Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga na płyn Sonax Xtreme. Wygląda na to, że wersję NanoPro zastąpiła wersja Smart Dynamics Technology - numer produktu jest taki sam. Dlaczego uwaga? Nowa wersja dla mnie jest nie do wytrzymania jeśli chodzi o zapach. Wlałem i początkowo nie mogłem dojść co tak śmierdzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na płyn Sonax Xtreme. Wygląda na to, że wersję NanoPro zastąpiła wersja Smart Dynamics Technology - numer produktu jest taki sam. Dlaczego uwaga? Nowa wersja dla mnie jest nie do wytrzymania jeśli chodzi o zapach. Wlałem i początkowo nie mogłem dojść co tak śmierdzi :/

 

Hmm ciekawa sprawa. Płyn prosto z butelki mogę wąchać i jest OK, natomiast rozpylony mnie dobija. Nie rozumiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w teście Auto Świat napisali http://www.auto-swiat.pl/porady/test-zi ... aczy/seewd

 

ADIXOL

 

 

Deklarowana temp. krystalizacji: -21 st. C

 

Zmierzona temp. krystalizacji: -21,7 st. C

 

Cena opakowania: 15,36 zł/5l

 

Cena za litr: 3,07 zł

 

Uwagi: Bardzo przyzwoity płyn o przyjemnym, owocowym zapachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do biedry podają niższą wartość w teście

 

AURA NANO

 

 

Deklarowana temp. krystalizacji: -22 st. C

 

Zmierzona temp. krystalizacji: -20,8 st. C

 

Cena opakowania: 12,99 zł/4l

 

Cena za litr: 3,25 zł

 

Uwagi: Bezbarwna ciecz, ładnie pachnie, jest lejek, dobra cena. Niepotrzebna deklaracja „-22ºC”. Dostępny w sieci sklepów Biedronka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś namiar na sklep gdzie można dostać ten koncentrat zimowy Wurtha, bo chciałem wypróbować ?

Kolego z tego co wiem od przedstawiciela Zimowy koncentrat Wurtha występuje tylko w beczka 200L :/

ale coś wspomnial ze mają zamiar rozlać do mniejszych opakowań tylko kiedy to nastąpi to nie wie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę tygodni temu pisałem n/t Motula:

 

Z tego co widzę po względnie nowej karcie charakterystyki (07.2015), nie zawiera metanolu jak wcześniej pisano a etanol, i to w ilości dużo większej niż 3%.

https://www.motul.com/pl/pl/products/oi ... on-classic

 

Wskazywałoby to na zmianę składu na taki, jaki występuje w większości płynów czyli etanol 25-50% i magiczne dodatki producenta. Ciekawe jak skuteczność, szkoda, że wcześniej nie testowałem starej wersji, byłoby ciekawe porównanie parametrów - zapach, domywanie, zamarzanie itp.

Już nie ma metanolu, dlatego byłem ciekaw jak myje i jak współpracuje z NW.

Wygląda jednak że jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.