Skocz do zawartości

Gama kosmetyków Auto Glym


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 529
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marco- oczywiście ksiązkowo jest tak jak piszesz, ale odpowiadajmy na zadane pytanie Adama. Z jego postu zrozumiałem, ze nie mówimy o korekcji (mam na myśli mechaniczną). I stąd propozycja: po glince i SRP dajemy albo silant, albo wosk albo silant i wosk. Cała sprawa. Jezeli Adam-Sucre to czyta niech mnie poprawi. Poza tym trudno jest niezgodzić się z Pawłem

 

Jak często robimy 100% korekcję??

 

Nie wszyscy są zawodowcami. A i tym nie wyjdzie owe 100%

 

Mam pytanie odnośnie Odor Eliminator. Ile tego środka się stosuje na samochód wielkości Octavi. Ostatnio spryskałem samochód (dywaniki i bagażnik) i zostawiłem go na noc. Następnego dnia zapach był praktycznie niewyczówalny. Stąd moje pytanie. Ile tego lać.

 

 

Odour Eliminator. Wiemy-on NIE MASKUJE ale USUWA. Generalnie i w skrócie- zawiera w sobie takie substancje, która rozrywaja łańcuchy cząstek zapachowych i przez to sprawia,że ich nie czujemy. Na stałe tzn do czasu, gdy powiedzmy źródło ich powstawania nie zacznie działać,(np budna szmata, przewożone zwierzę, spocony pasażer .)itp. Taka jest rola i zadanie tego środka. Siłą rzeczy elegancki zapach który Odour posiada niejako sam sie wyeliminuje. Aleco ważne z innym smrodkiem. Nie należy więc go traktować jako Zapachu do auta. Od tego sa inne produkty np Autofresh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
To równie bezsensowne połączenie bo przecież SRP zawiera sealant.
Zabezpieczenie które oferuje,czyli ta kropelka sealanta jak można się domyślić nie jest super trwałe.
:o

Nadal twierdze ze na lakierze z swirlsami dobra kombinacja to SRP (cleaner + fillery, maskowanie rys) + sealant (trwalosc) + wosk (dodatkowe zabezpieczenie, wyglad) nie jest zlym rozwiazaniem. Oczywiscie mozna zastapic selant + wosk trwalym woskiem, np collinite 476.

Po prostu SRP jest nabuzowany olejkami wypełniającymi. Ma za zadanie wypełnić rysy ,przyciemnić lakier ,wydobyć trochę głębi i połysku. Reszta jego właściwości są takie bym powiedział uboczne. A wiec stosowanie go po pełnej korekcji jest trochę mało sensowne bo nie wykorzystuje się jego głównych zalet.

Tak wiec lepiej zastosować oddzielnie cleaner i glaze i na to wosk.

Jak najbardziej sie zgodze :)

 

Właśnie ja mam FK 303 a na to FK 1000p, korektę jakąś małą zrobiłem SSR1 i SSR2 ale ręcznie więc cudów nie ma i teraz się zastanawiam nad dokupieniem SRP żeby zamaskować jeszcze trochę swirls.

Tak się właśnie zastanawiałem czy wtedy FK 303 będzie bezużyteczny ale widzę że dla tych 2% można go w ten schemat nakładania wrzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P co maskować hologram ``pudrować syfa`` jak lepiej się go pozbyć!! (3M błękitny korek+granatowy) lub gamę (Poorboy`s)....i cieszymy się pięknym lakierem!!pozbywamy się hologramów i myśli,że praca nie jest w 100% zadowalająca :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P co maskować hologram ``pudrować syfa`` jak lepiej się go pozbyć!! (3M błękitny korek+granatowy) lub gamę (Poorboy`s)....i cieszymy się pięknym lakierem!!pozbywamy się hologramów i myśli,że praca nie jest w 100% zadowalająca :):)

 

Nie wszyscy chcą/mogą zrobić korektę maszynową swojego lakieru, powodów znalazłoby się wiele i dla nich jest m.in. SRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu Srp to wydaje mi się że do takiej niepełnej korektu jest idealny..tak jak już ktoś napisał nie zawsze robimy korektę 100%. Co do tego co po SRP to sam właśnie jestem ciekaw jak to będzie wyglądało po położeniu na niego glaze..Jeśli tylko pogoda pozwoli to sprawdze takie połączenie na czarnym focusie : SRP+PBBH+Colii 476 lub dj purple haze i wrzucę zdjęcia. Przecież na tym to wszystko polega, żeby kombinować, próbować i sprawdzać jakie połączenie się najlepiej sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na tym to wszystko polega, żeby kombinować, próbować i sprawdzać jakie połączenie się najlepiej sprawdzi.

W rzeczy samej. Choć wielu może mieć zdanie odmienne np co do producenta czy konkretnego produktu to jedno jest pewne -nie robimy auta raz na rok czy dwa. Cała radocha w tym, że możemy "dłubać" przy nim jak najczęściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę, tzn zgodzę się ale nie w pełni. Jak często robimy 100% korekcję?? Często jest tak, że korekcja jest 85% bo szkoda jest lakieru i wstedy SPR jest jak najbardziej przydatne aby wypełnić pozostałe 15%.
100% korekcja praktycznie nie jest możliwa. Ale bądźmy szczerzy. Podczas tego procesu usuwamy większość drobnych zarysowań ,a te wspomniane 15% to są już głębokie ubytki na które SRP już nie poradzi choćby był jednym wielkim wypełniaczem...

Cały czas uparcie będę trzymał się tego ze SRP jest po korekcie zbędny. Używam go jako cleanera (bo nie mam innego) i czy daje sobie rade ocenię to po trwałości wosku.

 

Nie wszyscy chcą/mogą zrobić korektę maszynową swojego lakieru, powodów znalazłoby się wiele i dla nich jest m.in. SRP.
To już napisałem. Do tego jest świetny.

 

 

Czy przy nakładaniu rotacją też jest to skuteczne, czy wystarczy jedna warstwa?? Obroty tak ja przy każdym glaze do 1000 tak??
Kazdda kolejna warstwa SRP pozwoli na praktycznie pozbycie sie (wizualne) swirlsow. Maszyną jak najbardziej można nakładać SRP w przedziale obrotów 900-1300. Można nakładać do 3 warstw ,dalej już nie ma sensu raczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.