Skocz do zawartości

Gama kosmetyków Auto Glym


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Już było na ten temat ale nie zaszkodzi powtórzyć

Większość odżywek do skóry naturalnej, ze względu na swój skład, przez pierwsze kilka a nawet kilkanaście godzin , pozostawia lekki połysk. Większy niż nasza skórzana tapicerka ma normalnie. Jest to stan przejściowy. Większość odżywczych olejków dostaje się do warstw głębszych a pozostałe (rozpuszczalniki) po prostu wyparowują. I mamy miękką , elastyczną skórę o swoim naturalnym połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 529
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...
a co sadzicie o alloy wheel seal w sprayu ? sprawdza sie ? jest naprawde szybkie w aplikacji ?

Zdecydowanie ułatwia późniejsze mycie - nie jest wymagana zbyt agresywna chemia do usunięcia brudu.

Szybkość aplikacji z racji sposobu nanoszenia jest błyskawiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mogę prosić o wyjaśnienie dlaczego na UDS nie radzicie kłaść EGP, będę miał nowe auto z salonu z lakierem czarna perła i jak wyczytałem to UDS nie zawiera środków ściernych tak jak SRP?

Czy połączenie SRP i EGP jest bezpieczne dla nowego lakieru?

W związku z tym jaki zestaw najlepiej pasowałby do mojego auta bym mógł je zabezpieczyć przed zimą?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AG nie zaleca kladzenia czegoklowiek na UDS. Powodem ma byc problem z wiazaniem sie.

Pytanie, czemu na nowe auto stosowac srodki z fillerami? Teoretycznie nie powinno byc rys.

Jesli chodzi o SRP to jego wlasciwosci scierne sa tak male, ze w praktycznie zadne. Wydaje mi sie ze maja wspomagac efekt cleanera.

Zamiast tych dwoch srodkow zawsze mozna uzyc PB BH czy WD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
BH to AIO i ma znikome wlasciwosci zabezpieczajace - raczej jako cleaner i podklad pod wosk - na zime raczej koniecznie cos na niego nalezy polozyc

 

BH to nie AIO, nie ma w sobie zabezpieczenia, to tylko cleaner z glazem ( albo glaze z cleanerem,jak kto woli ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam zastrzezenie do produktu Autoglym Clean All. Zauważylem, że niektóre plastiki reagują na niego tak, że strasznie szarzeją i są wysuszone.... oczywiście nakładamy dressing i jest ok , ale przed myciem nie były takie szare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clean All nalezy do grupy najsilniejszych detergentow AG ale i zarazem w mojej ocenie jednych z najlepiej sie sprawdzajacych w przypadku trudnych zabrudzen i plam na tapicerce lub innych elementach. Bardzo odtluszcza czyszczone powierzchnie! Dla przykladu podam fakt, iz mozna stosowac ten produkt do mycia silnikow po zmieszaniu w proporcjach 1:4.

Jesli Twoje auto jest utrzymane w czystosci polecam rozrobic Clean All-a nawet 1:20 jesli chcesz go stosowac do plastikow i deski rozdzielczej.

Z kolei jesli mam doradzic jako koledze, stosuj do deski Interior Shampoo zamiast Clean All-a, jest to produkt znacznie lagodniejszy pozostawiajacy ladny matowy efekt nie "wgryzajacy sie w strukture plastikow" az tak mocno - jesli moge uzyc takiego sformułowania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzema, mówiłem o zewn. plastikach, bo do wewn. używam własnie Interior shampoo. to że Clean All jest mocny to wiem bo czyściłem nim nawet felgi i radzil sobie dobrze :D Ale ciekawi mnie właśnie taki fakt, że tak wysusza plastiki, a rozrobiłem sobie go tak jak na opakowaniu. zależy oczywiście od plastiku, tylko niektóre wysusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich zabierajacych glos w tym temacie.Mam kilka pytan odnosnie zastosowania srodkow AG a mianowicie posiadam Bodywork Shampoo Conditioner,Super Resin Polish i Extra Gloss Protection.Po umyciu auta szamponem nakladam SRP a pozniej EGP i tu pytanie czy mam zabiezpieczyc wszystkie plastiki przed ubrudzeniem ich tymi srodkami i kolejne pytanie ile razy po umyciu auta szamponem powinienem po raz kolejny nalozyc SRP i EGP.Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mam zabiezpieczyc wszystkie plastiki przed ubrudzeniem

Albo zabezpieczać, albo po prostu uważać. W razie "wpadki" SRP możesz zmyć z plastików i uszczelek AG Fast Glass, jak zaleca producent. EGP chyba nie brudzi plastików - ale tylko zgaduję, EGP nie mam i nie stosowałem.

 

ile razy po umyciu auta szamponem powinienem po raz kolejny nalozyc SRP i EGP

A tu już musisz sam oceniać "na oko". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czemu na nowe auto stosowac srodki z fillerami? Teoretycznie nie powinno byc rys.

 

Założę się, że na 100% będą rysy na nowym aucie. Ja też mam auto z salonu i było porysowane, zresztą choćby na DW jest kupa tematów, gdzie robiona jest korekta na aucie prosto od dealera (nawet na samo jego zlecenie) i to niezależnie od producenta, bo był nawet Aston Martin.

 

Jesli chodzi o SRP to jego wlasciwosci scierne sa tak male, ze w praktycznie zadne.

 

Tutaj racja, nawet pracując maszynowo tylko pod naprawdę ostrym oświetleniem i z bliska widać było różnicę, a i to pewnie bardziej spowodowaną działaniem wypełniaczy.

Warto jednak wspomnieć, gdyż dużo osób z forum używa na zimę 476s, że najlepiej trzyma on bez żadnego cleanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGP ostrakoso :) nie pobrudzi Ci gumowych uszczelek mozesz byc spokojny. Jesli obawiasz sie zabrudzen spowodowanych aplikacja SRP to polecam do korzystania z Perfect Palm -jako aplikatora kolor czerwony nadaje sie bardzo dobrze. Chodzi o porecznosc oraz o odpowiednie dawkowanie produktu na powierzchnie lakierowane. Jak sie nie myle w UK Palm kosztuje ok. 6 funtów, moze nawet mniej.

Pozdrawiam !

 

ps. Spróbuj kiedys uzyc HD Wax zamiast EGP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za szybkie odpowiedzi-milo z Waszej strony dostosuje sie do waszych odpowiedzi.Strzema pad kosztuje tak jak piszesz ok. £5 powiem Ci ze juz kupilem cala paczke sciereczek do polerki takich jak ma AG tylko robionych dla Halfordsa-myslesz ze beda sie tez dobrze nadawac do nakladania tych srodkow o ktorych pisze...mam jeszce pytanie czym pozniej po nalozeniu srodka przecierac auto-mam taka rekawiczke z fibry jak na stronie 4 uzywal Deco- czy ona spelni swoje zadanie.Co HD Wax to napewno go uzyje tylko mam jeszcze cala bleteczke 325 ml. EGP pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.