Skocz do zawartości

Gama kosmetyków Auto Glym


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się na stronie Autoglyma produkt o którym wsominał Damian Air-Con Sanitizer http://www.autoglym.com/enGB/product-pr ... LH&Range=1

Marek, kiedy pojawi się u Ciebie w ofercie?

 

Wczoraj zacząłem myć auto Bodywork Shampoo Conditioner i oczywiście w połowie mycia musiałem wszystko zwinąć bo zaczęło lać! :(:/

Szampon ma fajny landrynkowy zapach, fajny zielony kolorek i fajnie się nim myje. Pierwsza próba mocno zachęcająca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 529
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no dobra , ale czy ktoś mi powie , gdzie moge dostac taka bawełniana ściereczkę/aplikator co czesto jest na filmikach reklamowych autoglyma ?

 

To o co pytasz to AutoGlym Perfect Polishing Cloth.

Nie wiem czy w Polsce są dostępne, ja je miałem w zestawie i na początku na nie strasznie nażekałem - teraz sobie je chwale :evil:

 

 

Mam pytanko do specjalistów od AutoGlyma. Czy AG SRP można używać jako pasta finishowa po AG 02B czy trzeba używać AG 01B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast patrzac na dzialanie sklaniam sie bardziej ku temu ze jest to srodek do bierzacego stosowania,

Częściej używam CGP niż innych w płynie. Radzę pomyśleć o Glass Cleaner To samo tyle, że połowe tańsze

.

Marek, kiedy pojawi się u Ciebie w ofercie?

Mam nadzieję , ze przed wakacjami

 

Nie wiem czy w Polsce są dostępne, ja je miałem w zestawie i na początku na nie strasznie nażekałem - teraz sobie je chwale

 

Są dostępne

 

Mam pytanko do specjalistów od AutoGlyma. Czy AG SRP można używać jako pasta finishowa po AG 02B czy trzeba używać AG 01B?

 

Myślę, ze Damian mnie tu poprze- nie ma potrzeby po B02 stosować 01. Właściwości scierne B01 sa takie same jak SRP, więc ja osobiście od razu po 02 pracuje np SRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - 03 to naprawdę mocna pasta, Oczywiście zaczynasz od 02 i średni lub twardy pad.W następnym ruchu masz 03 i średni. Poza tym wszystko zależy na jak twardym lakierze pracujesz. Na niemieckich możesz "odważniej" podchodzić do sprawy ale już z japończykiem trzeba ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak szybciutko tylko bo zaraz wyjezdzam :roll:

 

Deco dzialaj jak mozesz tak -

03B + Medium Pad

02B + Soft Pad

SRP + Soft Pad albo recznie.

 

Nie oczekuj po 02B "kokosow" jak rysy sa glebsze to od razu wjezdzaj 03B bez wiekszych obaw! Jak lakier bedzie miekki i srednia gabka zostawi Ci swirl-sy przejedz 02B... jak nie to po 03B sprobuj SRP + Soft Pad i duuuza predkosc na maszynie. 8-)

 

zapomnij wogole o 01B, nie polecam -zdecydowanie SRP i maszyna i ogien:) :evil:

 

ps. AG Bodyshop Range zawiera w sobie lubrykanty, wiec nie nalezy zwilzac polerowanych powierzchni woda :ad:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, a w zasadzie to wczoraj ;) używałem CGP przy pomocy wilgotnego aplikatora mikrofibrowego pracując przede wszystkim na małej ilości preparatu z racji późniejszego pylenia - uzyskany efekt w mojej ocenie był znacznie lepszy niż aplikacja suchym padem, a i wydajność preparatu znacznie się podniosła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AG Bodyshop Range zawiera w sobie lubrykanty, wiec nie nalezy zwilzac polerowanych powierzchni woda
To dziwne bo mam 03B i za cholerę nie chce iść na sucho. Malo tego, po zwilżeniu wcale nie jest lepiej. trzeba bardzo często zwilżać powierzchnię bo szybko zasycha i "staje" tzn. polerka ma duży opór. Generalnie bardzo niekomfortowa pasta ,ze nie wspomnę o bałaganie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przetestowałem Intensiv Tar Remover i według mnie słaby produkt. Radzi sobie z zaschniętymi plamami smaru, natomiast zupełnie nie radzi sobie z asfaltem. O wiele lepiej poradziła sobie z tym benzyna ekstrakcyjna.

Marek, czy Tar Adhesive Remower który masz w ofercie lepiej radzi sobie z asfaltem? Z tego co pamiętam jest to środek z linii profesjonalnej :o

Czy szmatki/rękawy z dzianiny są dostępne w Twojej ofercie. Wczoraj zastosowałem, bardzo dobre i wygodne. Jak się ubrudzą, to wyrzucasz. Jedyna wada to ,,sypanie". Ale jest na to rada, trzeba bardzo dobrze wytrzepać po odcięciu od rękawa i przed samym użyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warsztatach radzono aby przesmarowć trudna powierzchnię i odczekać kilka minut aby asfalt zmiękczyć.U mnie ta matoda zdawała egzamin. Asfalt, zwłaszcza grubsze plamy nie schodziły za pierwszym razem ale po namoczeniu nie było problemów.

Mam bawełnę w belkach 80 deko. długości nie mierzyłem ale jest tego z 50 metrów (może 40?) Szerokośc 40cm.

Wg mnie Tar Adhesive jast lepszy (mocniejszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warsztatach radzono aby przesmarowć trudna powierzchnię i odczekać kilka minut aby asfalt zmiękczyć.U mnie ta matoda zdawała egzamin. Asfalt, zwłaszcza grubsze plamy nie schodziły za pierwszym razem ale po namoczeniu nie było problemów
Dokladnie tak. Bylo juz o tym kilka stron wczesniej: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... c&start=60

Tez nie bylem zadowolony z rezultatow, jednak problem tkwil w aplikacji. Przy odpowiednim zastosowaniu ITR dziala swietnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post tylko pogladowy...

 

Czesc!

Pewnie powinienem dodac ponizsze fotki do innego dzialu ale jakos mi tu razniej w temacie AG. Jesli bedzie cos nie tak to mozecie usunac ten post.

 

Popracowalem w sobote nad samochodem siostry.Wykonalem tylko szybki, skrocony do minimum proces odswiezenia samochodu bez zastowania clay bar-u i HD Cleanse... Autko dwunastoletnie z przebiegiem 160 000 km, ktore przynajmniej od 4 lat nie widzialo polerki oraz mycia gabka!

Z uwagi na to, ze mam lichy aparat nie mam co pokazywac zdjec lakieru z przed bo nie wyszly tak jak bym sobie zyczyl. Przepraszam.

Pracowalem nad samochodem ok. 6 godzin.

 

Produkty Auto Glym:

 

Na zewnatrz uzywalem:

 

 

Kola: Clean Wheels

Opony: Rubber Plus Clean

Nadwozie: Powermax 3 Multiwash TFR

Plastiki: Bumper Care ( na podszybie)

Szyby: Car Glass Polish

Lakier:

a) Paint Renovator + Medium Pad

b) Super Resin Polish + Soft Pad

c) HD Wax

 

58111616.jpg

By strzema at 2010-05-31

 

ag1m.jpg

By strzema at 2010-05-31

 

ag3h.jpg

By strzema at 2010-05-31

 

s73r4407.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

ps. kropki na lakierze na pierwszym zdjeciu to autostradowe odpryski lakieru - uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, firmek, próbowałem tej metody, niestety nic to nie dało

jakbyś coś brał to przy okazji podrzucę Tar&Adhessive ze100g celem prób (mam nadzieję zadowalających)

 

Czyli PR ładnie daje rade :-] Mozna by rzec ze to pasta 1 step -nie potrzebuje wykończenia(bo SRP raczej wykończeniową pastą nie jest).

 

zawsze po PR idzie SRP . Było już niedawnoi że zamiast B01 dajemy od razu SRP po B02, To nasze SRP małe bo małe ale właściwości lekko ścierno polerskie ma. Chyba, że Marek chodziło Tobie o 1 step w zbieraniu rys, To się zgadzam, PR pod tym względem daje expresowe wyniki,Tyle że deczko pyli ale to szczegół,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio zabralem sie za czyszczenie wnetrza w moim aucie

tj.podsufitka,fotele,boczne tapicerki

Urzylem do tego 2 produktow AutoGlym

1.Interior Shampoo

2.Hi Foam Interior Shampoo

 

Napisze tak: Interior Shampoo to wg mnie nie za bardzo dawal rade(dodam,ze wnetrze nie bylo jakos bardzo zabrudzone) :o

Natomiast Hi Foam Interior Shampoo to bardzo dobry produkt i pieknie sie sprawdzil.

Usunal z bialej podsufitki czarne plamy po smarze ktore niczym nie chcialy sie usunac.

Polecam ten produkt. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zabralem sie za czyszczenie wnetrza w moim aucie

tj.podsufitka,fotele,boczne tapicerki

Urzylem do tego 2 produktow AutoGlym

1.Interior Shampoo

2.Hi Foam Interior Shampoo

 

Napisze tak: Interior Shampoo to wg mnie nie za bardzo dawal rade(dodam,ze wnetrze nie bylo jakos bardzo zabrudzone) :o

Natomiast Hi Foam Interior Shampoo to bardzo dobry produkt i pieknie sie sprawdzil.

Usunal z bialej podsufitki czarne plamy po smarze ktore niczym nie chcialy sie usunac.

Polecam ten produkt. :good:

 

A czy mozesz opisac jakich akcesoriów uzywałes i w jaki sposob czysciles tapicerke w swoim samochodzie??? Czy prales tapicerke kiedykolwiek wczesniej ?

 

Z reguły wiekszosc uzytkownikow sobie chwali skutecznosc Interior Shampoo, chcialbym sprobowac dociec co spowodowalo Twoje nie zadowolenie z efektywnosci powyzszego produktu.

 

Pozdrawiam! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozesz opisac jakich akcesoriów uzywałes i w jaki sposob czysciles tapicerke w swoim samochodzie??? Czy prales tapicerke kiedykolwiek wczesniej ?

Witam.

Wiec tak,nigdy wczesniej nie pralem tapicerki.

Na poczatku element ktory zamierzalem czyscic spryskalem za pomoca Interior Shampoo, nastepnie wilgotnym aplikatorem z mikrofibry czyscilem element.

Potem po wyplukaniu aplikatora przetarlem kilkakrotnie szmatka z mikrofibry.

Efekt byl jak dla mnie niezadowalajacy. Nawet po czyszczeniu tego samego elementu 2krotnie. :/

Natomiast gdy uzylem Hi Foam Interior Shampoo :good: to efekt byl pozytywny odrazu po 1szym uzyciu.

Tak to z grubsza wyglada.

Moze robilem cos nie tak?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z atomizera leci piana a nie plyn, skutecznosc dzialania tez srednia/slaba.

 

Żywcem tłumaczony opis ze strony Autoglyma dotyczący Tnsect Remover

 

Aktywny Insect Remover jest skoncentrowaną pianą zaprojektowany do szybkiego rozpuszczania zgniecionych owadów przyklejonych od nadwozia, szyby przedniej i reflektorów.

Może być stosowany na drodze ( dod, w czasie jazdy) aby szybko oczyścić lub jako część pełnego procesu czyszczenia samochodu. Sprayem spryskać czyszczoną powierzchni. Około 30 sekund pozwala na to aby owady zostały zmiękczone.

Wytrzeć powierzchnię za pomocą miękkiej ściereczki; Autoglym Perfect do polerowania jest idealny. Wreszcie czystą powierzchnię wytrzeć suchym ręcznikiem papierowym lub spłukać wężem, jeśli preparat jest wykorzystywany przed normalnego myciem samochodu. Unikać stosowania na gorących powierzchniach o ile to możliwe.

Uporczywe owady mogą wymagać drugiego czyszczenia. Jeśli produkt nie jest skuteczny ostatecznie, miejsce należy wytrzeć i poprawić albo zwilżoną szmatką lub spryskać Active Insect Remover.

Idealny do stosowania w samochodach osobowych, motocykli, dostawczych, ciężarowych, łodzi i przyczep kempingowych.

 

Jak widać nie jest to środek po którym owady zejdą za pierwszym razem, szczególnie jeśli jest ich bardzo dużo i są mocno przyklejone od karoserii. wg mnie pomyślany jako pomoc w dłuższej trasie, Przy normalnym myciu raczej zastosował bym słabe mycie wstępne lub aktywną pianę i po tych zabiegach zabrał się za pozostałe owady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.