Skocz do zawartości

Ktory wosk do srebrnego lakieru.


Bartosz85

Rekomendowane odpowiedzi

Czytanie szkodzi, bo zacząłem się zastanawiać nad innymi zestawami po UC, tj. PB WD -> Track Claw, albo zestaw proponowany przez producenta DG #601 -> DG #111.

Jak by było z trwałością takich zestawów?

 

jeśli masz zamiar nałożyć sealant DG track claw czy 111 to najlepiej byłoby - dg 652 + 601 i na końcu sealant. Masz gwarancje trwałości.

Po WD wosk syntetyczny by dośc szybko spłynął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

 

Ja szukam dobrego wosku do 1000 zł, pacjent to golf vi 2011r Serbrny metalic, zastanawiam się nad swissvax, im więcej karnauba tym lepiej? Czy może lepiej wydać mniej a efekt będzie podobny. Pozdrawiam,

 

 

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg7, Osobiście na srebro rzuciłbym jakąś powłokę. Ze srebra głębi nie wyciągniesz, liczy się szklistość bardziej a to powłoki zapewnią :) Więc dysponując takim budżetem rzuciłbym się na Twoim miejscu na jakąś modeste, mohs+ czy crystal serum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak - oczywiście to moja prywatna opinia - jak jara Cię to, żeby raz na jakiś czas sobie powoskować, masz na to czas, a przede wszystkim warunki, to bierz wosk, np. glasura z hdc/prima amigo i woskuj, zawsze frajda dużo większa :) Jeśli jednak nie chce Ci się/nie masz czasu/miejsca to powłoka jest lepszym rozwiązaniem. Poza tym dla frajdy można sobie i powłokę nawoskować, nic to że spłynie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście pomóc w doborze wosku/sealantu do jasnego błękitu.

Dokładnie chodzi mi o lakier LB5M z palety VW - Arctic Blue Silver.

Mam już w zasadzie wszystko, od APC po Tar&Glue i IronOff'a i glinkę.

Mam tester DJ Blue Velvet - niby świetny do ciemnych lakierów ( kupiłem go z myślą o innym aucie ) może ktoś próbował go na jasnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu nakładałem Cquartz UK na Reflex Silver i auto wygląda fajnie. Lakier był w stanie całkiem niezłym z małymi swirlami, więc przejechałem tylko jeden raz Menzerną FF, potem IPA i kwarc. Lakier jest mega śliski i wygląda dużo lepiej (niż wcześniej i niż inne srebrne auta). Na razie nie padało, więc nie wiem jak z sheetingiem i beadingiem.

Bardzo ciężko zrobić zdjęcia, które oddają efekt... szczególnie iPhonem.

 

 

6a03895de262d329med.jpg

 

70ff43c28d0e67ddmed.jpg

 

7bb1fd89352401c5med.jpg

 

b89312ae52cb9e65med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na aucie siedzi DG TCR. Dla mnie efekt bardzo zadowalający jak na srebrne auto.

 

Tak to wygląda. Myślę, że znalazłem setup na lato.

 

Na zimę w zastosowaniu Race Glaze 4x4 z racji trwałości.

59442ad186421_Kulka-TCRon.jpg.fd13db41ed9804c28071fac8446c5445.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie ktory wosk wybrać pod PB White Diamond Show Glaze

Megs 16 który już posiadam czy

Dodo Juice Light Fantastic

Dodo Juice Diamond White

na trwałości za bardzo mi nie zależy,ważniejszy jest efekt

kolor to bardzo jasno niebieska perla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zgadzam się z poprzednikiem i dodam, iż Coli bardzo łapał kurz.Z syntetykami nie mam tego problemu.Ostatnio dałem Fusso i wszystko super poza małymi niedomaganiami w looku.DG dają lepszy look, za to Fusso lepsze wszystko pozostałe-śliskość, kropelkowanie i zrzut wody oraz długotrwałą czystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikiem i dodam, iż Coli bardzo łapał kurz.Z syntetykami nie mam tego problemu.Ostatnio dałem Fusso i wszystko super poza małymi niedomaganiami w looku.DG dają lepszy look, za to Fusso lepsze wszystko pozostałe-śliskość, kropelkowanie i zrzut wody oraz długotrwałą czystość.

O którym DG mówisz? Bo testowałem m.in. Track Claw i nic nie dawało wiekszej śliskości a jeśli fusso daje jeszcze większą śliskość to bylbym nieco w szoku. Ale dla mnie i tak najważniejszy jest look a tutaj sealanty DG są niedoścignione jednak. Po Track Claw błysk jest niesamowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla mnie i tak najważniejszy jest look a tutaj sealanty DG są niedoścignione jednak. Po Track Claw błysk jest niesamowity.

 

Osobiście używam DG #111 i ostatnio na stacji jakiś gościu cały czas się patrzył na moje świeżo umyte i nawoskowane auto :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety u mnie ze względu na warunki pogodowe od razu poszedł colli. W nakładaniu dość przyjemny gorzej z wypracowaniem wosku, trzeba się namęczyć. Ładny połysk zostaje do 2 może 3 dni po położeniu/myciu, bardzo ładnie się myje na bezdotykowej. Bedze szukał czegoś ciekawszego na lato.

59442ae132100_2014-10-0708_07_16.jpg.7266fb0427925564892e33a3084f127a.jpg

59442ae13e3b6_2014-10-0708_07_03.jpg.975429bc4e1b8f3cb4e20da8a09f7677.jpg

59442ae149ee9_2014-09-2115_27_43.jpg.0dfd6efb3ec738042d43c8cfaa88a416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikiem i dodam, iż Coli bardzo łapał kurz.Z syntetykami nie mam tego problemu.Ostatnio dałem Fusso i wszystko super poza małymi niedomaganiami w looku.DG dają lepszy look, za to Fusso lepsze wszystko pozostałe-śliskość, kropelkowanie i zrzut wody oraz długotrwałą czystość.

O którym DG mówisz? Bo testowałem m.in. Track Claw i nic nie dawało wiekszej śliskości a jeśli fusso daje jeszcze większą śliskość to bylbym nieco w szoku. Ale dla mnie i tak najważniejszy jest look a tutaj sealanty DG są niedoścignione jednak. Po Track Claw błysk jest niesamowity.

Dokładnie.Look z DG zabija Fusso, ale długotrwałość kropelkowania jak i czystość lepsza z Fusso.Mam doświadczenia z DG 105 i 111 na których śliskość była trochę sładsza i krótkotrwalsza.Na zimę Fusso nr1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.