Skocz do zawartości

Ktory wosk do srebrnego lakieru.


Bartosz85

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w sumie nie używałem innych wosków oprócz FK Hi-Temp ale dla jasnych lakierów wydaje mi się bardzo dobry.

Na poniższych zdjęciach jest nałożony Hi-Temp bez cleaner'a. Mycie, glinka i Hi-Temp.

 

Golf VI po aplikacji Hi-Temp:

8bc7c0bb72e0.jpg

 

Colt, nie wiem który rok ale ten wosk to co zrobił z lakier bez jakiejkolwiek korekty i cleanera to dla mnie mistrzostwo:

f6fc3b85a12e.jpg

 

A tu moje Berlingo po 3 tygodniach od nałożenia wosku:

644eafc225dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mam do ogarnięcia srebrną służbówkę, potrzebuję czegoś wytrzymałego i lubię jak auto ma refleksy. Poprzednio użyłem Collinite 476 na goły lakier i dał radę długotrwałością (ponad 2 miesiące pod chmurką i 1kkm tygodniowo) wygląd całkiem OK, ale chcę podziałać z czymś innym, oto możliwości:

 

Z cleanerów itp mam PB Professional Polish i polituro-cleaner Megs UP (ale ta druga może lekko sołabić wosk, więc raczej odpada, nałoże sobie na prywatne auto, które przestoi w garażu)

Scenariusze:

1. Pozostać przy 476 ale nałożyć go tym razem na clenaer PB Professional Polish

 

2. tak na szybko mogę mieć Finish kare 1000p - pytanie czy dogada się z cleanerem Poorboy's nakładanym ręcznie (maszyna powiedziała pa pa) czy lepiej IPA

 

3. Colli Insulator - chyba odpada, ponoć słabiej trzyma od 476 więc zamiana siekierki na kijek

 

4. Poorboy's World EX (czy EXp) to mnie ciekawi, na pewno będzie grać z firmowym cleanerem.

 

5. Megs Ultimate Liquid wax (ale mam resztkę, chciałem użyć na prywatnym aucie więc wolałbym nie testować na służbowym, bo na moje auto nie starczy ;) ) chyba odpuszczę i użyję na innym aucie na wiosnę.

 

Czy którać droga będzie lepsza od nr 1?

Autko nie jest garażowane, zimą może wpadnie na nie Sonax BSD jak wosk zacznie umierać, a nie będzie warunków do pełnego procesu. Korci mnie FK 1000p i sealant PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wloasnie moim zdaniem nie dokonca dobrze wplywa. Cleaner swietnie oczysci ale zauważyłem, że akurat jego wymycie przy tym wosku deje dobre efekty w trwalosci jedynie wygląd ucierpi bo wymyjemy oszusta. Ale jesli mamy lakier w dobrej kondycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Ja ostatnio kładłem kilka razy SOFT FUSSO do jasnych lakierów i moim zdaniem duzo lepiej wyglada niz Colii. Wiec polecam Softa

 

a jak z trwałością,który lepiej wypada ? Jaki używasz cleaner ?

 

Fusso na dobrze umyty, wyglinkowany przetarty ipa lakier, swieza sprawa wiec nie bede sie wypowiadał o trwałosci. Cały czas sie zastanawiam nad cleanerem pod ten wosk po 1 czy jest sens a po drugie jesli tak to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
20 minut temu, markis80 napisał:

Czym się różnią Nattys Red od White?? Skoro obydwa są do jasnych kolorów.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

White jest typowo do jasnych kolorow,Red niby do cieplych barw zalecany ale raczej wszechstronnie stosowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sorki, że tak odgrzewam temat.

Zmieniłem auto na  srebrne  (dotychczas był granat) i używałem PB blue.  Czy można go stosować na srebrnym bez utraty 'srebrzystości'? Tz. czy stosując blue czegoś w wyglądzie nie pogorsze? (błysku/blasku)? Dodatkowo wpadł, za śmieszne pieniądze  Megs Deep Crystal Wax3, i jakoś mam wrażenie, że jakby bardziej wydobywał 'srebrzystość' z kolorku srebrnego. Niestety bardzo krótko się utrzymuje w przeciwieństwie do PB blue.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, harvard napisał:

Sorki, że tak odgrzewam temat.

Zmieniłem auto na  srebrne  (dotychczas był granat) i używałem PB blue.  Czy można go stosować na srebrnym bez utraty 'srebrzystości'? Tz. czy stosując blue czegoś w wyglądzie nie pogorsze? (błysku/blasku)? Dodatkowo wpadł, za śmieszne pieniądze  Megs Deep Crystal Wax3, i jakoś mam wrażenie, że jakby bardziej wydobywał 'srebrzystość' z kolorku srebrnego. Niestety bardzo krótko się utrzymuje w przeciwieństwie do PB blue.

 

Przecież nie odpadnie Ci błotnik, jak posmarujesz jeden element na próbę i zobaczysz czy efekt się podoba

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Złota łopata wędruje do mnie ale szkoda zakładać nowy temat.

No więc jaki wosk do srebrnego lakieru ? 😉

Podrzuci ktos jakieś ciekawe propozycje ? Moje pomysły już się skończyły a nie chciał bym co miesiąc testować czegoś nowego, chce teraz wrzucić coś nowego, czego jeszcze nie używałem i zostawić go na lakierze do śmierci (wosku oczywiście 😄). Na czym mi zależy ? Najbardziej look - w przypadku tego koloru, wg. mnie nie istnieje coś takiego jak przyciemnianie czy głębia więc skupiam się tylko na "szklistości". Trwałość może być i nawet 2-3 tygodnie, maskowanie rys, aplikacja i zapach mnie nie interesują.

Do tej pory udało się przetestować (część nadal trwa) Colli 746s, Fusso, KoG, HoW Sapphire, SSW, FW Amulet, Natty's red oraz wersję Liquid, Megs Mirror Glaze 16, IW Diablo, Angelwax AG i jeszcze kilka o których zapomniałem.

Ah i najważniejsze 😛 Nie chciał bym cenowo przekraczać 200zł za 50ml, jeszcze nie ten etap, chociaż po głowie chodzi coraz bardziej SV Shield czy jakiś Zymol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.