Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie też jaka niewidzialna wycieraczka u Ciebie siedzi?

Bo kilka użyć to trochę za mało, żeby ruszyć coś pokroju Softa czy Gyeon, jednak faktem jest, że zimowe płyny są zdecydowanie agresywniejsze, a i klasyczne wycieraczki częściej są w użyciu zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym sezonie używałem płynu Forch, koncentrat kupiłem za 12zł/litr, jak dobrze pamiętam i rozcieńczyłem 1:2 czyli na -10 stopni bo uznałem, że zimy nie będzie ;)

Z plusów to łagodny zapach (pewnie wynika z rozcieńczenia) i to że nie miałem problemów z zamarzaniem nawet przy temperaturach poniżej -10 nie poddał się, domywanie też przyzwoite. Niestety, ale w moim przypadku mazał szybę, najgorzej w nocy przy światłach świecących z naprzeciwka, przez to już więcej go nie kupię.

 

Swoją drogą to co w płynie powoduje mazanie, gliceryna czy glikol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio polecany przez Was płyn z biedronki.. I nie podszedł mi, pachnie średnio ok ale zostawia straszne smugi które w nocy dość mocno przeszkadzają. Zostanę jednak przy noname'ach z Auchana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Auchanowych niezły a bardzo tani jest Venol, niby niemiecka firma ale najpewniej produkowany u nas przez Adwę z Łodzi. Mógłby nieco lepiej odtłuszczać ale za to bardzo neutralnie pachnie, na czystej szybie nie smuży a na niewidzialnej wycieraczce smugi bardzo szybko znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio polecany przez Was płyn z biedronki.. I nie podszedł mi, pachnie średnio ok ale zostawia straszne smugi które w nocy dość mocno przeszkadzają. Zostanę jednak przy noname'ach z Auchana.

 

Jaki producent? Idę w zakład, że Chemipack i że nie doczytałeś tego tematu dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wlaniu płynu nie miałem jeszcze okazji użyć. Wycieraczki na jesień zmieniane.

Kupię jeszcze jeden baniaczek i sprawdzę czy dalej mazi. Wlewalem do całkiem pustego zbiorniczka więc wątpię żeby to poprzedni płyn mazal tak szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podsumowanie małe tego sezonu (chociaż jeszcze letniego nie wlewam). Kupiłem na ten rok płyn 1Z Einszett. Rozcieńczyłem 1:2 (na -20 stopni) i trochę z nim pojeździłem. Nie zostawia śladów na lakierze, nie zamarza, nie śmierdzi, czyści ładnie... aż za ładnie. :D Najpierw zjadł mi glaco które z miesiąc już jeździło. Potem była przygoda z kamykiem, szyba się rozmnożyła przez pączkowanie, zainstalowano nową, sterylną. Akurat pogoda wtedy pasowała, więc świeżutką szybę przejechałem zmywaczem silikonowym i nałożyłem glaco. Tydzień pryskania 1Z i glaco już nie było. :song: No to dajemy RainX-a, może się płyn z glaco nie lubi. RainX zniknął tak samo szybko, a po nim w tych samych okolicznościach nw z autolandu. :kox:

 

...więc, jakby ktoś potrzebował usunąć pilnie niewidzialną wycieraczkę, to mam chyba dobrego kandydata. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku zimy używałem Sonaxa Xtreme kupionego w promocyjnej cenie na początku sezonu i ogólnie jest bardzo średni. Dosyć mocny zapach i niczym się nie wyróżnia.

Miesiąc temu kupiłem również w promocji K2 Claren -22*C 14zł za 5l (szukałem płynu Adixol ale nie było, a do Castoramy miałem nie po drodze) i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Ładny cytrusowy zapach, tylko lekko wyczuwalny alkohol oraz rewelacyjnie zmywa i szybko wysycha na szybie. Wystarczy tylko trochę psiknąć, jeden przejazd wycieraczek i już jest idealnie czysta i sucha szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zjadł mi glaco które z miesiąc już jeździło. Potem była przygoda z kamykiem, szyba się rozmnożyła przez pączkowanie, zainstalowano nową, sterylną. Akurat pogoda wtedy pasowała, więc świeżutką szybę przejechałem zmywaczem silikonowym i nałożyłem glaco. Tydzień pryskania 1Z i glaco już nie było.

 

Które Glaco używasz, bo ja już sam nie wiem ile ich jest, Ulta Glaco, to zwykłe Q, żelazko, Blave...?

Ultra jest chyba najtrwalsze, u mnie na 2 z 3 samochodów przetrwało w miarę zimę, od października. Ale tak mocnego płynu nie mam na pewno. Ciekawe czy tak samo agresywny wobec tych najlepszych NW albo niższej koncentracji, chociaż na zimę raczej warto mieć zabezpieczenie na to -20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

625481 Które Glaco używasz

Okrągłą butelka z okrągłym aplikatorem. Wcześniej jeszcze żaden płyn mi nigdy nw nie zjadł, dopiero temu 1Z się zdarzyło i to nie raz i nie tylko glaco, więc to nie przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przestrzegam przed tym sprzedajacym na alledrogo stalbudprzeworsk Pośpieszyłem się z kupnem koncentratu wurtha dzisiaj dostałem przesyłke a na butelce data ważności 19.05.2016 r. :thumbdown: Napisałem do gościa zobaczymy jak sprawa się rozwinie

 

Oczywiście na aukcji zero info że produkt może być tak krótką datą przydatności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.