Skocz do zawartości

Gama kosmetyków Auto Glym


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

A poza tym nie wolno zapominać, że BC jest przeznaczone na elementy zewnetrzne.

 

I do tego jest rewelacyjne - ja Corsę robiłem 3 dni temu, dzisiaj rano przetarłem tylko wilgotną MF plastiki z brudu po deszczu i wyglądają super! Kolor dalej intensywny i w dodatku zniknął mankament o którym wszyscy pisaliśmy - tłusty połysk. Teraz jest bardziej matowy, przyjemny dla oka. Wstawię potem fotkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 529
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam pytanie, czy ktoś używał Autoglym Plastic Conditioner

Albo wie coś konkretnego o tym produkcie? Czym właściwie różni się od Bumper Care?

Pytam bo 1L Plastic Conditioner'a kosztuje prawie tyle samo co 2x325ml Bumper Care, więc za te same pieniądze mam 350ml środka więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze trochę z tej próbki BC i jestem zadowolony, ale chce kupic wiecej niz 325ml dlatego zainteresowałem się Plastic Conditioner'em

na naszym forum einser77 z tego korzystał

Ja używam i mogę polecić do elementów plastikowych AG Plastic Conditioner. Jest to produkt w formie dressingu, utrzymuje się na aucie spokojnie około miesiąca myjąc auto raz w tygodniu szamponem o neutralnym pH. Pewnie i dłużej będzie na aucie, ale co drugie mycie korci mnie żeby plastiki odświeżyć

Na necie też czytałem pozytywne opinie ale nie trafiłem na bezpośrednie porównanie z BC, tak czy inaczej chyba kupię PC i zdam relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam na stanie

- Super Resin Polish,

- High Definition Wax.

 

Chce dokupić

- Rapid Detailer+ glinka,

- High Definition Cleanser,

- Intensiv Tar Remover,

- Extra Gloss Protection.

 

Pytanie czy kolejność użycia jest prawidłowa, a może coś pominąć.

Mycie, ITR, RD+ glinka, HDC, SRP, HDWax, EGP.

 

Proszę o odpowiedź, nie odsyłajcie mnie do „szukaj”. Czytam forum dwa tygodnie i w głowie mam kołowrotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem:

 

Conditioning shampoo - szampn jak szampon, dosyć dobrze się pieni, ułatwia zmywanie brudu i nadaje rękawicy poślizgu na lakierze. Na jego temat trudno mi coś więcej napisać. Ładnie pachnie :)

 

SRP - to był mój pierwszy środek AG i jestem z niego bardzo zadowolony. Aplikacja męcząca ale efekt super. Wyciąga głębię koloru i "odświeża" go. Co do ukrywania kolistych rys.... efekt przy jednej warstwie jest zauważalny ale myślę, że ze 3-4 warstwy trzeba do pełnego wizualnego wypełnienia.

 

Car glass Polish - rewelacja! Szyby nigdy nie były tak przejrzyste. Jak generalnie lubię myć auto to mycie przedniej szyby od wewnątrz było dla mnie karą. Odkąd mam CGP nie mogę się doczekać jej wypucowania! Używam z żółtym padem megsa, aplikacja szybka i przyjemna. Polerowanie środka na szybie również błyskawica. Ale ten efekt... no rewela!

 

Bumper Care - Jako, że mało mam elementów z czarnego nielakierowanego plastiku na zewnątrz auta to trudno mi zobaczyć wielką różnicę. Użyłem niewielką ilość na małe listwy zderzaków, fragmenty lusterek, chlapacze, podszybie. Część plastików gładka, część z lekką chropowatą strukturą. Wszystkie nabrały głębi i soczystości. Taki efekt utrzymuje się już ponad miesiąć (odkąd mam BC). Gdybym tego środka nie kupił - nie płakałbym ale jako, że już go mam to co 2-gie mycie przelecę nim plastiki. Na aucie z czarnymi/nielakierowanymi zderzakami efekt pewnie byłby zdecydowanie bardziej widoczny z racji dużej powierzchni.

 

Vinyl&Rubber Care - łatwo się aplikuje (nie spodziewałem się, że środek pryśnięty na czyszczony element jest biały). Ładnie pachnie. Dobrze wtarty daje ładny matowy wygląd wszelkich plastików i uszczelek. Jestem z niego bardzo zadowolony. Po aplikacji konsola jest dużo świeższa.

 

 

AquaWax - tu nie wiem jaką opinię wydać. Aplikwoanie go na mokry lakier i próba roztarcia go mikrofibrą nieźle mnie umęczyły, szczególnie że mikrofibra wciągała wodę z lakieru i poślizg był utrudniony. Po aplikacji sporo smug na lakierze. Nakładając go miałem wrażenie, że katuję poprzednio nałożoną warstwę sonax premium class carnauba care (tydzień wcześniej). Po wypolerowaniu auto faktycznie pięknie błyszczało także efekt finalny osiągnięty. Kropelkowanie super (jak po wcześniej wspomnianym sonaxie). Może to kwestia złej techniki aplikacji i trochę za dużo wody na aucie po myciu było (sporo sciągnąłem blue ripperem), zobaczę jak będzie szło przy kolejnych. Jeżeli uciążliwość będzie niezmienna to po wykończeniu tego wodnego wosku nie kupię kolejnego.

 

Tu moja prośba do innych użytkowników aquawax - jak Wam się go nakłada?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt czego ? plastiki, lakier ?

 

Lakier.

Jeśli już doprowadzę autko do porządku. Nałożę wosk, to chciałbym, aby ten efekt utrzymał się jak najdłużej. Robię sporo kilometrów ok. 6000km/m-c. Auto myję co dwa tygodnie. Jakbym miał garaż to byłoby miejsce na zabawę z autkiem.

Generalnie mam pomysł, aby co któreś mycie nałożyć kolejny środek, który przedłuży obecność wosku na karoserii. Czy Aqua Car Wax będzie odpowiedni. czy może coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Mycie, ITR, RD+ glinka, HDC, HDWax

Tak jak pisze Marcin Metal

Możesz dać w miejsce HDC SRP i na to HDWax.

Ja tak zrobiłem swój pierwszy raz.

Jeżeli masz trochę swirwli na lakierze to SRP zamaskuje ryski

jako że ma w swoim składzie wypełniacze.

Efekt z SRP będzie lepszy na ciemnym lakierze.

Tak wyszło u mnie:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje:

1. Mycie, ITR, RD+ glinka, SRP, EGP

2. Mycie, ITR, RD+ glinka, HDC, HDWax

 

Masz rację Mając EGP i HD WAX ja obstaję przy Wosku. I nie dawał bym go na EGP gdyż daje zdecydowanie lepszy efekt końcowy. A poza tym po 2-3 miesiącach jak HD WAX trzeba będzie położyć na nowo to oczywiście HD Clenser zbierze EGP'

 

używałem:

 

 

Bumper Care - Jako, że mało mam elementów z czarnego nielakierowanego plastiku na zewnątrz auta to trudno mi zobaczyć wielką różnicę. Użyłem niewielką ilość na małe listwy zderzaków, fragmenty lusterek, chlapacze, podszybie. Część plastików gładka, część z lekką chropowatą strukturą.

 

 

AquaWax - tu nie wiem jaką opinię wydać. Aplikwoanie go na mokry lakier i próba roztarcia go mikrofibrą nieźle mnie umęczyły, szczególnie że mikrofibra wciągała wodę z lakieru i poślizg był utrudniony. Po aplikacji sporo smug na lakierze. Nakładając go miałem wrażenie, że katuję poprzednio nałożoną warstwę sonax premium class carnauba care (tydzień wcześniej). P

Tu moja prośba do innych użytkowników aquawax - jak Wam się go nakłada?

 

BC sprawdza się wszędzie, na uszczelkach, elementach wewnątrz komory silnika, progach, etc.

 

AW nie stosuj na całkiem mory lakier Przetrzyj go nieco I potem wycieraj pow 50x50 Po polerce efekt super. Ja nie stosuję częściej jak co 3-4 mycia i nie na świeżo położony wosk. Odczekałbym 2-3 tygodnie.

 

Jak detailer z AG, to chyba tylko: AG Rapid Detailer

 

To był jeden z kilku brakujących produktów AG - ale już po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

używałem:

 

 

Bumper Care - Jako, że mało mam elementów z czarnego nielakierowanego plastiku na zewnątrz auta to trudno mi zobaczyć wielką różnicę. Użyłem niewielką ilość na małe listwy zderzaków, fragmenty lusterek, chlapacze, podszybie. Część plastików gładka, część z lekką chropowatą strukturą.

 

 

AquaWax - tu nie wiem jaką opinię wydać. Aplikwoanie go na mokry lakier i próba roztarcia go mikrofibrą nieźle mnie umęczyły, szczególnie że mikrofibra wciągała wodę z lakieru i poślizg był utrudniony. Po aplikacji sporo smug na lakierze. Nakładając go miałem wrażenie, że katuję poprzednio nałożoną warstwę sonax premium class carnauba care (tydzień wcześniej). P

Tu moja prośba do innych użytkowników aquawax - jak Wam się go nakłada?

 

BC sprawdza się wszędzie, na uszczelkach, elementach wewnątrz komory silnika, progach, etc.

 

AW nie stosuj na całkiem mory lakier Przetrzyj go nieco I potem wycieraj pow 50x50 Po polerce efekt super. Ja nie stosuję częściej jak co 3-4 mycia i nie na świeżo położony wosk. Odczekałbym 2-3 tygodnie.

 

 

Do uszczelek i wnętrz mam vinyl&rubber. Zobaczę jak BC spisze się w komorze silnika.

 

AW stosowałem na lakier mokry ale tak jak napisałem po zgrubnym wytarciu blue ripperem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW stosowałem na lakier mokry ale tak jak napisałem po zgrubnym wytarciu blue ripperem.

 

pozdrawiam

I właściwie producent tak zaleca ale... w praktyce rzeczywiście auto może być lekko wilgotne TYLKO ręcznik musi być super suchy. To sprowadza się często do tego, że trzeba drugi raz na szybko przejechać suchutką microfibrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, dotarł dzisiaj AG odour eliminator, jeszcze tylko profilaktyczne odgrzybienie klimy i test odświeżacza

Mały OT. Faktycznie ,moja klima deczko zalatuje Teraz kapuję ODGRZYBIĆ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno dostalem w prezencie kilka kosmetykow do auta Autoglym tj.

1.Bodywork Shampoo Conditioner

2.Super Resin Polish

3.Extra Gloss Protection

Chcialbym sie dowiedziec czy po zastosowaniu w/w produktow mozna dodatkowo polozyc wosk i czy

wosk Collinite 476 bedzie dobrym wyborem? :o

Dodam ,ze dopiero zaczynam przygode z auto detailingiem.

Za wszelkie sugestie z gory dziekuje.

 

ps.jeszcze jedno pyt. czy produkt 2 i 3 mozna nakladac recznie i czym najprosciej?

Jesli zadalem pytania w nie tym dziale co potrzeba to prosze MODERATORA o usuniecie mego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurekpit, 2 i 3 jak najbardziej mozna nakladac recznie. Do SRP polecam aplikator z mikrofibry lub gabkowy - w tej kolejnosci. W przypadku EGP aplikator gabkowy. Jesli chodzi o kladzenie wosku to jesli chcesz to mozna, przy czym pytanie czy warto. EGP jest sealantem i ma za zadanie poprawic trwalosc powloki. W kazdym razie 467 nie powinien sie pogrysc.

Do zestawu na pewno dodal bym jeszcze glinke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.