Skocz do zawartości

Forumowicze vs Sklepy;-)


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

wiem wiem, myślałem że mają jakis odział w UK to było by taniej...podstawową przesyłkę mają 200 USD :lol: normalnie lepiej niż zymol -125 lub 145 USD...dlaczego nikt jeszcze nie wpadł na zrobienie takich kit-ów w Polsce za normalne pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje żeby jakiś sklep zainteresował się buteleczkami na kosmetyki z UK. Wystawiłem w dziale giełda ogłoszenie na zakup grupowy - po 24h miałem zamówienie na 350sztuk różnego rodzaju butelek, atomizerów, rozpylaczy a wielu osobom musiałem domówić bo nie jestem w stanie więcej już zamówić.

 

Myślę że gdyby któryś z sklepów oferował takie produkty to by było spore wzięcie na nie, szczególnie że np ja wolałbym zapłacić więcej za nie a ściągać je z PL jak z UK (przesyłka + duże opłaty za przelew zagraniczny).

 

Osobiście sprawdziłem w Polsce około15-20 dostawców takich wyrobów ale ich wygląd delikatnie mówiąc był nie satysfakcjonujący....

 

Link do tematu: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... sc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie importu, to warto zaznaczyć dwie sprawy:

- przy imporcie z poza UE VAT należy odprowadzić od razu, także wiąże się to z zamrożeniem odpowiedniej puli pieniędzy.

- czym większe zamówienie, tym mniejsze koszty transportu na jeden produkt, z reguły jest pewien poziom, powyżej którego transport wychodzi już atrakcyjnie. Niestety tutaj również problemem jest potrzeba wyłożenia sporych pieniędzy na zakup (nawet z odroczoną płatnością) i transport oraz zapłacenie w/w VATu :P Myślę, że jak dobrze każdy z nas zdaje sobie sprawę pieniądz wyłączony z firmy już nie pracuje, także suma utraconych korzyści rośnie; nie zapominając oczywiście o ryzyku czy wszystkie/większość zamówionych produktów nam zejdzie w określonym czasie. Na takie ryzyko mogą sobie pozwolić duzi lub osoby posiadające duży zasób środków finansowych :D

 

Odnośnie rabatów, to zapewne WaxParadise ma rację (bo niby dlaczego miałby nie pisać prawdy). Na podstawie mojego doświadczenia myślę jednak, że przy konkretnym zamówieniu ilościowym (po boxie, palecie danego produktu) i wartościowym, wraz z pełną przedpłatą jest się w stanie uzyskać u dostawcy lepsze warunki jednorazowo, choćby z tego powodu, że ponosi on mniejsze koszty przygotowania dóbr oraz logistyczne, a dodatkowo środki ma na koncie przed sprzedażą produktów, także może już nimi obracać, a jak dobrze wiadomo "pieniądz robi pieniądz" 8-)

 

P.s. nie mam nic wspólnego z biznesem kosmetyków dla aut :roll:

 

Jeśli chodzi o wyłączność, to jest ta kwestia regulowana przez UE, w zasadzie to chyba zabroniona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego takie kosmiczne podwyżki na Chemical Guys?! :(

 

To nie są kosmiczne podwyżki, tylko normalne ceny jakie powinny być na rynku od samego początku. W całej Polsce nastąpiło wyrównanie cen.

 

ostatnio slyszalem ze UOKiK takie 'wyrownanie' cen nazwal zmowa cenowa (chodzilo o producentow farb) :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zachęcam, szczególnie przedstawicieli/dystrybutorów poszczególnych firm, aby w swoich działach zakładali tematy dla poszczególnych produktów: np. ValetPRO Orange Pre-Wash itp. i dokonywali prezentacji danego produktu oraz mająć duże doświadczenie w stosowaniu tego produktu opisywali optymalną aplikację/użycie. Dzięki temu będzie można wykorzystać prawdziwą moc drzemiącą w danym produkcie i jeśli chodzi o aplikację nie trzeba będzie odkrywać Ameryki od nowa (czyli będzie można uczyć się na cudzych błędach;-) Jeden produkt-Jeden temat! Dzięki temu będzie czytelnie i forumowicze będą mogli dopisywać swoje uwagi/pytania/problemy/opinie itp. (nie mylić z działem testy;-) Dzięki temu będzie można łatwo znaleźć dany produkt i coś o nim!

Zresztą ja widzę, że niektóre firmy/działy zaczeły już to robić;-) Ale forma Jeden produkt-Jeden temat! jest zdecydowanie lepsza/bardziej czytelna/przystępniejsza! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

nie mam ostatnio rozeznania w polskich sklepach, ale raczej nie dostaniesz. Ja zamawiałem z the polishing company. Lipna strona, ale rewelacyjny kontakt, obsługa i wysyłka. Jak masz miejsce do mycia wyłożone kostką, płytkami, czy ogólnie powierzchnia jest gładka to wiadra na kółkach sprawdzą się idealnie i jest to wydatek na dłuuuugie lata.

Polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

dzinkins, Wiadra są, nakrętki są, grit guard są , nad kółkami pracujemy i dostałem dzisiaj info że jest duża szansa więc myślę że za jakieś 2 może 3 tyg będzie wszystko do skompletowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości sklepów brakuje mi informacji o dacie kolejnej dostawy, gama produktów jest tak szeroka, że wiadome jest, że nie wszystko jest "na stanie".

Informacja o terminie nowej dostawy myślę, że ułatwiła by życie i zaoszczędziła by czas na pisanie maili w stylu "kiedy będzie dostępny ... " :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Przedstawicieli/Dystrybutorów poszczególnych Producentów/Firm, Sklepów i poniekąd Administracji. W związku z dyskusją o samplerach jaka miała miejsce. Czy oryginalne samplery będą bardziej dostępne? Bo sytuacja wygląda przeważnie tak, że jak wchodzi jakaś nowa firma, to oryginalne samplery można kupić bez problemu przez krótki okres czasu. Później ich dostępność jest o wiele gorsza/często nawet żadna! Patrz przykład Poorboy's. Na dzień dzisiejszy skompletowanie wszystkich oryginalnych samplerów dostępnych na stronie producenta jest praktycznie niemożliwe:-( Po prostu chciałbym (i myślę, że nie tylko ja;-), aby zawsze była dostępna pełna paleta oryginalnych samplerów jakie oferuje producent. Czy to Poorboy's, Raze Glaze, Dodo, Lusso Oro, Finish Kare czy Swissvax i inni. Jak wygląda tutaj sprawa do strony Przedstawicieli, Dystrybutorów? Jakie warunki oferują/dyktują Producenci? Czy wydzielają ilość samplerów? Produkują okresowo? Myślę, że moje zdanie podzieli większość Forumowiczów i Sklepy, które też narzekają na braki oryginalnych testerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes, ja mogę powiedzieć tyle: z RaceGlaze wszystkie sample, które są oferowane przez producenta, są zawsze w ofercie. Szykujemy nawet coś specjalnego, ale to niebawem. Z lusso - jak najbardziej, lusso oro jest dostępne w sampler size non stop.

Nawet Zymol Holiday Kit 1 jest cały czas na stanie. A inni po prostu nie pferują takich opakowań.

Zabawna historia - w Chemical Guy's producent określa często 16uncji (473ml) jako "sample size". Nie, to nie pomyłka, nie 4,73ml, tylko prawie pół litra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Bo sytuacja wygląda przeważnie tak, że jak wchodzi jakaś nowa firma, to oryginalne samplery można kupić bez problemu przez krótki okres czasu. Później ich dostępność jest o wiele gorsza/często nawet żadna!

 

Bo taka jest rola samplerów, wypróbować i ew kupić normalne opakowanie. A że u nas wygląda to jak wygląda to inna sprawa. Na palcach jednej ręki możnaby policzyć klientów którzy po kupnie samplera SV kupiliby potem pełne opakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bo taka jest rola samplerów, wypróbować i ew kupić normalne opakowanie. A że u nas wygląda to jak wygląda to inna sprawa. Na palcach jednej ręki możnaby policzyć klientów którzy po kupnie samplera SV kupiliby potem pełne opakowania.

 

Wziąłeś pod uwagę, że widocznie po użyciu samplera produkt nie spełnił oczekiwań??? Przecież na dobrą sprawę "jechać" na samych samplerach jest mało opłacalne. Inna sprawa, że taka próbka w przypadku SV jest dla wielu osiągalna cenowo w przeciwieństwie do pełnego opakowania.

 

To nie są kosmiczne podwyżki, tylko normalne ceny jakie powinny być na rynku od samego początku. W całej Polsce nastąpiło wyrównanie cen.

 

Hehe, "wyrównanie" czyli rozumiem że dystrybutorzy ustalili ceny minimalne???

 

ozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.