Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Autoland psik psik, to chyba najlepszy płyn, który używałem.

Ten sonax co był w promocji w tesco ostatnio, to śmierdzi okropnie.

 

Też się bardzo zdziwiłem tym gotowym sonaxem z tesco... Kiepski zapach. Ale koncentrat sonaxa w butelkach 1L pachnie ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonax zapach słaby, ogólnie bardzo podobny do zimowego płynu z Lidla. Jak na razie czyści bardzo dobrze i nie pozostawia żadnych zacieków ani plam więc ogólnie na +. Widziałem, że po promocji jest dalej dostępny w sprzedaży i powrócił do ceny 29,99 więc raczej nie była to wysprzedaż.

Uwaga na płyn Aura z Biedronki, wersja produkowana przez Chemipack pozostawia ślady i wżery na lakierze oraz smugi na szybach, kupować tylko wyprodukowane przez Organike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Motul Vison Classic:) po rozmowie z ludźmi z branży. W szczecinie był przetarg dl ajakiejś firmy na płyny do spryskiwaczy. Firma ta postanowiła zrobić testy zamarzania. Tylko Motul spełnił oczekiwane warunki i zamarzał w temperaturze jaką deklaruje producent. Reszta już przy -5 potrafiła zamarzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1z Einszett Anti Frost zimowy płyn do spryskiwaczy -90 stopni 1L pierwszy raz używam i jestem zadowolony. Zobaczymy jak będzie przy większych mrozach. Domywanie i zapach ok.

 

U mnie w dwóch samochodach z dwiema różnymi NW mazał się na potęgę. Znacznie lepiej działa koncentrat płynu od Sonaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1z Einszett Anti Frost zimowy płyn do spryskiwaczy -90 stopni 1L pierwszy raz używam i jestem zadowolony. Zobaczymy jak będzie przy większych mrozach. Domywanie i zapach ok.

 

U mnie w dwóch samochodach z dwiema różnymi NW mazał się na potęgę. Znacznie lepiej działa koncentrat płynu od Sonaxa.

 

Mam u siebie Rain-X i nie zauważyłem mazania, osłabienia NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałam Sonax Xtreme, ale od dwóch lat mam koncentrat od AngelWax Clarity, kupiłem kiedyś po sezonie w dobrej cenie, doskonale sprawdza się latem jak i zimą, nie widzę też aby oslabial NW, plus za neutralny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki odmrażacz do szyb polecacie? Płynu używam 1Z Einszett, ale na zamrożone rano szyby to za mało. Szyba wstawiona wczoraj nowa, więc chcę uniknąć skrobania, a auto stoi non-stop na zewnątrz, więc potrzeba mi czegoś mocnego, dobrego, a jednocześnie co mnie nie zrujnuje finansowo przy codzienny używaniu. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHOT, na przednią szybę polecam osłonę

https://www.google.pl/search?q=oslona+n ... 44&bih=634

Co do odmrażacza pamiętaj, że powinien być przechowywany w ciepłej temp a nie np. w samochodzie na noc. Wtedy jest mniej skuteczny (tzn.jak jest zimny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.