Skocz do zawartości

Gama kosmetyków Auto Glym


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 529
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a czyli po prostu spsikac i wytrzec syf mikrofibra?

 

a balm naniesc na mikrofibre i wetrzeć? pozniej jakos sie poleruje suchą mikrofibrą tez po nałożeniu czy po prostu zostawić tak jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglbys napisac kilka slow o HD

Myślę Marcin, że chodzi Ci o HD Wax.

Kilka moich spostrzeżeń Pracy z tym produktem.

-Przy aplikacji stosuję dołączoną gąbkę - koniecznie przechowywana w szczelnym woreczku foliowym a najlepiej w podwójnym. Po pierwsze aplikator jest miękki a po drugie nie marnujemy wosku na ponowne nasączanie aplikatora.

- staram się za każdym woskowaniem zużywać go jak najmniej tzn staram się dojść do granicy polecanej przez producenta. To od 5 do 7 gramów na auto średniej wielkości np audi A4. Przyznaję, że nie udało mi sie tego dokonać (jeszcze).Mam dokładna wagę.Przed i po woskowaniu ważę opakowanie. W każdym razie 20 aplikacji to minimum jakie powinniśmy osiągnąć. (to ok 10 zł na auto)

- poleruje się całkiem dobrze Warunek- cienka warstwa oraz nie czekam zbyt długo z polerowaniem szczególnie gdy jest już ciepło. Zasadniczo 1,2,3 element nawoskowany i 1 polerka ,4 woskowany i 2 polerka (to jak dni chłodniejsze) lub 1,2 wosk -1 polerka, 3-ci wosk i 2-gi polerka itd. gdy ciepło na dworze

- druga warstwa bez pośpiechu.Naprawdę lepiej poczekać kilka dni,umyć auto i położyć następną warstwę. Zdecydowanie dłużej leży. Poza miejscami narażonymi (błotniki i drzwi pod listwami 6 miesięcy pewne .no moze poza zimą. Tak w ogóle można kłaść uzupełnienie na dolnych partiach np co 3 miesiące.

= Nie stosuje wynalazków typu HD Wax na inny np EGP :x

- Zawsze pomiędzy myciami, co 2-3, daję Expres Wax (Aqua Wax) Rewelacyjny efekt.

- Mimo wszystko należy unikać smarowania uszczelki plastików. Co prawda usuwanie wyschniętych resztek nie jest specjalnie trudne ale po co dodawać sobie pracy.

 

Jesli chodzi o przerwy to miedzy warstwami staram sie robic 15-30 minutowy odpoczynek

Pełna zgoda. Przy drugiej i kolejnych aplikacjach mało produktu. Ile- to zależy od auta i rodzaju użytego aplikatora oraz tego ile w nim zostanie SRP Myślę że 50 ml to max na 1 raz

Shadow, wydaje mi sie że finish i jak najwolniejsze obroty

Zdecydowanie tak. Trzeba wiedzieć,że SRP jak każdy polerujący pyli. To po prostu zawartość kredy i innych podobnych składników. Nie należy przesadzać z ilością przy pierwszej warstwie. Każdą kolejna radzę kłaść ręcznie. Mamy większą kontrole nad produktem. Jeśli mamy wprawę polerka maszynką- tyko bez specjalnego nacisku.

Z nakładaniem ostatniej warstwy LSP warto poczekać przynajmniej 2 godzinki

 

Za to trzeba uwazac na plastiki bo SRP ciezko z nich sie usuwa.

Jest na to sposób.(Z resztą to jednocześnie metoda woskowania plastików, winylu czy uszczelek gumowych) - szmatką z niewielką ilością SRP wycieramy tak długo aż taki element (listwa,uszczelka itp) będą czyste i lekko lśniące. Nie można dopuścić do wyschnięcia SRP. I raczej nie robić tego na elementach porowatych. Wejdzie w dziurki i kaplica.

 

zastanwiam bo gdzies wyczytałem ze niby mozna na wełniaku

Nie warto brać wełniaka.Chyba,że rysy dość głębokie.Ale wtedy to zamiast SRP na pierwszy ogień daję AG 2B i potem Finish z SRP

 

A jakbyś porównał łatwość pracy SRP do nieszczęsnego;-) PB PP

Ja z oczywistych względów nie piszę porównania z PB (chociaż przyznaję, że pracuję na nim od czasu do czasu- zapas)

 

Trochę przydługo ale było kilka pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czyli po prostu spsikac i wytrzec syf mikrofibra?

 

a balm naniesc na mikrofibre i wetrzeć? pozniej jakos sie poleruje suchą mikrofibrą tez po nałożeniu czy po prostu zostawić tak jak jest?

Cleaner psikam i delikatnie masuje szczoteczka jesli konieczne, jesli nie to wycieram mikrofibra (moze byc zwilzona w goracej wodzie i wykrecona). Balsam nakladam za pomoca aplikatora z mf (typowego okraglego , bialego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy AG Bumper Care nada się do dressingu plastików komory silnika?...

nada się bez problemu, jednak ja wole Vinyl&Rubber Care z racji tego, że jest w atomizerze, a BC tylko do elementów zewnętrznych

Jak wyglada jego trwalosc na plastikach zewnetrznych?

2-3 mycia, z trym, że po 3 już nie jest tak błyszcząco jak na początku, zresztą już po 2 myciu warto poprawic, zależy też jakie plastiki, ja mam jeden taki charakterystyczny przy wycieraczce tylniej- w zasadzie szary, po BC czarny żywy kolor i tak przez kilka myć się robi coraz bledszy, ale nie od razy szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czyli po prostu spsikac i wytrzec syf mikrofibra?

 

a balm naniesc na mikrofibre i wetrzeć? pozniej jakos sie poleruje suchą mikrofibrą tez po nałożeniu czy po prostu zostawić tak jak jest?

 

Ja psiknąłem AG LC na mikrofibrę potem przetarłem kilka razy po skórze w aucie z

chwile odczekać i później na druga nalać trochę preparatu AG LCB i przetrzeć kilka razy i zostawić i to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie a ja mam takie pytanko czy AUTOGLYM BUMPER CARE zamaskuje rysy na plastykach w drzwiach

 

To zaznaczone na czerwono mam na myśli:

plastykiwdrzwiach.jpg

 

Bo mój stary preparat do plastyków ładnie wyglądał na nich jak byś świeżo nałożony a po dniu znowu było widać te rysy ... :wallbash:

 

Czy ten AG Bumper care stosować po wyczyszczeniu lakieru , nałożeniu SRP i wosku FK 1000 tzn na samym końcu ???

 

Czy SRP zostawia ślady na czarnych plastykach ( czy plastyki zabezpieczyć taśmą ??? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz jestesmy przy AG Bumber Care. Jak wyglada jego trwalosc na plastikach zewnetrznych?

Jak to w przypadku żeli,preparatów na wodzie,trudno jest oczekiwać wytrzymałości np lakieru. Jest sposób na zwiększenie trwałości- trzeba po aplikacji i wniknięciu go w obrabiany element odczekać do wyschnięcia następnie spolerować suchą szmatką. Dobrze jest położyć drugą warstwę w ten sam sposób. Trwałość będzie wówczas zadowalająca.

 

czy AUTOGLYM BUMPER CARE zamaskuje rysy na plastykach w drzwiach

 

Zamaskuje i owszem. Druga warstwa zrobi to jeszcze lepiej. Ale tylko wyrówna kolorystykę. Sama rysa pozostanie.

 

uot;]m1chal napisał/a:

a czyli po prostu spsikac i wytrzec syf mikrofibra?

a balm naniesc na mikrofibre i wetrzeć? pozniej jakos sie poleruje suchą mikrofibrą tez po nałożeniu czy po prostu zostawić tak jak jest?

 

Zalecane przez producenat jest:

LC można spryskać niezbyt obficie powierzchnię (lub szmatkę) i wcierając czyścić. W przypadku silnego zabrudzenia powtórzyć. Pozostawić do wyschnięcia. Nadmiaru nie pozostawiać w szczelinach i na szwach.

LBalm nanieść na szmatkę i wetrzeć. Pozostawić do wchłonięcia. W przypadku skóry dawno nie konserwowanej proces powtórzyć. Po kilku godzinach a nawet na drugi dzień powierzchnię przetrzeć suchą szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie AG Car Glass Polish. Jeżeli niezamierzenie środek dostał się na plastikową szybę i pozostała po nim smuga, to jak go usunąć?

 

CGP oczywiście nie nadaje się do plastiku. jeśli jednak masz smugę (drobne ryski, zmatowienie?) po nim na plastikowej szybie to ja bym postąpił jak z korektą lakieru. jakaś pasta wykańczająca powinna to usunąć. lub dedykowany środek do plastików (Plastix?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś pasta wykańczająca powinna to usunąć. lub dedykowany środek do plastików (Plastix?)

 

Plastix :o

Natomiast z AG, zakładam , że masz , SRP załatwi sprawę. Poleruje sie nim reflektory i klosze kierunkowskazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe OT

Są zestawy 5 testrerów produktów AG. Produkty Profesjonal.

Teraz po zmainach w dziale Inne http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 4&start=45 (na samym dole strony)

 

 

[ Dodano: 19 Marzec 2011, 11:28 ]

witam ja mam takie pytanie dotyczy ono tego produktu METAL POLISH Polerowanie metalu 325 ml czy jest to pasta czy mleczko ? oraz czy nadaje się do listew oraz emblematów tych co są na chromowo pomalowane

 

Nie zaleca sie stosowania Metal Polish na detale malowane na chrom. Do tego należy uzywać SRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wam ale zrobilem krzeslo od kompa AG LBC i troche mi przeszkadza ten zapach... jak dla mnie dziwny jakiś taki

 

Leather Care Balsam jest mieszanką emulsyjną. zawiera mydła, naturalne oleje i polimerowych środków korekty powierzchni, które odżywiają, nawilżają i zapewniają ochronę przed zadrapaniami i przebarwienia. Tak dosłownie brzmi opis producenta.

 

Z praktyki Po ok 24 h wszelkie zapachy ulatniają się. Pozostaje czysta i elastyczna powierzchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko, czym najlepiej nakładać SRP? Mam polerke, jakiego pada uzyć (firma ABW)?

 

A jeśli ręcznie to może być aplikator megsa czy lepiej jakaś mirofirba?

 

Pozdrawiam,

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.