Skocz do zawartości

Forumowicze vs Sklepy;-)


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
Taka przyjemność też tania nie jest (30zł).

 

30zeta za dostawe w ciagu 3-4godz to wg mnie very good price ;-)

 

Dokladnie, jaki kurier ma taka stawke?

 

30 zł to koszt przesyłki konduktorskiej (przynajmniej na stronie PKP tak to wygląda). A niecałe 40 zł pokazało mi w DHL-u (oczywiście na umowę). Też tak mi się wydawało, że mało :o na stronie DHL (bez umowy 2 razy tyle ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 zł to koszt przesyłki konduktorskiej (przynajmniej na stronie PKP tak to wygląda). A niecałe 40 zł pokazało mi w DHL-u (oczywiście na umowę). Też tak mi się wydawało, że mało :o na stronie DHL (bez umowy 2 razy tyle ;) ).

 

w DHL koszt standardowej przesylki to 29pln realizowanej na next day.

PKP za 30zeta przerzuca paczke w ciagu 3-4godz na odleglosc 180km (W-wa ->K-ce)

wiec dyskusja o cenie jest tu naprawde absurdalna ;-)

3-4godz to czasem miejski kurier potrzebuje na przerzucenie czegos po W-wie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
w DHL koszt standardowej przesylki to 29pln realizowanej na next day

 

standardowej przy cenniku "dla Kowalskiego" ;)

PKP za 30zeta przerzuca paczke w ciagu 3-4godz na odleglosc 180km (W-wa ->K-ce)

Różnica w cenie w tym przypadku między PKP a DHL'em wyniosła 10 zł tylko, że jedna i druga strona by musiała pokonać kilka/kilkanaście km żeby dotrzeć do dworca. A kurier odbierze ze sklepu i przywiezie do domu...

wiec dyskusja o cenie jest tu naprawde absurdalna ;-)

no skoro tak uważasz... ;)

 

no ale ja chciałam tylko pomóc :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, niecałe 40zł za paczkę, która będzie u mnie za kilka godzin to mało. Kurier za 30zł na jutro to też rozsądna propozycja, ALE w przypadku kiedy mam nóż na gardle i robię samochód klienta na przykład. Oraz kiedy mówimy o paczce wartej trochę więcej niż 39,90 :P. A że samochody robię tylko swoje i nie chciałem mieć przestoju w pracy, to kombinowałem jak szybko i tanim kosztem można tę pastę załatwić.

Jeśli paczkomat na jutro się nie wyrobi, to może i lepiej. W końcu sesja sama się nie zaliczy... :D

 

A Wioli jeszcze raz bardzo dziękuję za okazaną pomoc, ekspresowe działanie i jak zwykle bardzo miły i rzeczowy kontakt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w DHL koszt standardowej przesylki to 29pln realizowanej na next day

 

standardowej przy cenniku "dla Kowalskiego" ;)

 

tak' date=' tak - ja wlasnie tyle place jako kowalski z ulicy :)

 

Różnica w cenie w tym przypadku między PKP a DHL'em wyniosła 10 zł tylko, że jedna i druga strona by musiała pokonać kilka/kilkanaście km żeby dotrzeć do dworca. A kurier odbierze ze sklepu i przywiezie do domu...

 

dlatego ja osobiscie nie zastanawialbym sie ani chwili i poprosil o kuriera z dostawa na jutro rano ;-)

 

no ale ja chciałam tylko pomóc :dontknow:

Wiola i przeciez pomoglas ;-) A tak swoja drogą, to dzięki za paczkę - dostałem wczoraj ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
A Wioli jeszcze raz bardzo dziękuję za okazaną pomoc, ekspresowe działanie i jak zwykle bardzo miły i rzeczowy kontakt

 

nie ma za co ;) Mam nadzieję, że Inpost pozytywnie nas zaskoczy :)

 

A tak swoja drogą, to dzięki za paczkę - dostałem wczoraj ;-)

 

I chyba się powtarzam... nie ma za co :mrgreen:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Do dystrybutorów oraz do partnerów forum i w ogóle osób którzy handlują kosmetykami samochodowymi. Otóż ostatnio zauważyłem, że ceny zaczęły rosnąć. Niestety ceny przy niektórych produktach wzrosły nawet o :idea: 25%. Rozumiem, że ceny wzrosły dzięki słabej złotówce. Nie może być inaczej gdyż nie zauważyłem zmian na rynku kosmetycznym w USA :o .

Moje pytanie brzmi: czy ceny wrócą do pierwotniejszych poziomów gdy złotówka się umocni? W tej chwili większość z was oferuje rabat (średnio 5%). Czy te rabaty zostają :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy złotówka się umocni

 

jak to się umocni ... toż ona cały czas się umacnia. O ile USD stoi praktycznie bez zmian z małymi wahaniami o tyle EUR w ciągu miesiąca spadło o ok 15 gr.

 

Niestety trzeba wziąć pod uwagę również pozostałe koszty które ponosi sklep/dystrybutor i stąd podejrzewam owe podwyżki bo raczej nie z racji sezonu :o chyba, że chodzi o pogodę której nie ma, a skoro nie ma to nie ma również spodziewanego zapotrzebowania/zużycia i stąd podwyżki aby pokryć koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba wziąć pod uwagę również pozostałe koszty które ponosi sklep/dystrybutor i stąd podejrzewam owe podwyżki bo raczej nie z racji sezonu chyba, że chodzi o pogodę której nie ma, a skoro nie ma to nie ma również spodziewanego zapotrzebowania/zużycia i stąd podwyżki aby pokryć koszty...

To nie jest argument. Wcześniej mieli te same koszty. Może zaczekamy i zobaczymy jak wypowiedzą się sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest argument. Wcześniej mieli te same koszty. Może zaczekamy i zobaczymy jak wypowiedzą się sprzedawcy.

 

A co takiego powie Ci sprzedawca/ew. dystrybutor, ktory jest 5/10/15 ogniwem pomiędzy producentem a klientem? Na pewno nie będzie kretynem, który odpowie: "Drogi kliencie, codziennie śledzę na TVN 24 rynki finansowe na całym świecie zaczynając od Japonii na USA kończąc tylko po to, żeby zrobić Ci dobrze, w zwiazku z wahaniami kursowymi naszej waluty, codziennie waloryzuję ceny w swoim sklepie internetowym" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosnące ceny to nie normalna kolej rzeczy, a tak na serio z tego co mi wiadomo kosmetyki samochodowe są luksusem, a za luksus się płaci, i tak jeszcze ceny są niskie, z tym co było 3-4 lata temu, ja za coli płaciłem ponad 100zł, woski dodo ponad 200zł, a ironx 0.5l 99zł, a każdy chcę z czegoś żyć, w sumie mnie też trochę denerwuje, jak cena rośnie, ale nic na to nie poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów że nie pytacie dystrybutorów dlaczego ceny rosną?

Nie wiem dlaczego piszesz do mnie w liczbie mnogiej i traktujesz mnie jako osobę, która rozmawia z dystrybutorami. Rozumiem, że kupując codziennie chleb, mleko i wędlinę, wypytujesz ekspedientkę dlaczego ceny rosną.

 

Człowieku, nie wiem czy zauważyłeś ale w ostanim czasie wszystko podrożało/drożeje a kolejny wosk czy czernidło do opon nie jest Ci do niczego potrzebne więc nie wiem po co zaprzątać sobie głowę bzdurami i zadręczać się pytaniami dlaczego drożeje. Napisz do kancelarii plemiela, ministra skarbu państwa, finansów, Komisji Europejskiej i będziesz miał info z pierwszej ręki dlaczego drożeje i czy jak kurs walut sie umocni to stanieje... :shock::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego piszesz do mnie w liczbie mnogiej i traktujesz mnie jako osobę, która rozmawia z dystrybutorami
Sorry

 

Człowieku, nie wiem czy zauważyłeś ale w ostanim czasie wszystko podrożało/drożeje a kolejny wosk czy czernidło do opon nie jest Ci do niczego potrzebne więc nie wiem po co zaprzątać sobie głowę bzdurami i zadręczać się pytaniami dlaczego drożeje
na razie nie zauważyłem aby coś na półkach sklepowych podrożało w tak szybkim tempie

 

Napisz do kancelarii plemiela, ministra skarbu państwa, finansów, Komisji Europejskiej i będziesz miał info z pierwszej ręki dlaczego drożeje i czy jak kurs walut sie umocni to stanieje...
Nie trzeba. Wystarczy CNBC. Rząd by mnie okłamał :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3ci0r, bo z reguły te małe podwyżeczki bierze na siebie dystrybutor. A jak mu się już miarka przelewa, że "robi" na granicy opłacalości to nie ma się co dziwić.

 

Z tego co wiem od września leci do góry Flexipads i jeszcze kilka innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tak mocno zdrożało o te 25%?

 

Może cena transportu ma też wpływ na ostateczną cenę produktu importowanego z USA.

 

Jesteśmy nowym graczem na rynku kosmetyków samochodowych, nie wiem jakie ceny były dwa lata temu, ale w tym roku z tego co zauważyłem to jedynie cena Colli bardzo poszła do góry, a np.: Meguiars trzyma ceny chyba od 3 lat praktycznie takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukwawa, nie do końca się zgadzam, że wszystko drożeje... często stare produkty tanieją, nowości są droższe podczas wprowadzania na rynek. Może kosmetyki samochodowe osiągnęły próg opłacalności? Jednak jeżeli mogę kupić np. nowy kosmetyk Zymol taniej z różnych źródeł niż od oficjalnego dystrybutora w PL to chyba coś jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeżeli mogę kupić np. nowy kosmetyk Zymol taniej z różnych źródeł niż od oficjalnego dystrybutora w PL to chyba coś jest nie tak...

 

Bo większośc osób od których możesz kupić Zymola nie płaci podatku 23% od ceny towaru jak i od kosztów transportu. Nie ponosi równiez kosztów prowadzenia działalności gospodarczej itp. Osoby prywatne z reguły nie płaca równiez kosztów odpraw celnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur proponuje założyć biznes i zobaczyć jaki jest zarobek i ile sklep zarabia na produkcie, powodzenia :good: druga sprawa- poruszyłeś sprawę rabatu -5% więc rozumiem że mało i do tego ceny drożeją, kupuję nie tylko kosmetyki, zdarzyło mi sie ostatnio kupować opony, 4100 złotych? jaki rabat dostałem? DARMOWĄ przesyłkę, drugi zakup- kino domowe- 3000 i co? nie dostałem nawet nawet kabla HDMI gratis a na takim sprzęcie sklep ma spooory zarobek... Reasumując nie ma tak źle chyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake Wiem o czym mówisz. Firma w której pracuję jest także jedynym oficjalnym przedstawicielem producenta (zupełnie inna branża) i mimo kosztów które wymieniłeś nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że prywatna osoba może kupić pojedyncze sztuki taniej niż hurtowo oficjalny dystrybutor. Widocznie jest to kwestia towaru, wywalczenia rabatów jak i samej sprzedaży- może obroty nie pozwalają na zbicie ceny u producenta. Warunki handlowe każda firma ma inne. Ceny jakie są takie są i zdaję sobie sprawę, że dystrybutorzy to nie wampiry chcące wyssać z nas każdą złotówkę i w pełni rozumiem chęć zarobku w końcu z czegoś trzeba żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniels napisał/a:

proponuje założyć biznes i zobaczyć jaki jest zarobek i ile sklep zarabia na produkcie, powodzenia

 

daniels napisał/a:

zdarzyło mi sie ostatnio kupować opony, 4100 złotych

 

daniels napisał/a:

drugi zakup- kino domowe- 3000

 

 

 

Hyhyhy. :D:song:

jakbym sie ze sklepu utrzymywał to bym rodziny nie wyżywił :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.