Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

No tylko ta Cena z rabatem: 29.00 PLN , ja uzywam Motul za 14zł i jestem zadowolony.

 

Cena płynu nie bierze się znikąd. Motul zawiera matanol, a deklarowana temp. zamaraznia jest o 3 stopnie wyższa ( -20 motul i -23 nasz). NIe używałem nigdy Motula więc nie mam bezpośredniego porównania, acz kolwiek nasz płyn zawiera również sporo substancji czyszczących jak również zapachowych. Po użyciu cięzko jest w ogóle wyczuć że psikamy alkoholem po szybie, do kabiny dociera jedynie przyjemny, nie drażniący zapach ;) Właściwości czyszczące są na bardzo wysokim poziomie. No i przede wszystkim, nie trujemy się metanolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena płynu nie bierze się znikąd. Motul zawiera matanol, a deklarowana temp. zamaraznia jest o 3 stopnie wyższa ( -20 motul i -23 nasz). NIe używałem nigdy Motula więc nie mam bezpośredniego porównania, acz kolwiek nasz płyn zawiera również sporo substancji czyszczących jak również zapachowych. Po użyciu cięzko jest w ogóle wyczuć że psikamy alkoholem po szybie, do kabiny dociera jedynie przyjemny, nie drażniący zapach Właściwości czyszczące są na bardzo wysokim poziomie. No i przede wszystkim, nie trujemy się metanolem.

Ja za 3 stopnie nie bede dawał 15zł wiecej (czyli nastepne 5L motula) A ja tam zadnego metanolu nie czuje, tylko przyjemny zapach doskonale domywa i nie pozostawia smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena płynu nie bierze się znikąd. Motul zawiera matanol, a deklarowana temp. zamaraznia jest o 3 stopnie wyższa ( -20 motul i -23 nasz). NIe używałem nigdy Motula więc nie mam bezpośredniego porównania, acz kolwiek nasz płyn zawiera również sporo substancji czyszczących jak również zapachowych. Po użyciu cięzko jest w ogóle wyczuć że psikamy alkoholem po szybie, do kabiny dociera jedynie przyjemny, nie drażniący zapach Właściwości czyszczące są na bardzo wysokim poziomie. No i przede wszystkim, nie trujemy się metanolem.

Ja za 3 stopnie nie bede dawał 15zł wiecej (czyli nastepne 5L motula) A ja tam zadnego metanolu nie czuje, tylko przyjemny zapach doskonale domywa i nie pozostawia smug.

 

Czadu też nie czuć ;)

 

Oczywiście Twoja wola i Twój wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego że Motul nie zawiera metanolu nie wiedziałem, aczkolwiek zogdzę się że płyn 4nano jest zdecydowanie za drogi, jak dla mnie na przykład. Chocby Biedronkowa aura tez nie ma metanolu a kosztuje 15 :) Ja osobiście zakupiłem właśnie Aurę i jak skończy się Autoland to wleci właśnie ona, mysle że skoro jest robiona przez Organikę czyli na poziomie adixolu to powinna być w porządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 stycznia 2014 r. nie będzie można sprzedawać zimowych płynów do spryskiwaczy szyb samochodowych, które zawierają metanol w stężeniu powyżej 3 proc.

 

Może dlatego motul jest po 15zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłem w Biedronce Aure Nano za 15zł

Wg tabelki zapach grejfrutowy ale z banieczki tak średnio fajnie czuć.

Kupiłem to coś w zeszłym roku sugerując się "testami" AutoŚwiata. Czy doszczy to nie wiem... robiłem wszystko aby go jak najszybciej wypsikać. Zapach koło grejfruta nawet nie stał - paskudny, chemiczny. Dobrze, że rok temu jeszcze małego brzdąca nie miałem bo bym musiał to na raz wypsikać bo by mi się dziecko w aucie udusiło :)

Zazwyczaj kupuje Autoland... ostatnio sprawdziłem też Prima z Tesco (10zł różnicy). Niedrogi i zapach w miarę neutralny a czy czyści? Hmmm... jak masz dobre wycieraczki to samą wodą dobrze wyczyścisz.

 

PS

Zauważyłem ostatnio, że producenci się trochę wycwanili... np. w Tesco wszystkie butelki miały pojemność 4l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Biedronce płyn Aura nie jest z Organiki, tylko innego producenta z okolic Łodzi.

 

Z organiki widziałem w Castoramie o pojemności 4,2L za chyba 11zł oraz w Selgrosie też za około 11zł ale nie pamiętam pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to coś w zeszłym roku sugerując się "testami" AutoŚwiata. Czy doszczy to nie wiem... robiłem wszystko aby go jak najszybciej wypsikać. Zapach koło grejfruta nawet nie stał - paskudny, chemiczny. Dobrze, że rok temu jeszcze małego brzdąca nie miałem bo bym musiał to na raz wypsikać bo by mi się dziecko w aucie udusiło

 

 

o a mi się ten zapach bardzo podoba, z tych płynów zimowych, których używałem (BP, 1Z, SONAX), pachnie najlepiej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarrciN, ale dlaczego ? To nie jest jakaś produkcja Zenka z garażu,że raz mu się tyle wleje,raz tyle "na oko". Jest to raczej porządny producent i zapach ma być zawsze taki sam,ewentualnie ładniejszy.

Tak by kazdy producent puścił pierwszy wypust zajebi..ty a potem lal już byle co,byle jakie składniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie do końca rozumiem Wasze rozdrabnianie się na temat zimowego płynu do spryskiwaczy. Przecież to jest TYLKO płyn.

Uparliście się tak na ten metanol i paskudny zapach. Z zapachem zgodzę się bo nie raz przytrafiło się jechać jakimś autem ze śmierdzącym płynem. Z drugiej strony to przecież kilka psiknięć i tyle. Rozumem, jazdę na w trasie w deszczu z błotem/brudem.

A kwestia metanolu w czym Wam tak przeszkadza? Przecież nikt rozumny nie napije się takiego płynu.

Domywanie jest ważne ale nie można liczyć, że wycieraczki i psikanie domyją szybę. W trasie proponuję pod czas postoju wziąść płyn megsa, MF czy papierowy ręcznik i porządnie umyć przednią szybę. Wcześniej zawsze warto mieć NW na szybie.

 

Nie mam jakoś zaufania do najtańszych płynów po 5zł z lidla bo potrafi on zostawić ślady i to ciężko zmywalne na szybie czy lakierze. Ale AURA za 15zł z biedy, sonax, motul czy autoland są wystarczające. Przeciętny Kowalski zużywa 5-8l płynu zimą. Mam w domu 2 auta, jedno ze spryskami reflektorów obecnie. Nawet zużywająć 15l płynu nie rozdrabniam się. A kupuję AURĘ z biedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakoś zaufania do najtańszych płynów po 5zł z lidla bo potrafi on zostawić ślady i to ciężko zmywalne na szybie czy lakierze. Ale AURA za 15zł z biedy, sonax, motul czy autoland są wystarczające. Przeciętny Kowalski zużywa 5-8l płynu zimą. Mam w domu 2 auta, jedno ze spryskami reflektorów obecnie. Nawet zużywająć 15l płynu nie rozdrabniam się. A kupuję AURĘ z biedy.

 

Tomek, dlaczego te dywagacje?

np. moim zdaniem jeden z najlepszych na rynku - ADIXOL 5 litrów, cena za sztukę (szt.): 15.36 zł - ceny podobne, ale jakość różna.

A metanol - dla mnie, a przede wszystkim jak się wozi "małego stwora" w aucie - wszystkie śmierdzące odpadają. Po co się truć.

...pomijając kwestie domywania, śladów na lakierze, czy niszczenia piór wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam , jak dwa lata temu kupiłem w Tesko płyn zimowy do spryskiwaczy (jakis tani 5L za 8zł ) niedosc ze okropnie smierdział (ale tak ostro) denaturatem to cała przednia szybe miałem w mazach i pełno niebieskich zacieków na szybie po wyschnieciu . Odkad kupiłem Motul jestem zachwycony zapachem oraz domywaniem , duzo nie jezdze i mi 10L na sezon zimowy wystarcza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.