Skocz do zawartości

Gama kosmetyków Auto Glym


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Damian

Temat Interior Cleaner mam wyjaśniony - tester kupiony i czekamy na lepsza pogodę

Aha Patrola widziałem już wcześniej :evil: - może nawet trochę pomógł w wyborze pierwszych kosmetyków do prób 8-)

BDW - miło spotkać kogoś z Podkarpacia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 529
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Farba akrylowa do felg. Bardzo dobrze kryje. Zalecane 2-3 wastwy cieńko na przygotowane podłoże. Na felgi stalowe nie wymagane kładzenie ostatniej warstwy klaru. Na alu lepiej położyć. Do mycia nie polecam mocnej chemii. Raczej szampon taki jak do karoserii. Jedna puszka całkowicie starcza na regenerację 4-rech felg. Efekt może nie jak od lakiernika ale przy odrobinie wprawy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy produkt: SILICONE PUMPASOL

 

Powracam do tematu "nowego" produktu, który pojawił się w gamie Auto Glym Professional Range. Używam " ", bo silicon to nie jest żadne odkrycie w dziedzinie pielęgnacji samochodów. To co jest nowe, to sposób jego aplikacji dzięki, której można korzystać z produktu bez wykorzystywania aerozoli i przez to znacząco obniżyć koszty jego stosowania.

Tak jak wspomniałem główna myśl producenta dotyczyła redukcji kosztów jego stosowania ale również pojawienie się wątku ekologicznego związanego z emitowaniem do atmosfery szkodliwych gazów z puszek aerozoli.

 

Śmiesznie brzmiąca nazwa Pumpasol jak się nieoficjalnie dowiedziałem pochodzi z głowy samego Pana Paul Caller-a czyli obecnego "Krzysztofa Jarzyny ale nie ze Szczecina tylko z Letchworth :D do dziś mnie bawi to słowo i różnie się kojarzy...

 

Teraz do rzeczy. Co osiągnięto stosując nowy aplikator oraz "produkt"? Otóż dzięki stworzeniu odpowiedniej konsystencji siliconu i dodaniu do niego nowego bardzo atrakcyjnego (moim zdaniem) zapachu możemy teraz spryskać daną powierzchnię siliconem z aplikatora, w którym sami specjalną nakrętko-pompką wytworzymy odpowiednie ciśnienie powietrza.

Dzięki tej metodzie ilośc 500 ml siliconu AG i nowa droga jego stosowania odpowiada ilości siliconu, która uzyskamy z 23 puszek w aerozolu o pojemności 450 ml.

 

Teraz słowo o kosztach.

1 x puszka siliconu 450ml AG kosztuje ok. 8 euro = ok 24 zl

23x 8 euro = 184 euro = 736 zł

 

Cena nowego zestawu Silicone Pumpasol będzie oscylować ok. 20 euro = 80 zł

W cenę zestawu wchodzić będzie: 1x microfibre cloth, butelka z produktem 500 ml oraz aplikator.

Oszczędność jak widać będzie gigantyczna. Myślę, że produkt będzie miał swoje grono zwolenników i w ten sposób będziemy też mogli się przyczynić w małym stopniu do ochrony naszej planety przed ekologiczną zagładą ;)

 

Miałem już okazje raz spróbować zastosować powyższy produkt na swoim samochodzie. Użyłem produktu do nabłyszczenia opon oraz czarnych nie lakierowanych elementów jak lusterka i listwy. Kiedyś podeśle fotki z jakiegoś porównania przed i po...

Co do moich wrażeń to uczciwie przyznam, że wszystko jest w porządku, zapach jest świetny, produkt ładnie kryje różne powierzchnie, tylko trzeba się trochę "napompować" i chyba największą wadą całej tej nowej zabawki jest fakt, że po przekroczeniu kąta nachylenia aplikatora powyżej ok. 50-60 stopni zaczyna kichać siliconem, a nie rozpyla go tak jak by można oczekiwać. Widocznie muszę jeszcze opanować korzystanie z nowego aplikatora. :o

 

http://autoglym.com/enGB/product-prodde ... I&Range=99

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yesfan - meg's NXT, mother's Carnauba, griot's Carnauba, sonax Carnauba. Zaden z nich nawet nie zblizyl sie do HD Wax AG. Jedyna wada tego wosku, to pozostawienia ultra twardej powierzchni na aplikatorze, co skutkuje koniecznoscia jego zmiany kazdorazowo po aplikacji. Przynajmniej mi nigdy nie udalo sie tak wyplukac aplikatora, abym czul odpowiedni poziom bezpieczenstwa;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bast3k - a jakie inne stosowałeś oprócz AG HDW?

 

i ja sie podlacze. Ja tez uwazam HD Wax za jeden z lepszych. Latwosc uzycia, pozostawiony polysk, trwalosc. Bije na glowe w kwestii satysfakcji z uzywania Megsa 16, Colli 476, Dodo Rain Forest Rub.Moim zdaniem WARTO sprobowac, ja jak narazie nie zmienie na inny. (uzywam combo srp plus hd wax)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yesfan - meg's NXT, mother's Carnauba, griot's Carnauba, sonax Carnauba. Zaden z nich nawet nie zblizyl sie do HD Wax AG. Jedyna wada tego wosku, to pozostawienia ultra twardej powierzchni na aplikatorze, co skutkuje koniecznoscia jego zmiany kazdorazowo po aplikacji. Przynajmniej mi nigdy nie udalo sie tak wyplukac aplikatora, abym czul odpowiedni poziom bezpieczenstwa;-)

 

Zgadzam się z Twoja opinią na temat samego produktu w postaci HD Wax-u w 150%.

Chciałbym tylko dodać słowo na temat aplikatorów, które sprawiają Ci kłopot z powodu wysychania przy kolejnych użyciach. Jeśli dysponujesz oryginalnym zestawem zauważ, że do aplikatorów producent dołożył plastikowy woreczek zamykany "hermetycznie". Pomysł jest banalny i eliminuje problemy z aplikatorami. Co ja robię... po korzystaniu z aplikatorów dokładnie je myję w szamponie BSC i ciepłej wodzie, dokładnie płuczę, a następnie kiedy pad jest mocno wilgotny zamykam go w szczelnym woreczku i jest po kłopotach. Nawet jeśli sięgniesz po pady po upływie kilku miesięcy aplikator będzie miękki i będzie nadawał się do kolejnej pracy. Często zwilżam je przed użyciem ponownie.

Ta metoda musi działać, ponieważ 1 wosk jest zaprojektowany do ok. 30 aplikacji w przypadku samochodów compactowych, ponadto AG nie udostępnia w sprzedaży samych aplikatorów bez produktu.

Spróbuj i daj znać czy moja rada się sprawdza :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto AG nie udostępnia w sprzedaży samych aplikatorów bez produktu.

 

eeee tam :-]tutaj

 

BTW, jaka jest polska cena HD wax? Znalazlem jedna ale jest deliktanie mowiac, wysoka ;)

 

była i jest wysoka , odkąd pamiętam , odkąd dzieki temu forum zacząłem trochę bardziej interesować sie kosmetyka auta .

 

a za 210 zł to mam naprawdę spory wybór wosków ( nawet tańszych ) równie dobrych jak nie lepszych ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jakis czas temu nalozylem na auto SRP+EGP teraz chcialem czynnosc powtorzyc i mam pytanie czy moge bezposredni po uzyciu szamponu AG nalozyc SRP+EGP czy musze kupic jakis srodek a AG do usuwania poprzednich warstw? kolejne pytanie chcialem nalozyc dwie warstwy SRP w jakim odstepie czasowym mam to robic? i ile czasy mniej wiecej czasu mam czekac aby spolerowac EGP.DZIEKI WIELKIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki czas temu. Jeśli dłuższy to wypadało by użyć glinki na początek, później SRP, który usunie całkowicie poprzednio nałożone warstwy i na koniec EGP. Odstępy między warstwami SRP to co najmniej godzinka, ale im dłużej tym lepiej zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest polska cena HD wax? Znalazlem jedna ale jest deliktanie mowiac, wysoka

Wysłałem PW

 

witam jakis czas temu nalozylem na auto SRP+EGP teraz chcialem czynnosc powtorzyc i mam pytanie czy moge bezposredni po uzyciu szamponu AG nalozyc SRP+EGP czy musze kupic jakis srodek a AG do usuwania poprzednich warstw? kolejne pytanie chcialem nalozyc dwie warstwy SRP w jakim odstepie czasowym mam to robic? i ile czasy mniej wiecej czasu mam czekac aby spolerowac EGP.DZIEKI WIELKIE

 

Oceń stan poprzednej aplikacji. Jeśli masz dobre kropelkowanie na większej części auta (nie myślę tu o błotnikach i częściach pod listwami) to wystarczy, że położysz kolejną warstwę EGP. Nie polecam kładzenia kolejnych warstw SPR przed EGP. Po prostu zrobi się zamieszanie. Najlepszym wyjściem jest zstosowanie HD Cleanser, który szczyści wszystko do lakieru i wtedy kładziesz jak poprzednio SRP + EGP

Dobrze jest odczekać kilka godzin przy kładzeniu dwóch warstw.

EGP spolerowujesz po ok 45 min do 1 godz. Im cieplej tym czas może być krótszy.To jest syntetyk i musi mieć czas na wstępne utwardzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była i jest wysoka , odkąd pamiętam , odkąd dzieki temu forum zacząłem trochę bardziej interesować sie kosmetyka auta .

 

a za 210 zł to mam naprawdę spory wybór wosków ( nawet tańszych ) równie dobrych jak nie lepszych ....

 

Miło, że forum pogłębiło Twoje zainteresowania dotyczące detailingiem itd, tylko jeśli wypowiadasz się w ten sposób nie argumentując swojej wypowiedzi niczego nam nie wnosisz to tematu dotyczącego HD Wax-u. Moje pytanie jest, które to woski w tej półce cenowej lub tańszej są lepsze od HD Wax i dlaczego?

Odnoszę wrażenie, że jeszcze nigdy nie zakupiłeś powyższego produktu za 200 zł i nie wykorzystałeś całej 150cio gramowej tuby.

Z własnego doświadczenia dodam tylko, że jeśli wiesz jaką ilość produktu zaaplikować na samochód to łatwo jesteś w stanie osiągnąć wynik ok. 30 aplikacji. Co Ci daję kwotę ok. 6 - 7 zł na aplikację i jeśli to dużo to... już nie wiem co powiedzeć :idea:

 

[ Dodano: 9 Luty 2011, 21:13 ]

jako że po srp zaleca się chyba egp to jak się sprawuje Hd wax położony na srp?? Nie gryzą się??

 

W żadnym wypadku się nie pogryzą ;) Wręcz przeciwnie. Stosuję takie połączenie od kilku lat i tylko w 2 / 10 przypadków stosuje EGP zamiast HD Wax. Widzę też po zrobionych przez siebie samochodach, że to połączenie wytrzymuje nawet do 5-6 miesięcy na lakierze wcześniej odpowiednio przygotowanym (HD Clenser, Cleay bar).

 

s73r4607.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, jako że po srp zaleca się chyba egp to jak się sprawuje Hd wax położony na srp?? Nie gryzą się?? Też trzeba 12 godz odczekać między aplikacją wosku??

Na SRP możesz dać albo EGP albo HD Wax. Nie ma żadnych przeciwwskazań. Im cieplej przy aplikowaniu produktów tym czas pomiędzy może być krótszy. Oczywiście powinno się odczekać. Ważne aby poprzednia warstwa miała możliwość związać się z lakierem i nabrać odpowiedniej twardości. Wtedy jest pewność, że HD Wax będzie trwale przylegać. Nastepną warstwę HD Waxu dajemy po ok 2-3 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. I myślę, że recept może być więcej. Pewnie jest wiele parametrów ,które mają zasadniczy wpływ na końcowy efekt. np temperatura aplikacji, grubość warstwy i właśnie czas pomiędzy aplikacjami a także ilość tychże warstw. Przyznam, że spec, który potrafi zużyć ok 7-8 g wosku na warstwę i robi to w ciepłym pomieszczeniu może skrócić czas między kolejnymi warstwami nawet do 24h.

Generalnie propozycja rozdzielenia aplikacji 2-3 tyg.dotyczą woskowania standardowego.Po tym użytkownik będzie ok 6 miesięcy spokoju (choć niekoniecznie będzie miał głębię jak przy 7 warstwach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.