Skocz do zawartości

Forumowicze vs Sklepy;-)


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

jakbym sie ze sklepu utrzymywał to bym rodziny nie wyżywił

 

Księgowa się mnie pytała "Kiedy planuje mieć jakiś dochód", bo jak na razie to jestem 150k do tyłu i wciąż rośnie. Taki dochodowy, hobbystyczny interes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snap, Pcham i wystawiam na co mogę. Prywatnych rzeczy nie wprowadzałem na stan magazynowy, bo mi sie nie chciało tego wypisywać. A podatki płace uczciwie, regularnie i na czas.

 

Ktoś otwiera nowy sklep?

 

Bo dają dotacje i myślą, że KOKOSY!

 

To tak samo jak z zakładami usługowymi "Auto Detailing"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Partnerzy, skoro taka bieda i ciągłe stary, to w jakim celu, praktycznie co miesiąc, Ktoś otwiera nowy sklep?

 

Może czas się sprawdzić ? :lol:

 

A tak na poważnie to patrząc na zamówienia odpowiedz jest krótka : SCS :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dają dotacje i myślą, że KOKOSY!

 

To tak samo jak z zakładami usługowymi "Auto Detailing"

:good:

 

Nie tak prosto zamknąć interes jak ktoś wsadził swoje oszczędności, w moim i Tomka przypadku nikt a już już napewno Państwo nas nie wspomagało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dziwi mnie, że przy takich stratach jeszcze ciągniesz ten wózek!

 

No jak mi się znudzi "zabawa" to kopnę ten sklep. Na moje miejsce pojawi się ktoś nowy i będzie "Wam" rozlewał produkty, dawał gratisy i wysyłał paczki w torbach po żarciu dla psa. :mrgreen:

 

Gdyby nie inne źródła dochodu to już zdechłbym z głodu.

 

Co do SCS - to patrząc na rozwój, to pewnie i Mariuszowi też się nie przelewa i nie kąpie się w milionach monet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Co do SCS - to patrząc na rozwój, to pewnie i Mariuszowi też się nie przelewa i nie kąpie się w milionach monet.
Dokładnie, wprowadzenie każdej nowej pozycji w sklepie ponosi spore koszty. I tak jak połowa ludzi w Polsce pracuję na 2 etatach bo trzeba jakoś sobie radzić, tylko SCS byłoby ciężko bo:

 

firmy działają na zasadzie prostej matematyki, czyli przychód - koszty = zysk..
ale

 

przychód - koszty = zysk + wprowadzenie nowych produktów najczęściej daje wynik poniżej zera :/

 

Tu przychodzi w pomocy drugi etat.....

 

[ Dodano: 23 Lipiec 2012, 13:12 ]

patrząc na zamówienia odpowiedz jest krótka
nie do końca bo w jednym sklepie ktoś złoży 20 zamówień po 50zł a w drugi jedno za 1500zł i już ta teoria idzie się j........ ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
tylko SCS byłoby ciężko bo

 

No wiesz co Mariusz- niszczysz moje marzenia. Ja myślałam, że Ty leżysz, "pachniesz" a kasa strumieniem sama na konto wpływa... I też tak chciałam! ;)

 

a Ty mi piszesz, że tak nie jest? :P:mrgreen:

 

 

 

P.S. to pisała kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi (oczywiście etacik poza MX NOWICKI jest ;):D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne to trochę... Znam kilka osób prowadzących takie interesy w niemczech, UK i tam jakoś mogą... aaaa.. ale tam nie ma gratisów, darmowych wysyłek i ludzie trochę lepiej zarabiają.

 

Jacku, nie wiem czy powaznie piszesz,ale ostatnie zamównienie u was na kwote ~300 zl (tak wiem, nie dużo) - 0 gratisu i ani jednego cukierka :wallbash: i za przesylke zaplaciłem 17zl wiec :o

 

Absolutnie się z Wami (sklepami) zgadzam, że nie jest kolorowo, bo wiem jak to wygląda, ale nie popadajmy w skrajność. Aż tak źle nie jest, a narzekanie na rosnące ceny ludzi którzy wydają XXX kwoty na kosmetyki samochodowe jest co najmniej mało racjonalne, zwłaszcza, że na rynku kosmetyków samochodowych możemy wybierać w tańszych 'zamiennikach' do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, nie wiem czy powaznie piszesz,ale ostatnie zamównienie u was na kwote ~300 zl (tak wiem, nie dużo) - 0 gratisu i ani jednego cukierka i za przesylke zaplaciłem 17zl wiec

 

Hmmm... Michał poszukaj w pudle. Nie zdarza się, abyśmy nie włożyli niczego słodkiego, no chyba, że akurat skończyły się nam cuksy. A nawet jeśli to gratis jest naszą dobra wola, bo rabat powinien być zadowalającą gratyfikacją.

16,95zł za kuriera UPS to chyba też nie jest dużo.

 

Gratisów nie rozdajemy, bo to proceder prowadzący do 'skundlenia' środowiska, jak i klienteli. Patrząc, że szmatki, które są rozdawane to najniższy sort, a rozlewane produkty to odlewki z dużych opakowań itp. to nic dobrego.

 

Taka polityka przyświeca nam od początku powstania sklepu i nie mamy zamiaru tego zmieniać. To, że inni rozdają to niech rozdają. My mamy trochę inne priorytety. A jak zaczniemy to nie mamy w zwyczaju "prezentować" nikogo gównianym gadżetem. :kox:

 

Jeśli nie znajdziesz w paczcce tego brakującego cuksa, bo być powinien - daj znać, doślemy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratisów nie rozdajemy, bo to proceder prowadzący do 'skundlenia' środowiska, jak i klienteli. Patrząc, że szmatki, które są rozdawane to najniższy sort, a rozlewane produkty to odlewki z dużych opakowań itp. to nic dobrego.

:good: Dużo dałbym, żeby móc poczytać sobie prywatne wiadomości wysyłane do forumowych sklepów, gdzie ewentualni klienci dopytują się o pierdoły, jak już zamówią coś po kilku nieprzespanych nocach zastanawiając się czy jednak warto to kupić stawiają warunek sprzedawcy: kupię to w Twoim sklepie ale musisz mi dać w gratisie, to, to, to i jeszcze to i przesyłka gratis.Jak nie to idę to kupić w drugim sklepie bo tam dołożyli mi to, to i to. Wartość zamówienia 69,99 :evil: To bylaby ciekawa lektura

 

Dla mnie osobiście to żałosna sprawa, żeby żebrać oficjalnie o gratisy, które są dobrą wolą sprzedawcy i tylko od jego widzimisie zależy czy mi coś dołoży czy nie. Zwłaszcza, że kwoty zamówień w tej branży nie powodują wahań na rynkach giełdowych całego świata po wpłynieciu na konto sprzedawcy

 

Nie piszę tego, żeby "zrobić dobrze" sprzedawcom licząc po cichu na gratisowe szmatki w podzięce przy następnym zamówieniu ale dlatego, że bawiąc się w detailing, czy jak to zwał wchodzę w to z pełną świadomością ponoszenia cały czas kosztów. Dodatkowo nie znam żadnego hobby, który poza etapem pierwszego zafascynowania byłoby tanie i nie generowało żadnych kosztów na pewnym poziomie.

 

Jeżeli chcę się w to bawić na jako takim poziomie, to zamykam dziób, zaciskam zęby i nie płaczę, że Nielsen czy Colli podrożało znacząco a jeżeli podwyżka kosmetyku, który kosztuje do 100 zł jest dla czyjejś kieszeni dużym wydatkiem, to sorry, ale chyba trzeba wziąć ołówek do ręki i policzyć czy nie mamy za bardzo rozbuchanego budzetu i czy nas stać na takie zabawy (które nie są dla każdego obowiązkowe). Jeżeli podwyżka o 20 zł tak mnie wzburza to moim zdaniem mnie nie stać na to hobby na poziomie jaki zakładalem i wracam do półki marketowej, na którą mnie stać a dzięki której też można ogarnąć auto na błysk bo nie zdarzyło mi się, żeby kiedykolwiek, ktokolwiek będący laikiem w KA powiedział i odróżnił, że na lakierze jest wosk za kilka tysięcy a na oponach czernidło za 200 zł. Każdy natomiast powtarza, ze auto jest czyste a czym je doczyściłem to już moja i mojego portfela sprawa. Pozdrwiam wszystkich amatorów darmowych szmatek, samplerków i innych darmowych cudactw :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: Dużo dałbym, żeby móc poczytać sobie prywatne wiadomości wysyłane do forumowych sklepów, gdzie ewentualni klienci dopytują się o pierdoły, jak już zamówią coś po kilku nieprzespanych nocach zastanawiając się czy jednak warto to kupić stawiają warunek sprzedawcy: kupię to w Twoim sklepie ale musisz mi dać w gratisie, to, to, to i jeszcze to i przesyłka gratis.Jak nie to idę to kupić w drugim sklepie bo tam dołożyli mi to, to i to. Wartość zamówienia 69,99 :evil: To bylaby ciekawa lektura
to jest raczej na porządku dziennym...standardem jest wysyłanie mejla do kilku sklepów z zapytaniem o ofertę a następnie wybieranie najlepszej....taka rzeczywistość której nie rozumiem no ale...też kiedyś nie miałem sklepu robiłem zakupy tu i tam i nigdy sie o gratisy nie dopominałem, teraz czegoś nie dasz to wieszają na Tobie psy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardem jest wysyłanie mejla do kilku sklepów z zapytaniem o ofertę a następnie wybieranie najlepszej....taka rzeczywistość której nie rozumiem no ale...

 

a dla mnie to jest normalne prawo rynku. Sam prowadzę własny biznes, nie związany zupełnie z detailingiem i nie wyobrażam sobie sytuacji, że kupuję coś od firmy w pierwszym lepszym sklepie, zamawiam 5 komputerów do firmy, wysyłam 100 maili o ofertę i wybieram najlepszą.

 

Kupujesz kino domowe, w media jest za 5 klocków, a w Saturnie za 4,5 klocka, co wybierasz? :D

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, nie wiem czy powaznie piszesz,ale ostatnie zamównienie u was na kwote ~300 zl (tak wiem, nie dużo) - 0 gratisu i ani jednego cukierka i za przesylke zaplaciłem 17zl wiec

 

Hmmm... Michał poszukaj w pudle. Nie zdarza się, abyśmy nie włożyli niczego słodkiego, no chyba, że akurat skończyły się nam cuksy. A nawet jeśli to gratis jest naszą dobra wola, bo rabat powinien być zadowalającą gratyfikacją.

16,95zł za kuriera UPS to chyba też nie jest dużo.

 

Gratisów nie rozdajemy, bo to proceder prowadzący do 'skundlenia' środowiska, jak i klienteli. Patrząc, że szmatki, które są rozdawane to najniższy sort, a rozlewane produkty to odlewki z dużych opakowań itp. to nic dobrego.

 

Taka polityka przyświeca nam od początku powstania sklepu i nie mamy zamiaru tego zmieniać. To, że inni rozdają to niech rozdają. My mamy trochę inne priorytety. A jak zaczniemy to nie mamy w zwyczaju "prezentować" nikogo gównianym gadżetem. :kox:

 

Jeśli nie znajdziesz w paczcce tego brakującego cuksa, bo być powinien - daj znać, doślemy. :)

 

Jacek, źle mnie zrozumiałeś, nie chodzi o żadne gratisy, wiem jak podchodzicie do tego tematu i to akceptuje. Na słodycze jeszcze mnie stać :lol: Moj wcześniejszy post miał zabrzmieć trochę inaczej ;)

 

ps. ceny przesyłek znam, jestem pracownikiem jednej z firm kurierskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz kino domowe, w media jest za 5 klocków, a w Saturnie za 4,5 klocka, co wybierasz?

 

pieknie :) oczywiscie jak napisales - to prawa rynku... ale dystrybutorzy, oraz sklepy, ktore dostaly dotacje i sa na fali - bo "jakos to bedzie" zasypuja (wyrywaja) sobie klienta - dodatkami, ktore czasami przewyzszaja wartosc zamowienia :) bardziej to Daniels mial na mysli :P

 

a tak wogole, to rozmowa ze slepym o kolorach :) jak ktos madrze napisal - zapewne SJake :) :) ludzie, ktorzy sciagaja sobie kosmetyki z zza naszych granic, nie placa podatkow i wg. prawa nie maja prawa sprzedac tego kosmetyku dalej :) a ze to robia, to inna kwestia.... jakbym mogl nie zaplacic 23% podatku, to uwierzcie mi, sprzedalbym Wam 23% taniej :) chyba proste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę tylko dla tych którzy myślą że to dochodowy biznes "mlekiem i miodem płynący" także z Tomkiem zapier... w innych pracach bo na pewno nie utrzymałbym z tego domu i rodziny.

Także wpracy od 6 30 do ok 24 - jak narazie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche sie usmialem jak to czytałem...

Kompletnie nie rozumiem dlaczego sie Panowie i Panie sprzedający tłumaczenie z tego co robicie.

Nie żyjemy w Rosji Putina i jak komus cos nie odpowiada to nie ma przymusu ani hobby ani zakupow w tym czy innym sklepie. Tym bardziej ze i tak gro zaopatruje sie w Lidlach, Tesco i innych.

 

A co do braku FV od Jacka, to akurat dostawalem je zawsze, tak samo jak od pozostałych Partnerow u których robiłem zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.