temat , do prania tapicerki użyłem jako prespray APC Stockmeier KT22 w stężeniu 1:10, oraz Proszek do prania tapicerki i dywanów - Carpet Cleaner EX-1 15g na 5litrów roztworu jaki urzyłem , temperatura oczywiście odpowiednia,

 

pacjentem były fotele i tylna kanapa Fiata Punto II dość zmęczone i poplamione bóg wie czym i na dodatek jakąś parafiną w płynie przynajmniej tak twierdził właściciel; odrazu sorka za jakość zdjęć ale robione były na szybkości.

BV1sIX.jpg

2IR7az.jpg

0pGUC8.jpg

6JzDXT.jpg

i8LGhH.jpg

KT22 urzyłęm również do bonetownia podsufitki która już po pierwszym przetarciu pieluchą tetrową pokazała co w sobie ma....

 

HmPu8q.jpg

 

Nie mam dużego doświadczenia i było to moje dopiero któreś pranie ale efekty naprawdę zadowalające wszystkie zacieki znikneły brud fajnie się rozpuścił a ekstrakcja ładnie płukała i wydaje mi się ze żadnych zacieków nie było przy tym fajny zapach EX1.

Efekt po

E2zPfy.jpg

qBzkzT.jpg

o51N2m.jpg

Efekt po praniu zadowalający fotele odżyły, w niektórych miejscach na zdjęciach fotele mogą być delikatnie wilgotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyciągałem prespray.....a później ekstrakcja powiedzmy że dwa może trzy przejazdy w najbrudniejszych miejscach dopóki nie widziałem że przestaje wyciągać brud ale .... prespray tylko na początku porządnie wyszczotkowany widać było jak w miejscach obejmowania plam podczas szczotkowania bardziej sie pienił i tak jakby wchodził w reakcje, dość fajnie schodziło :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jakie najbardziej popularne czy tez potrzebne odplamiacze które mogły by się przydać podczas prania tapicerek samochodowych?

jak narazie posiadam w arsenale

-Hevy Duty Carpet Clener

-APC Stockmeier KT22

- do ekstrakcji Carpet Cleaner EX-1

myślałem żeby dokupić jeszcze chemspec enz all do usuwania zabrudzeń typu białkowego i do tego płukanka formula 90

ewentualnie co można by dołożyć do tego?

I czy można np najpierw spryskać pre sprayem do zabrudzeń ogólnych(np KT22 ) wyszczotkować a potem po kilku nastu minutach oprysk z enzalla i na samym końcu płukanka ma to sens czy ta chemia mogła by się gryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chemspec enz all tez posiadam i normalnie później robię płukankę EX-1 ( wiadomo jak masz kase to nie zaszkodzi miec rowniez i formuly 90)

Do uzupełnienia zestawu przydało by Ci się

Tersus SR201 -Żel usuwający plamy z gumy do żucia, smoły, smaru, niektórych rodzajów tuszu, kleju, oleju i innych substancji podatnych na rozpuszczalniki.

Oraz, na reszte plam

chemspec dye gone - stosunków bardzo drogi produkt ale według mnie jeden z lepszych na rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna dwóch presprayów. Jeden do typowo białkowych plam Chemspeca Enz-all i do tłustych Tersus PR101. I teraz moje pytanie: czy mogę zastąpić Enz-alla Tersusem PR951 nie tracąc na jakości bo chcę zamówić z jednego źródła i nie płacić za dostawy każdego środka z osobna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chemspec Enz-All występuję również w opakowaniach 0,68kg. Dla mnie to wystarczająca ilość do użytku domowego. Wiecie gdzie mogę kupić takie opakowanie? W popularnym portalu aukcyjnym jest tylko zestaw: Chemspec Formula 90 + Enz-All (2*0,68 kg) za niecałą stówkę z przesyłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.