Skocz do zawartości

Gama kosmetyków Auto Glym


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Marek dzięki za sugestie.Czytam ten temat i wiele innych i wciąż mam wiele niejasnosci.

 

firmek dzieki za rade, aplikator z mikrofibry mam a gabkowy musze zakupic.

A co do wosku to chyba raczej nie bede narazie stosowal.Zobacze jak lakier bedzie wygladac po SRP i po EGP.

Nad glinka pomysle.

 

Dzieki Panowie za odp na moj post.

Pozdrawiam z Kotliny Klodzkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 529
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj po raz pierwszy stosowałem SRP. Większość rysek i swirli stała się mniej widoczna, ale nie znikły w zupełności - przypuszczam, że druga warstwa załatwiłaby sprawę, ale że auto srebrne to dałem sobie na wstrzymanie, tym bardziej, że nakładałem ręcznie - efekt jak na mój gust i potrzeby zadowalający - wcześniej używałem tylko koloryzującego badziewia różnych marek i muszę stwierdzić z całą stanowczością, że produkt wart jest dopłacenia tych kilkudziesięciu złotych. Co do aplikacji ręcznej to o niebo lepszy efekt po użyciu aplikatora z mikrofibry.

 

We wnętrzu przetestowałem też V&RC - fajny uniwersalny środek - daje połysk, ale po przetarciu fibrą plastik jest odżywiony i nie błyszczy. W przyszłym tygodniu spróbuję środek rozcieńczyć, bo takie rozwiązanie aprobuje producent - zobaczymy co wtedy

 

Równiez pozdrawiam (z)Dolnego Śląska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aplikacji ręcznej to o niebo lepszy efekt po użyciu aplikatora z mikrofibry
Jak najbardziej sie zgadzam. Do tej pory nakladalem SRP przy pomocy aplikatora piankowego Megsa. Wczoraj dalem szanse aplikatorowi z mikrofibry. Pracuje sie o wiele przyjemniej, SRP latwiej sie wciera i latwiej nalozyc cienka warstwe. Efekt tez jakby byl lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za odp na moj post.

Pozdrawiam z Kotliny Klodzkiej.

Co ty ;) Specjalnie zagadałem, aby podłączyli się ochoczo inni zwolennicy AG. (nieraz takie pytania lądują w kuble) ale tu byłoby szkoda. Cieszę się , że zaczynasz i pytasz. Nie ma nic gorszego jak robić na czuja.

 

Jak inni sugerują nie dawaj wosku na EGP. Ewentualnie po SRP i EGP -jeśli masz wosk- połóż go na np przednich drzwiach lewych i prawych i zaobserwuj różnicę.

Aplikacja na polerowanej powierzchni polecana gąbkowym. Jeżeli nie polerujesz -faktycznie zastosuj aplikator z mikrofibry. Dobrze "wypracuj" SRP uzyskasz dobry wynik końcowy. Jeśli nie będziesz zadowolony zawsze możesz proces z SRP powtórzyć.

 

OT Kotlina Kłodzka to moje ulubione miejsce na Dolnym Śląsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się , że zaczynasz i pytasz. Nie ma nic gorszego jak robić na czuja.

No to pytam :)

Co polecasz do pielegnacji wnetrza (konsola VW Golf V)???

Czy Autoglym Vinyl & Rubber Care sie do tego nadaje?

Czy moze kupic cos od innego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam Vinyl&Rubber Care na wewnętrzne i zewnętrzne plastiki i jestem z niego bardzo zadowolony. Bardzo ładny wygląd i wysoka trwałość. Jedyna wada jest taka, że trzeba dokładnie rozprowadzać bo potrafią zostawać smugi, ale jest chyba wina wysokiej koncentracji produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się , że zaczynasz i pytasz. Nie ma nic gorszego jak robić na czuja.

No to pytam :)

Co polecasz do pielegnacji wnetrza (konsola VW Golf V)???

Czy Autoglym Vinyl & Rubber Care sie do tego nadaje?

Czy moze kupic cos od innego producenta?

 

 

 

używam Vinyl&Rubber Care na wewnętrzne i zewnętrzne plastiki i jestem z niego bardzo zadowolony

 

Kolega smalec dał odpowiedź za mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, po aplikacji jest ona lekko błyszcząca ale po około 24h ładnie matowieje. nie jest to kompletny mat, minimalnie połyskujący. mi się bardzo podoba. wiadomo, że w innym aucie na innych plastikach może wyglądać inaczej.

 

produkt można spokojnie rozcieńczać a więc i dobierać stopień połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem taki oto eksperyment: Jako, że też nie przepadam za połyskiem najpierw pianką Hi foam wyczyściłem kokpit pierwszy raz. Za drugim , kiedy jeszcze był wyraźnie wilgotny (tez po piance) przetarłem go mikrofibrą z napylonym Vinyl&Rubber. Dostałem powierzchnie w sam raz -nie "wysuszona" ale też zero nadmiernego połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega MusicMan podczas swojego testu na corsie zrobił fotkę próbki:

41325503.jpg

 

BC wydaje się tutaj być taki jasny.

Mój wygląda jak zmielowna trawa, dużo ciemniejszy- w zasadzie ciemny zielony kolor ma:

zdjcie0018o.th.jpg

 

zdjcie0019v.th.jpg

 

zdjcie0020w.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uri90, próbka AG BC ma niejednolitą konsystencje. Raz wyleci rzadszy płyn, a innym razem żel. W ogóle jaki cel ma ta rozmowa? Przed użyciem wstrząśnij i działaj. Jak dla mnie, to może być nawet różowy, ważne żeby spełniał swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbki oprócz jaśniejszego koloru są też trochę rzadsze. Ale ani kolor ani też gęstość nie mają wpływu na zadanie jakie ma spełnić BC, Trzeba wiedzieć, że jest to produkt na bazie wody, więc im bardziej żelowy(gęsty) tym jest bardziej ekonomiczny w użyciu, Co do koloru-

BC w wersji detal czyli 325ml tak miał zawsze -taki glutowy kolor. Kładzie się w zasadzie tylko na plastik i gumę. Jedno i drugie w samochodzie jest czarne , Wg mnie ważne jest abyś był zadowolony z funkcjonalności produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Az milo popatrzec jak temat dotyczacy auto kosmetykow firmy Auto Glym preznie działa! Wiem, wiem rzadko sie pojawiam ale to wszystko wina tego Auto Glymu ;) sprzedaz i popularnosc w Ie jest tak duza, ze czesto nie mam czasu zjesc obiadu przed godzina 20.00!

Zagladajac dzisiaj na forum chcialbym pozostawic po sobie maly slad, a mianowicie wrzucic NEWS-a! ;)

 

AUTO GLYM na przelomie najblizszych miesiecy wprowadzi do sprzedazy nowy produkt! Bedzie to Air-Con Sanitizer, czyli produkt do oczyszczania kanalow klimatyzacji.

Moje wstepne informacje, mowią o tym ze produkt bedzie zawieral dlugotrwale dzialajace "antybiotyki", ktore beda eliminowac szkodliwe bakterie, drozdze, plesn i nieprzyjemny zapach wydobywajacy sie z ukladu klimatyzacji.

Produkt ma byc bardzo latwy w obsludze i czas, ktory bedzie potrzebny do jego uzycia ma nie przekraczac 20 minut.

Zeby dozucic wisienke do tego tortu podziele sie tez informacja, ze pracujemy rowniez nad srodkami do dezynfekcji wykladzin samochodowych, tapicerki, powierzchni ogolnych itd.

 

Tak szybko jak nadazy sie okazja opisze wyniki moich pierwszych testów nowego produktu i podziele sie z Wami uwagami.

 

Zycze wszystkim jak najwiecej ludzi patrzacych z zazdroscia na Wasze zadbane i czyste samochody! Tak trzymac!

 

Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypróbowałem dziś BC i raczej nie ma co pisać bo wszystko zostało tu napisane :D dla mnie rewelka :). Jeśli chodzi o CGP to też jestem zadowolony, rys nie usuwa albo w bardzo nieznacznym stopniu ale wszelkie naleciałości czy chropowatości... hmm jak by to napisac... wygładza :D szybka jest gładziutka pod palcem :) No i SRP Poezja dla oka :) lakierek nabrał głębi, gładkości, blasku i w ogóle jest kozacki :D wszystkie produkty od Marka. Dzięki bardzo :) Polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o CGP to nie jestem az tak bardzo zachwycony. Srodek jest ok ale moze troche wiecej sie po nim spodziewalem. Nie chodzi o mozliwosc usuwania z rys ale przynajmniej mialem nadzieje ze usunie roznice pomiedzy obszarem gdzie pracuja/nie pracuja wycieraczki. Na dodadek po ostatnim czyszczeniu przedniej szyby zaczely mi skakac wycieraczki :(, skonczylo sie na tym ze kupilem nowe ale teraz nowe mi troche popiskuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze po Car Glass Polish nie oczekiwac usuwania rys z powierzchni szkla, to jest srodek czyszczacy, poprstu szklo jest zbyt twarde aby recznie moc cokolwiek zdzialac z reszta to nie jest ten typ produktu :).

Zaskakuje mnie fakt, ze CGP spowodowalo podskakiwanie i piszczenie wycieraczek, do tej pory widzialem wrecz film po tej polerce na szybach. Podobnych objawow bardziej spodziewalbym sie po dokladnym wyczyszeniu szyby srodkami bazujacymi na alkoholu, ktore bardzo odtluszczaja czyszczone powierzchnie i je """wysuszaja""" zarazem.

Zawsze stosuj i czysc szyby CGP - NA MOKRO! -tzn. zaraz po nalozeniu produktu wyczysc szybe microfibra nie czekaj na wyschniecie polerki na szybie!!!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przynajmniej mialem nadzieje ze usunie roznice pomiedzy obszarem gdzie pracuja/nie pracuja wycieraczki

Zapewniam Cię, że uzyskasz to. Ale wymaga cierpliwości i trochę więcej siły. Na środku Fast Glass srawa jest prosta-pryskasz wycierasz i tyle. Przy CGP musisz "wcierać" środek z pewną siłą , okrężnymi ruchami, miejsce w miejsce.Jeśli nie po pierwszym razie to za drugim stwierdzisz wyrażną różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze po Car Glass Polish nie oczekiwac usuwania rys z powierzchni szkla, to jest srodek czyszczacy, poprstu szklo jest zbyt twarde aby recznie moc cokolwiek zdzialac z reszta to nie jest ten typ produktu :)
Tego nie oczekiwalem :)
Zaskakuje mnie fakt, ze CGP spowodowalo podskakiwanie i piszczenie wycieraczek, do tej pory widzialem wrecz film po tej polerce na szybach. Podobnych objawow bardziej spodziewalbym sie po dokladnym wyczyszeniu szyby srodkami bazujacymi na alkoholu, ktore bardzo odtluszczaja czyszczone powierzchnie i je """wysuszaja""" zarazem.
Moze wlasnie w tym problem. Przed CGP wymylem bardzo dokladnie szybe: najpierw APC, czysta woda, potem plynem do mycia szyb z akloholem.
Zawsze stosuj i czysc szyby CGP - NA MOKRO! -tzn. zaraz po nalozeniu produktu wyczysc szybe microfibra nie czekaj na wyschniecie polerki na szybie!!!
Sprobuje nastepnym razem. Do tej pory stosowalem sie do instrukcji z butelki wg ktorej po polerowaniu powinno sie zostawic zrodek do zaschniecia i dopiero wtedy wycierac.
Zapewniam Cię, że uzyskasz to. Ale wymaga cierpliwości i trochę więcej siły. Na środku Fast Glass srawa jest prosta-pryskasz wycierasz i tyle. Przy CGP musisz "wcierać" środek z pewną siłą , okrężnymi ruchami, miejsce w miejsce.Jeśli nie po pierwszym razie to za drugim stwierdzisz wyrażną różnicę.
To juz drugi raz kiedy czyscilem przednia szybe przy pomocy CGP. Pierwszym razem przy pomocy aplikatora gabkowego, drugi raz przy pomocy aplikatora pokrytego mikrofibra. Drugi zdecydowanie lepiej sie sprawdzil, latwiej i lepiej sie doczyszcza. Jesli chodzi o obszar gdzie nie pracuja wycieraczki to rzeczywiscie zrobil sie jasniejszy. Moze po kolejnych aplikacjach roznica kolorow zniknie :roll:

 

Wbrew pozorom, ogolnie wrazenia nie sa zle, powiedzial bym ze srodek jest ok, jak najbardziej doczyszcza szyby w sposob ktory jest nie do osiagniecia przy pomocy zwyklych plynow do mycia szyb. W takim porownaniu wypada bardzo dobrze.

Moje lekkie rozczarowanie wynika natomiast z faktu, ze nastawialem sie na to ze jest to srodek ktory stosuje sie od wielkiego dzwona, zeby doprowadzic bardzo zapyziale szyby do porzadku. Natomiast patrzac na dzialanie sklaniam sie bardziej ku temu ze jest to srodek do bierzacego stosowania, no moze nie co kazde mycie ale np raz na miesiac/dwa przy woskowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.