Skocz do zawartości

Gama kosmetyków Auto Glym


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 529
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśnie, lepiej uważaj, Marek Cie dopadnie i zrobi promocje na forum

"Kup AG Interior Shampoo a poznasz tajemnice Damiana"

joke.

 

Powracając do tematu, jak dostane przesyłkę, to zrobie test na plastikach:

AG BC,

FK 317 Exterior Trim Restore,

SmartGel.

 

A na oponach;

AG BC,

FK Top Kote Anti-Static,

SmartGel,

Endurance Megsa(może)

 

Pytanie, jest sens dawać Bumper Care na opony? Czy do tego służy Tyre Dressing i sie dobrze sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, lepiej uważaj, Marek Cie dopadnie i zrobi promocje na forum

"Kup AG Interior Shampoo a poznasz tajemnice Damiana"

Jak Damian pisze że IS jest ok na insekty to można w ciemno stosować .Sam sprawdziłem i "Much nie siada"

Pytanie, jest sens dawać Bumper Care na opony? Czy do tego służy Tyre Dressing i sie dobrze sprawdza?

Już było ale można powtórzyć: BC jest na plastiki zewnętrzna i gumę też, ale Instant Tyre Dressing jest specjalnie na opony.

Jednak moim zdaniem do tych testów koniecznie należy dołożyć Rubber Cleaner AG. Myślę, że powali całą konkurencję. Mogę wysłać kilka próbek ale pod warunkiem , że ktoś zrobi porównanie i coś napisze w temacie AUTOGLYM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad polozeniem Ultra Deep Shine - czy moge prosic o jakies rady? Czy nakladac maszynowo - za pomoca DAS6 czy lepiej recznie? Czy pracowac do znikniecia produktu czy tylko rozprowadzic na jednym panelu i po chwili wytrzec mikrofibra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad polozeniem Ultra Deep Shine - czy moge prosic o jakies rady? Czy nakladac maszynowo - za pomoca DAS6 czy lepiej recznie? Czy pracowac do znikniecia produktu czy tylko rozprowadzic na jednym panelu i po chwili wytrzec mikrofibra?

 

Produkt jest bardzo łatwy w aplikacji, ale efekty też nie są jakieś powalające. Ja polecam nakładać maszynowo i pracować do zniknięcia produktu.

 

[ Dodano: 21 Czerwiec 2010, 15:14 ]

Jednak moim zdaniem do tych testów koniecznie należy dołożyć Rubber Cleaner AG. Myślę, że powali całą konkurencję. Mogę wysłać kilka próbek ale pod warunkiem , że ktoś zrobi porównanie i coś napisze w temacie AUTOGLYM

 

Ten Rubber Cleaner AG jest do czyszczenia gum, jak pianka Meguiars z serii NXT? Ja mógłbym wypróbować, bo megsa już mam, a lubie, kiedy guma jest czysta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad polozeniem Ultra Deep Shine - czy moge prosic o jakies rady?

Jak pisze fernando bardzo łatwa aplikacja. Jeśli masz maszynkę możesz nią popracować. Jednak nie ma to wpływu na efekt końcowy, a to z uwagi na znikome właściwości polerskie UDS. Tak więc aplikujesz padem gąbkowym, po wyschnięciu polerujesz bawełną, Lepiej dwie warstwy cienkie niż jedna gruba,. I zdecydowanie polecam na koniec EGP.Efekt jest naprawdę b.dobry.

Ja stosuję zasadę aplikację na trzy segmenty i polerowanie pierwszego itd.

 

Ten Rubber Cleaner AG jest do czyszczenia gum, jak pianka Meguiars z serii NXT?

 

Rubber Cleaner Plus nie jest pianką , To ciecz oleista . Przeźroczysta o lekkim słomkowo-żółtym zabarwieniu. Oprócz właściwości czyszczących konserwuje i odświeża, I to zarówno elementy gumowe jak i plastiki (zewnętrzne) Na opony najlepiej pędzlem na pozostałe części szmatka bawełniana . Ekonomiczny :20-30ml na komplet opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko związane z SRP. Wiadomo, jest to środek AIO. Czyści, odżywia, konserwuje. Czy przed srp warto zastosować jakiś typowy cleaner?? np. dodo juice lime prime?? Lun czy po SRP warto wrzucić jakiegoś glaze? np. Poorboys black hole??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko związane z SRP. Wiadomo, jest to środek AIO. Czyści, odżywia, konserwuje. Czy przed srp warto zastosować jakiś typowy cleaner?? np. dodo juice lime prime?? Lun czy po SRP warto wrzucić jakiegoś glaze? np. Poorboys black hole??

Moim zdaniem nie ma potrzeby stosowania Cleanera. SRP sczyści poprzednie warstwy.Ale, jeżeli masz czas i siły możesz -nie zszkodzi.Jednak ja zamiast tego zrobiłbym glinkowanie.

Natomiast na górę, jeżeli chcesz wzmocnić SRP to zdecydowanie EGP.Ten sealant da twardość i połysk (nie taki jak Carnauba, ale zawsze coś). Bajecznie łatwa aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek o glince nie pisze bo to oczywistość... :) Czy sprawe cleanera mamy załatwiona, nie zaszkodzi jak się ją nałoży ale nie jest też konieczna. Co do tego co na góre to że jakiś wosk to też nie pisałem bo jest to wiadome. Nie mam narazie w arsenale egp tylko colli 476 i dj purple haze.Więc ponawiam pytanie, czy po SRP warto kłaść glaze'a?? Czy poprawi on wygląd czy jest zbędny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam narazie w arsenale egp tylko colli 476 i dj purple haze

Jak dasz coli to sie nie pogryzą a z pewnościa poprawisz efekt. I jeszcze za kilka dni położyłbym drugą warstwę. Pisałem o EGP gdyż ja tak robię (klient chce połysk i na długo)) Natomiast dla siebie wolę woski naturalne ew. mieszanki. Takie jest moje zdanie, pewnie inni podpowiedzą Ci inne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie widze sensu, chociaz ppniewaz FK 303 jest oparty na polimerach jest szansa ze nie pogryzie sie z SRP. Ale znowu pytanie czy bedzie widoczny efekt? Bardziej zastanowil bym sie juz nad rozwiazaniem SRP + sealant + wosk.

Wydaje mi sie ze SRP i glaze powinny byc stosowane na tym samym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj uzupelnilem braki w kolekcji i ubytki w walizce LifeShine :)

 

6dbe58740f1ebc6am.jpg

 

Teraz tylko czekac az paczka od Marka przyleci do norkowni.

1. Surface Clay Kit

2. HD Wax

3. Hi-Tech Microfibre Drying Towel

4. Perfect Palm Applicator

5. Perfect Palm Microfibre

6. Tar Remover

7. Fast Glass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Odor Eliminator. Ile tego środka się stosuje na samochód wielkości Octavi. Ostatnio spryskałem samochód (dywaniki i bagażnik) i zostawiłem go na noc. Następnego dnia zapach był praktycznie niewyczówalny. Stąd moje pytanie. Ile tego lać.

 

Polecam APC - CLEAN ALL naprawdę daje radę. Proporcje 1:8 radzą sobie z brudem doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FK 303 jest oparty na polimerach jest szansa ze nie pogryzie sie z SRP. Ale znowu pytanie czy bedzie widoczny efekt?
Nie gryzie się. Efekt jest widoczny -to te slynne 2% :) Choć ja różnicę widzę większą jak opryskam auto detailerem ;)
Bardziej zastanowil bym sie juz nad rozwiazaniem SRP + sealant + wosk.
. To równie bezsensowne połączenie bo przecież SRP zawiera sealant.

Doszedłem do wniosku ze używanie SRP po całkowitej korekcji mija się z celem. Bo tak: wypełniać nie ma już co, glazu zawiera niewiele ,ze nie wspomnę o tym ze właściwości czyszczące to tez niewielki procent.Zabezpieczenie które oferuje,czyli ta kropelka sealanta jak można się domyślić nie jest super trwałe. Tak wiec lepiej w takim wypadku zastosować pełny "pakiet" czyli niejako rozbić SRP na części.

 

Jest to naprawdę środek do stosowania jako 1 Step.Do szybkiego odświeżenia auta. I do tego zostały stworzone produkty typu AIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To równie bezsensowne połączenie bo przecież SRP zawiera sealant.

Doszedłem do wniosku ze używanie SRP po całkowitej korekcji mija się z celem. Bo tak: wypełniać nie ma już co, glazu zawiera niewiele ,ze nie wspomnę o tym ze właściwości czyszczące to tez niewielki procent.Zabezpieczenie które oferuje,czyli ta kropelka sealanta jak można się domyślić nie jest super trwałe. Tak wiec lepiej w takim wypadku zastosować pełny "pakiet" czyli niejako rozbić SRP na części.

 

Marco, pominąłeś dwie ważne kwestie w swoich rozważaniach: teoria nie zawsze pokrywa się w 100% z praktyką, a poza tym każdy lubi co innego i co innego widzi w zrobionym tak czy inaczej aucie, więc polecam wypraktykować różne rozwiązania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty myślisz ze ja to w we wczorajszym dzienniku wyczytałem?? ;)

 

A nie, wcale tego Ci nie zarzucam, ale Twój post zrozumiałem jako przemyślenia głównie teoretyczne. Nie chciałem Cię na pewno urazić, a po prostu ja mam nieco inne doświadczenia w tej materii... To w takim ja muszę dążyć do Twojego poziomu i wtedy ponownie zabiorę głos :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu SRP jest nabuzowany olejkami wypełniającymi. Ma za zadanie wypełnić rysy ,przyciemnić lakier ,wydobyć trochę głębi i połysku. Reszta jego właściwości są takie bym powiedział uboczne. A wiec stosowanie go po pełnej korekcji jest trochę mało sensowne bo nie wykorzystuje się jego głównych zalet.

Tak wiec lepiej zastosować oddzielnie cleaner i glaze i na to wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To równie bezsensowne połączenie bo przecież SRP zawiera sealant.
Zabezpieczenie które oferuje,czyli ta kropelka sealanta jak można się domyślić nie jest super trwałe.
:o

Nadal twierdze ze na lakierze z swirlsami dobra kombinacja to SRP (cleaner + fillery, maskowanie rys) + sealant (trwalosc) + wosk (dodatkowe zabezpieczenie, wyglad) nie jest zlym rozwiazaniem. Oczywiscie mozna zastapic selant + wosk trwalym woskiem, np collinite 476.

Po prostu SRP jest nabuzowany olejkami wypełniającymi. Ma za zadanie wypełnić rysy ,przyciemnić lakier ,wydobyć trochę głębi i połysku. Reszta jego właściwości są takie bym powiedział uboczne. A wiec stosowanie go po pełnej korekcji jest trochę mało sensowne bo nie wykorzystuje się jego głównych zalet.

Tak wiec lepiej zastosować oddzielnie cleaner i glaze i na to wosk.

Jak najbardziej sie zgodze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.